Budem potrebovať súhlas od biologického otca mojej dcéry, keď sa chceme sťahovať?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

s priateľom mám 7-ročnú dcérku, náš vzťah však nefunguje. Niekedy je v pohode, ale niekedy sa to s ním nedá vydržať. Keď má svoje dni a nie je s niečím spokojný, tak má aj také stavy, že kričí a ide preč z domu. Vykričí mi ako ma nenávidí a potom čaká, že mu budem volať a prosiť ho, aby sa vrátil domov.

Našla som si iného priateľa a chcela by som sa k nemu presťahovať do Bratislavy.

Budem potrebovať súhlas od biologického otca mojej dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko predpokladám, že dcéra navštevuje školu, ktorú zmení, súhlas otca budete potrebovať. Ak Vám ho otec nedá, budete sa musieť obrátiť na súd, ktorý môže súhlas otca nahradiť, ak je to v záujme Vašej dcérky.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz