Prečo mi po použití medzizubnej kefky krvácajú ďasná?

Zodpovedané
20. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom krvácania ďasien.

Prečo mi po použití medzizubnej kefky krvácajú ďasná?

Veľkosť mám správnu, násilné nič nerobím.

Ďakujem

Dobrý deň,

nespomínate, ako dlho už v danom mieste medzizubnú kefku používate.

Ak ste s tým len nedávno začali, predpokladám, že medzizubná papila je mierne zapálená kvôli povlaku, ktorý ste doteraz z medzizubného priestoru neodstraňovali. Krvácanie je tak úplne bežnou reakciou mierne zapáleného a teda viac prekrveného ďasna na dráždenie štetinkami kefky, preto buďte trpezlivá, krvácanie časom ustane.

Ďalším dôvodom by mohol byť zubný kameň na krčku zubov v danom mieste, ktorý medzizubná kefka nedokáže odstrániť, ale ďasno je ním stále dráždené a teda zápal pretrváva, nepomôže vytrvať v čistení, treba absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu (dentálna hygienička si s vami zároveň prejde správnu techniku používania medzizubnej kefky).

V každom prípade by som sa objednala na preventívnu prehliadku k vášmu zubnému lekárovi a dovtedy skúsila medzizubnú kefku nahradiť medzizubnou niťou.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská