Ako to je s odtieňom bielej výplne?

Zodpovedané
18. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Celú stoličku mám staršiu, je na nej amalgámová výplň. Na kúsku miesta som mala kaz, tak mi ho zubár vyvŕtal.

Povedala som mu, že chcem bielu výplň. Sestričke povedal, že odtieň 3,5. Doma som sa pozrela a časť novej výplne po tom kaze je svetlosivá a nie biela.

Vie zubár namiešať bielu výplň s odtieňom sivej tak, aby to doladil farebne k sivému staršiemu amalgámu?

Za bielu jednoploškovú výplň som zaplatila 25 eur ako za bielu plombu. Za sivý amalgám berie 15 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zubný lekár sa vždy snaží prispôsobiť farbu fotokompozitnej "bielej" výplne vašej farbe zubného tkaniva.

Staršie amalgámové výplne zvyknú zafarbovať zubné tkanivo do šeda, zvyšková sklovina po odvŕtaní kazu preto môže byť našedlá a biela výplň tým pádom nepôsobí bielo.

Nakoľko váš zubný lekár pripojil fotokompozitnú výplň na amalgám, tak predpokladám, že ňou len amalgám jemne presvitá.

Fotokompozitné výplne si zubný lekár nemieša, sú dodávané v predplnených tubách/striekačkách v presných odtieňoch.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská