Z čoho mi vznikla acidóza?

Zodpovedané
17. sep 2020

Dobrý deň,

pri krvnom odbere mi našli acidózu. Čítalasom, že je to prekyslenie ph. Zdravo sa stravujem, nefajčím, nepijem a ani nevyprážam. Jem väčšinou zeleninu a ovocie. Dokonca som vysadila i mliečne výrobky. Jem celozrnné pečivo, čo si pečiem sama. Zjem kus mäsa a aj to chudé kuracie. Mávam však bolesti brucha.

Z čoho mi vznikla acidóza?

Ako sa mám liečiť?

Ďakuejm

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte acidózu. Ak by sme chceli objektívne zistiť či máte, alebo nemáte acidózu, tak je potrebné odobrať krv z tepny a nie zo žily, pretože tieto výsledky môžu byť skreslené.

Acidóza u Vás nemôže vzniknúť len tak z ničoho nič. Vyskytuje sa pri rôznych ochoreniach, napr. zle kompenzovaná cukrovka alebo závažné hypoxické stavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková