Má zmysel ostať vo vzťahu kvôli deťom?

Zodpovedané
16. mar 2021

Dobrý deň,

potrebovala by som možno taký nestranný názor na moju situáciu. S mužom sme spolu 9 rokov, mame 2 deti ( 8r a 4r). Už dlhšie máme problémy/krízu vo vzťahu cca 2-3 roky. Zväčša sú to hádky, nepochopenie-nerešpektovanie jeden druhého, padli aj nadávky, sex minimálny. Viem, že mnohí povedia, že to nie je nič, čo by sa nedalo riešiť a podobne, ale osobne sa necítim dobre v tomto vzťahu, ani neviem či s ním vôbec ešte chcem ostať resp. ostávam s ním hlavne kvôli deťom.

Osobne viem, že dobre mi je aj bez neho a vlastne mi ani nechýba.

Má zmysel ostať vo vzťahu kvôli deťom?

Staršia je dosť citlivá a nechce, aby sme sa rozišli vraj nechce striedavú starostlivosť. Mám z toho obavy a neviem ako ďalej.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ja osobne si myslím, že zostávať vo vzťahu "len kvôli deťom" nemá zmysel. Avšak vo Vašom prípade znie, že ešte existuje nádej a energia vzťah zachovať a rozvinúť, alebo aspoň dostať na rešpektujúcu úroveň.

Je otázne, či sa Vám do toho obidvom bude chcieť, ale ak chcete niečo urobiť pre deti, tak skúste spoločne začať chodiť na párovú terapiu.

Či už výsledok bude obnovenie vzťahu alebo rozchod, vďaka terapeutickému prostrediu bude oveľa väčšia šanca na rozvážne a dospelé riešenie.

Rodičmi svojich detí zostanete v každom prípade, preto venovať čas rozvoju a pochopeniu Vašeho vzťahu, aj v prípade, že by ste nezostali manželmi, je veľmi dôležité, pre vás i pre deti.

Držím Vám palce,

s pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/