Mám si zrušiť trvalý pobyt až po vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

sme rozvedení cca 2 týždne. Manžel na mňa tlačil, aby som si zrušila trvalý pobyt. Ja aj 15-mesačný syn. Dom je jeho. Ešte nemáme vyporiadané BSM.

Mám si zrušiť trvalý pobyt až po vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva?

Ďakujem

Dobrý deň,

trvalý pobyt má len evidenčný charakter, teda nezabezpečuje Vám bývanie v dome a ani s BSM vôbec nesúvisí. To, kedy si ho zrušíte je na Vás.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz