Je šanca, aby z mileneckého vzťahu vznikol reálny a hlavne oficiálny vzťah?

Zodpovedané
3. máj 2023

Dobrý deň,

pred pár mesiacmi som si začala vzťah so ženatým mužom. Obidvaja máme po dve deti. Ja som rozvedená. Snažíme sa spolu tráviť čas vždy, keď to ide. Často si píšeme, voláme už pomenej. Jeho žena ho drží nakrátko, ale vždy sa vie nejako vyvliecť vyhovorením sa na prácu. Trávime spolu občas víkendy alebo noci, vo wellness, u mňa.

Veľmi ho milujem, aj on mňa. Stále mi hovorí a uisťuje ma, že raz budeme spolu. Opakuje mi, že mu chýbam. Momentálne sa rozvádzať nechce. Vraj nemôže aj kvôli deťom, lebo sú malé a tiež kvôli žene, lebo má istý hendikep, ktorý nemá tendenciu zlepšiť sa. Asi by to s malými deťmi (10, 8) sama nezvládla.

Neviem, čo môžem od neho čakať. Neviem, či sa jedného dňa naozaj rozvedie. Vraj sa bojí reakcie rodiny. Som nervózna, keď mu napíšem a on neodpovedá. Vtedy si predstavujem, že sa venuje žene a ide ma rozdrapiť. Hovorí, že so ženou sexuálne nežijú. Vraj nespia spolu v jednej izbe.

Keď je doma s ňou, ozve sa málo, aby na nás jeho žena neprišla. Hovorí mi, že mu mám veriť. Intenzívny vzťah máme pol roka.

Je nejaká šanca, že jedného dňa budeme naozaj spolu?

Stáva sa to?

Za pol roka sme sa nikam nepohli, stále sa skrývame. Nechcem to ukončiť, pretože ho naozaj milujem a verím jeho slovám, ale rada by som počula názor odborníka.

Je šanca doviesť náš vzťah do reálneho vzťahu, aby som nebola iba milenka?

Ďakujem

Dobrý deň,

chyba je už to, že ste si začali so ženatým mužom. Každý vzťah s mužom, ktorý má takýto status veští komplikácie. Jednou z komplikácií je to, že sa veľmi ťažko legalizuje. Ďalšia komplikácia je, že sa tiež veľmi ťažko zisťuje, či zo strany muža ja vôbec záujem o legalizáciu. Keď si s Vami „ženáč“ začína, je ochotný spomenúť a sľúbiť všetko, len aby Vás dostal. Takže určite počujete vetu: „Určite budeme jedného dňa spolu.“ Pokojne to môže mať význam vety: „V žiadnom prípade od ženy neodídem“. Okrem toho sú v jeho vzťahu dve skutočne malé deti a jeho manželka s hendikepom.

Aj keď máte pocit, že ste spolu už dlho, predsa len polrok je príliš málo na to, aby sa muž len tak zbalil a odišiel k druhej rodine. Muž je totiž už od prírody dosť pohodlný tvor a nerád mení to, na čo je už zvyknutý. Určite sa bojí, tak ako tu bolo spomenuté reakcie rodiny a nechce prísť o zázemie, ktoré si už vybudoval. Preto bude čo najdlhšie naťahovať stav, ktorý je teraz, lebo mu to takto vyhovuje. Minimálne sa bude vyhovárať na to, že odíde až vtedy, keď deti budú dospelé. To však môže trvať niekoľko rokov a za ten čas sa Váš vzťah zmení a nemusí sa skončiť happy endom.

No a vy zistíte, že ste stratili veľa rokov čakaním na muža, ktorý možno ani nechcel nič riešiť. Je možné, že sa mýlim a tento muž Vás hlboko miluje, ale ťažko povedať, ako to bude po určitom čase. Preto pouvažujte, či tento muž sa tiež neriadi heslom „nikto ti nedá viac, ako ti ja sľúbim.“

To, či to s Vami myslí vážne môžete zistiť aj z toho, ako sa zaujíma o Vašu rodinu. Zaujíma sa napríklad o Vaše deti? Vie, aké majú záujmy, obľúbené hračky, knihy? Pýta sa vôbec na niečo, čo sa týka ich? Alebo sa rozprávate len o Vás dvoch?

Dostali ste niekoľko otázok a skúste si na nich pravdivo odpovedať. Je možné, že niektoré mamičky budú riešiť to, že máte vzťah so ženatým mužom s dvoma malými deťmi. Ja sa tým podrobnejšie zaoberať nebudem. Chcem Vám len načrtnúť, čo všetko sa môže ešte stať. Lebo momentálne veľmi milujete a nemusíte niektoré skutočnosti vidieť v reálnom svetle. Pouvažujte teda, čo je pre Vás najlepšie a zariaďte sa podľa toho.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online