6 ročná dcéra má 3 väčšie kazy. Môže používať Tooth Mousse Plus?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcérka má 3 väčšie kazy na mliečnych zuboch, ktoré sa už nedajú opraviť.

Môžem jej zuby potierať s Tooth Mousse Plus?

Ďakujem

Dobrý deň,

krém Tooth Mousse môžete používať.

Najdôležitejšie pri rozsiahlych kazoch na mliečnych zúbkoch, kedy dochádza k odumretiu zubu a zubný lekár sa rozhodne zúbok ponechať v ústnej dutine z dôvodu držania miesta trvalému zubu, ktorý ho časom nahradí, je však dôkladné mechanické čistenie vnútra pokazeného zúbka. Len tak zabránite hromadeniu zvyškov potravy a množeniu baktérií vo vnútri zúbku, čo by časom mohlo u dcéry vyvolať zápal v oblasti koreňov, vznik hnisavého vačku (takzvanej fistuly) až opuch ďasna či líca. Na čistenie používajte jednozväzkovú kefku alebo medzizubnú kefku, prípadne sa snažte vnútro zúbku dôkladne povyplachovať vodou.

Tooth Mousse možno spomalí odvápňovanie zubného tkaniva, vzniku infekcií pri nedokonalom vyčistení otvoreného vnútra zúbku však nezabráni. A ešte pozor na fluoridy, Tooth Mousse Plus obsahuje 900 ppm fluoridu sodného, čo je vhodnejšie pre dospelého ako pre dieťa vo veku vašej dcéry, v tomto veku by som neprekračovala obsah fluoridov 500 ppm.

Základný krém Tooth Mousse fluoridy vôbec neobsahuje, je čisto na báze kazeínu a to je pre deti vhodnejšie.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská