Ako odísť aj s dieťatkom od muža tyrana?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

s partnerom mám maloleté dieťa. Partner ma psychicky týra, vyhráža sa, uráža, ponižuje. Bojím sa ho, ale nikdy neprišlo k fyzickému napadnutiu.

Môžem od muža odísť aj s dieťatkom?

Nebude sa to brať ako únos?

Ako riešiť takúto situáciu?

Na koho sa obrátiť, ak má žena naozaj strach a chce odísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

od partnera sa môžete odsťahovať aj s dieťaťom bez toho, aby s tým otec súhlasil, avšak len na územie SR. Mimo územia SR by sa už jednalo o únos dieťaťa.

Na Slovensku je množstvo organizácií, ktoré pomáhajú ženám s deťmi v krízových situáciách. Skúste napríklad organizáciu Fenestra, poprípade konkrétne nájsť organizáciu na týchto stránkach: http://www.kmotricky.sk/potrebujem-pomoc/

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz