Je možné upraviť styk otca s dieťaťom do troch rokov len za prítomnosti matky?

Zodpovedané
12. sep 2023

Dobrý deň,

manžel ma pred pol rokom podviedol. Po prevalení nevery prosil o odpustenie a chcel druhú šancu. Šancu dostal, aj som robila všetko pre záchranu vzťahu. Po pol roku som zistila, že ma s kolegyňou stále podvádza. Momentálne žijem u rodičov. Syn bude mať v októbri 2 roky, je na mňa veľmi naviazaný a ešte je dojčený.

Neviem si predstaviť, ako by to bez mojej prítomnosti syn zvládal. Chcela by som teda úpravu styku na každý druhý víkend. A rátam s tým, že príde syna na pár hodín pozrieť aj kedykoľvek počas pracovného týždňa.

Je možné upraviť styk otca s dieťaťom do troch rokov len za prítomnosti matky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe Vami uvedených skutočností predpokladám, že podmienky na to, aby bol styk len za prítomnosti matky nie sú splnené.

Otec žiadnym spôsobom neohrozuje syna, má rovnaké práva a povinnosti ako vy. Žiadny dôvod na to, aby bol styk len za Vašej prítomnosti tam nevidím.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz