Nemáme sex, nerozprávame sa a vraj len sedím na zadku. Ako ďalej?

Zodpovedané
1. júl 2023

Dobrý deň,

s partnerom sme bez sexu už cca 10 mesiacov. To je len jeden problém. Nerozprávame sa, jeho absolútne nezaujíma nič týkajúce sa mojej práce. Vraví, že on robí a ja len sedím na zadku (mám home office). Zarobím viac ako on a on mne ide niečo vykrikovať.

Bývame rok spolu a ja som už zo všetkého unavená. Veľakrát som si povedala, že to skončím. Potom sa to zase ukľudnilo a stále dookola.

Čo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

sexuálna oblasť je pre funkčný vzťah veľmi dôležitá záležitosť a 10-mesačná abstinencia je vo vzťahu, kde nie je zdravotný problém zahrávanie sa s ohňom. Naveky to predsa nejde takto to ťahať. Aká je teda príčina tejto situácie? U Vás zrejme nezáujem zo strany partnera.

Usudzujem tak z toho, že nemá záujem o Vašu prácu a napriek tomu, že ňou zarábate viac ako on, dokáže ju dehonestovať na obyčajné sedenie na zadku. Pochybujem však, že by Vám niekto len tak platil za to. Z toho usudzujem, že buď pokladá za poriadnu prácu len tú, pri ktorej sa človek poriadne manuálne narobí, alebo len závidí, že za menej práce máte vyšší plat. Toto všetko však môžem len predpokladať, pretože ste poskytli len veľmi málo informácií.

Jedine čo som pochopila, je že Váš vzťah zrejme nefunguje tak, ako by mal. A ak to vedie až k tomu, že nemáte spolu sex a napriek tomu to neriešite, asi nemá veľký význam zostávať naďalej spolu. Možno Vás teraz sklamem, keď ukončím odpoveď v tejto chvíli. Ale ak by som Vám chcela napísať viac, musela by som aj viac vedieť. Tak možno pri inej Vašej otázke.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online