Akú zubnú pastu odporúčate pre 6 ročné dieťa?

Zodpovedané
5. jan 2019

Dobrý deň,

môj 6 ročný syn používa stale rovnakú značku zubnej pasty. Kupujem Elmex. Doteraz mal 0-6, teraz sme prešli na Elmex junior. Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno samozrejme, je to v poriadku, táto pasta je vhodná pre deti od 6 do 12 rokov, teda pre obdobie života, kedy dochádza k výmene mliečnych zúbkov za trvalé zuby. Ak si pozriete zloženie pasty, dozviete sa, že obsahuje 1400 ppm fluoridov. Pre toto obdobie života sa odporúča pasta s obsahom fluoridov 600 až 1450 ppm, je to dosť široká škála a Elmex junior sa nachádza takmer na hranici odporúčanej hodnoty – čo v praxi znamená, že treba dávať na kefku ozaj len malé množstvo (maximálne veľkosť hrášku) a dozrieť na to, aby syn pastu vypľúval a neprehĺtal. Ak by mu pasta „priveľmi chutila“ a mali by ste podozrenie, že ju prehĺta, zvoľte prosím inú pastu s nižším obsahom fluoridov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská