Ako sa podáva návrh na určenie výšky výživného?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o postupe, keď chcem podať žiadosť o určenie výživného na maloleté dieťa.

Doteraz sme mali s otcom dieťaťa ústnu dohodu, ale je to stále horšie a horšie. Tak by som to chcela riešiť právnou cestou.

Na aké úrady sa mám obrátiť?

Stačí vypísať žiadosť a odoslať ju na okresný súd?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odkážem Vás na skupinu právne poradenstvo: https://www.modrykonik.sk/group/1900/, v ktorej je táto otázka riešená v nespočetnom množstve príspevkov.

V odpovediach na ne a nájdete tam aj odpovede na otázky, ktoré môžu vyvstať pri písaní tohto návrhu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu