Dokáže dať žena druhú šancu?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

už viac ako rok mám problém, že sa neviem odpútať od bývalej priateľky. Teda už rok som sa ju snažil získať naspäť. Veľa som prosil, prosil a ešte raz prosil. Veľa som sa ospravedlňoval, čím som sa ponížil v jej očiach. Vraj nepoznám sebahodnotu.

Mám 28, ona 25 rokov. Dôvod rozchodu bol na začiatku ako keby nie všetko vykomunikované a klamstvá. Podľa môjho názoru ospravedlniteľné, ale ona ťažko odpúšťa. Kvázi sa to ukončilo jej ročným odchodom do zahraničia. Vyprchala z nej láska. Venuje sa svojmu ťažko chorému dieťaťu. Ona sa rozišla so mnou. Tým prosením prestala vo mne vidieť chlapa. Vyjadruje sa aj tak, že momentálne ani nikoho nehľadá.

Boli chyby, ktoré som robil a viem o nich. Ospravedlňoval som sa rok a prosil o nápravu a šancu. Viem, že raz by mi aj odpustila, ale moje prosenie a ponižovanie urobilo presný opak toho, čo som chcel. Asi najlepšie by bolo dlhší čas s ňou nekomunikovať. No moje výčitky a silné chcenie veci napraviť ma lákajú jej písať. Ľúbim ju.

Som si plne vedomý jej života s chorým dieťaťom a chcem jej pomôcť. No ona tvrdí, že nechce byť pokusný králik. Odmieta ma a necíti také niečo ako cítim ja. Venuje sa dieťaťu a moje prosenie veci pokazilo. Keby ma ľúbila, tak by neriešila také veci ako teraz. Vraj mi neverí, vraj by som to nezvládol a rôzne iné výhovorky.

Ako je dokážem, že som chlap?

Nechce komunikovať ani na kamarátskej úrovni a nechce ani stretnutie.

Je šanca, že dokáže žena dať znovu šancu?

Ako ju znova získať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, to je presne to, čo opakujem - pred nikým sa neponižuj. Aj vo Vašom prípade bolo na mieste ospravedlnenie a to stačilo. Žena zváži, odpustí alebo nie. Aj tak všetko záleží od citov, ktoré má k dotyčnému ospravedlňujúcemu sa pánovi a nie od veľkosti jeho hriechov.

Ak totiž žena miluje hriešnika, odpustí mu všetko ešte pred ospravedlnením. Ak dotyčného pána nemiluje, dokonca sa dá povedať, že k nemu prechováva skôr negatívne emócie, neodpustí mu ani ten najmenší priestupok.

Vy ste už svoje v tomto vzťahu urobili. Prosili ste o odpustenie a čím viac ste prosili, tým viac ste ju presviedčali o tom, že Vás nechce. Ako som už spomínala v minulých príspevkoch, každá žena chce ma vedľa seba chlapa, ktorý je muž na pravom mieste, pomôže, postará sa, vybaví a zariadi. Muž, ktorý prosí nie je v jej očiach pravý muž. Skúste sa rozhliadnuť okolo seba. Akého chlapa asi chce celkom obyčajná žena? Každá síce tvrdí, že by mal byť milý, zodpovedný a ďalšie pozitívne vlastnosti. Ale najrýchlejšie podľahne chlapovi typu macho, ktorý okolo seba šíri auru zla.

Tak čo s tým? Musíte ju prestať úplne kontaktovať. Iným spôsobom totiž nezabezpečíte to, že jej začnete chýbať. Následne by bolo dobré, keby sa o Vás začalo hovoriť. A to konkrétne s pozitívnym skutkom. Napríklad, že ste niekomu pomohli, niečo vyriešili, zabezpečili.

Stále ju nekontaktujte. Musíte vzbudiť dojem, že už o ňu nemáte záujem. Potom by bolo dobré, aby sa k nej dostali reči, že sa začínate s niekým stretávať. No a po tomto by už mala ona zareagovať ako prvá. Musíte u nej vzbudiť dojem, že je o Vás veľký záujem. Teda, že ste chlap, o ktorého sa oplatí zabojovať.

Toto je len jeden zo spôsobov. Skúsiť môžete čokoľvek. Musíte však počítať s tým, že sa môže stať aj situácia, že to, že Vás už nechce nebol len rozmar, ale jej želanie. To už potom treba rešpektovať a nechať ju na pokoji.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online