Manžel ma sexuálne nepriťahuje a sex s ním ma vôbec nebaví. Ako ďalej?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

manžel ma už dlhšie sexuálne nepriťahuje a sex s ním ma vôbec nebaví. Rada by som náš vzťah zachránila. Medzi riadkami som navrhla, aby sme skúsili nejaké hračky, alebo skúsili tantrickú masáž na spestrenie sexu. Jeho nič z toho nezaujalo.

Keď som mu povedala, že som si kúpila hračky aspoň sama pre seba, tak len krútil hlavou. Vôbec nemá záujem niečo meniť a potom mi vyčíta, že s ním nechcem spávať. Začínam byť z toho už frustrovaná.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je naozaj zvláštna situácia. Manžel Vás fyzicky nepriťahuje a sex s ním Vás nebaví. No i napriek tomu máte záujem s tým niečo robiť a snažíte sa vymýšľať niečo, s čím by ste si svoj sexuálny život spestrili. Predpokladám, že manžel nemá problém s tým, že by ste ho nepriťahovali a neboli pre neho atraktívna. Len nemieni s tým nič robiť. Už len to, že ste si kúpili „hračky“ by pre neho malo byť upozornenie, že sa niečo deje.

Niektorí muži sú presvedčení, že už len to, že ženám občas venujú pozornosť, aj keď so železnou pravidelnosťou v tie isté dni, tie isté hodiny a s tým istým scenárom, že je to dosť. Prehliadajú to, že sa niečo deje. V posteli vládne stereotyp, nuda a z potešenia sa stávajú naozajstné manželské povinnosti.

Manželské povinnosti sú spomenuté aj v zákone o rodine. Ten, kto ich odmieta plniť, porušuje zákon. Už vidím tie situácie, kedy si partner vynucuje sex od manželky a vyhráža sa jej políciou v prípade, že mu ho neposkytne. No a potom už nie je ďaleko od situácie, že manželia spolu nemajú sex rok a viac.

K tomu vy určite nechcete dospieť. Ak sa vôbec nebudeme zaoberať neverou, tak Vám nezostáva nič iné, len ho aj naďalej stimulovať, upozorňovať a dráždiť, aby pristúpil aspoň k niečomu z Vašich návrhov. A to je ten paradox. Sex s ním sa Vám nepáči, sexuálne Vás nepriťahuje a ešte ho aj musíte prosiť, prípadne nútiť, aby niečo zmenil. Keď Vás to už prestane baviť, navrhnite mu návštevu sexuológa. Je mylná predstava, že za sexuológom chodia len páry s dysfunkciou. Chodia za ním aj ľudia, ktorí majú podobné problémy ako vy.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online