Z čoho mám hrčku na krku a bolesti šije?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu a konzultáciu s mojím problémom.

Asi pred dvomi týždňami ma začal bolieť krk, konkrétne pravá časť šije. Pod vlasmi na pravej strane šije som si nahmatala hrčku o priemere cca 1,5 cm. Hrčka sa za 2 týždne nezmenila, stále je rovnaká. Lekár nevedel, či je to uzlina alebo niečo so svalom.

Krk a šija ma bolela tak zvláštne, akoby ma ťahala koža a stále som mala v podvedomí že tam niečo mám. Vždy ma to najviac bolelo ráno a večer. Bolelo a pálilo ma to až do polky hlavy. Asi po týždni bolesti som šla k lekárovi, ktorý mi pozrel krk a predpísal Flector a Dorsiflex, že je to pravdepodobne zablokované, aj keď mne sa to nezdalo. Povedal že ak ma to bude bolieť mám prísť. Počas tých dní ma krk stále bolel a ťahal.

Mala som pocit, že mám celú šiju na krku horúcu, aj keď dám hlavu dole akoby ma to celé ťahalo. Bolesť mi už vystreľovala do ramena, lopatky a ruky po lakeť na pravej strane. Nemala som pocit, že mi pomáhajú lieky a ani silný Flector od bolesti.

Dnes ráno som bola u lekára, lebo v noci ma prekvapila zimnica a horúčka cca 37,8°C. Hneď som si dala Paralen a horúčka klesla. Nerozumiem z čoho bola horúčka, lebo okrem týchto problémov sa necítim byť inak chorá.

Lekár ma dnes poslal na krčné, a ortopédiu. Bola som na krčnom, kde mi povedala že teplotu si vysvetliť nevie. A nevie či je to uzlina alebo nejaký svalový uzol. Poslala ma naspäť odobrať krv, KO a zápalové markery. K ortopédovi idem zajtra. Stále mám stuhnutú pravú stranu krku, ťahavú bolesť šije, pocit akoby som to mala horúce a takú divnú bolesť tŕpnucu v lopatke a ramene a krku napravo.

Čo mi môže byť?

Je niečo, čo mi môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že pôvod ťažkostí bude najskôr v oblasti krčnej chrbtice.

Lieky typu Flector nemusia hneď zabrať, dôležité je ich užívať aspoň 5 dní. Pri problémoch s chrbticou sa odporúča aj rehabilitácia, nie však v štádiu akútnych ťažkostí.

Ak by zdúrenie na krku pretrvávalo, tak malo by sa doplniť sonografické vyšetrenie lymfatických uzlín na krku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková