Má význam vzťah s partnerom, ktorý je o 15 rokov mladší a píše iným ženám?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

s priateľom sme spolu rok. Je medzi nami veľký vekový rozdiel. Ja som staršia o 15 rokov. Bývame spolu skoro rok, máme spoločne záujmy, páči sa mi. Je pracovitý. Ja mám dve dospelé deti. Tehotná už byť nemôžem. Priateľ deti nemá a ani nechce zo zdravotných dôvodov. Bývame u mňa, on nemá svoj byt.

Zistila som, že si písal s inými ženami. Nebolo to síce flirtovanie, ale o tom, že je zadaný nepovedal. Tvrdil, že nerobí nič zlé, keď som mu to vyčítala. Neskôr som zistila, že mi klame i napriek tomu, že sľúbil, že si nebude písať. Stratila som voči nemu dôveru.

Jednu ženu na moje naliehanie blokol a viem, že neskôr ju odblokoval. Či si píšu neviem. Trápi ma jeho chovanie. K ničomu sa neprizná a ani nevysvetlí.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tu je každá rada drahá. Sám o sebe mi pripadá problematický veľký vekový rozdiel medzi Vami. Kým vy už zrejme máte rada svoj poriadok a máte zavedený režim, on sa chce hrať. Ako som na to prišla? Ak by mu išlo o vzťah, tak by si písal len s jednou ženou. Vy tvrdíte, že si píše s viacerými. Keby získaval cez internet rôzne rady, učil by sa, bol by členom rôznych skupín, tak by si zase písal aj s mužmi. On si však píše len so ženami. Tvrdí, že s nimi neflirtuje, ale povedzme si rovno, recepty si asi nevymieňajú.

Ak mu to zakážete, bude to robiť tajne a je možné, že sa medzi pisateľkami odhalí žena, ktorá ho zaujme viac a jedného dňa sa s Vami rozlúči. Ale ak mu to dovolíte, budete sa trápiť a pôjdete sama proti sebe. Dôrazne Vám neodporúčam hrať sa na jednu z týchto žien, aby ste zistili viac. Môžete sa dozvedieť skutočnosti, ktoré Vás potom budú trápiť a budete sa mať problém s nimi vyrovnať.

Najradšej by som Vám odporučila, aby ste mu zbalili veci a poslali ho ďalej. Inak Vás čaká neistá budúcnosť plná kontrol a vysvetľovania. Muži emocionálne dospievajú neskôr ako ženy. To je problém, aj keď máte pri sebe rovesníka. Keď si však nájdete takto mladšieho partnera, musíte počítať s tým, že Váš život bude ako na kolotoči. Po každom probléme Vás nechá trošku vydýchnuť a príde s ďalšími nápadmi, ktoré vlastne nemajú nič spoločné s Vami, ale aj tak sa nimi musíte zaoberať.

Tak si zvážte, čo je pre Vás najlepšie riešenie. Lebo aj keď Vám to píšem veľmi nerada, ale tu sa nedá veľmi počítať s dlhotrvajúcim vzťahom.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online