Z čoho mi môžu tŕpnuť prsty?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V noci mi veľmi tŕpnu prsty na ľavej ruke a chodím s cukrami. Nemám cukrovku.

Mala som tehotenskú cukrovku, ale už ju nemám.

Z čoho mi môžu tŕpnuť prsty?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prsty na rukách najčastejšie tŕpnu pri pri poškodení nervov, ktoré inervujú hornú končatinu.

Nervy sú najčastejšie poškodené/dráždené pri preťažení končatiny, pri poškodení okolitých štruktúr (svaly, šľachy), ktoré následne tlačia na nervy v okolí.

Na presnú diagnostiku je potrebné neurologické vyšetrenie.

Vhodné je užívať vitamíny skupiny B - Revitanerv alebo Milgamma, ktoré pomáhajú regenerovať poškodené nervové vlákna.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková