Ako prekonať dvojročnú krízu vo vzťahu?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho vzťahu. Máme krízu, ktorá trvá viac ako dva roky. Boli sme aj v poradni. Muž spomínal, že problém vidí v komunikácii. Vraj nie je vypočutý. A pritom nikdy za mnou nepríde, keď má problém.

Ďalší problém sú hádky pred deťmi. Každý deň po nich kričí a mňa to vytáča.

Keď sa pohádame, tak vtedy sa snaží vzťah urovnať. Jemu treba doslova na papier napísať, ak sa o vzťah starať a čo chcem. Už sme viedli spolu veľa rozhovorov a nebaví ma to omielať dokola.

Snažila som sa vzťah oživiť a niečo vymyslieť. Nikam nás to nedoviedlo.

O sexe ani nehovorím. Máme ho 2 - 3x za rok. Z nášho vzťahu som už unavená, vyčerpaná. Stratila som záujem a snahu s ním ďalej pokračovať.

Držia nás spolu dve deti a bez jeho pomoci to sama s deťmi nezvládnem. Neviem sa nikam pohnúť. Rozmýšľala som aj pred rozvodom, ale mám z toho obavy. Keďže nemám kam ísť a som v štádiu hľadania si práce.

Ako mi môžte poradiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

partnerské poradenstvo je dlhodobý proces a nie jedno sedenie. Klienti to mnohokrát podceňujú.

Z toho čo píšete mám však dojem, že do vzťahu už investovať nechcete. Ak skutočne nevidíte žiadnu nádej na záchranu, nemá význam vo vzťahu zotrvať. Ak však existuje, čo i len malá nadej, treba ísť do toho.

Je na vás ako sa rozhodnete. V oboch prípadoch vás však čaká náročné životné obdobie, boj, práca na zmene a veľa životných zmien.

Už sa len rozhodnúť a začať na tom pracovať.

Prajem veľa trpezlivosti, sily a energie.

S pozdravom

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com