Virtuálna nevera a menej všímavý manžel. Kam smeruje náš vzťah?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

s manželom sme spolu 15 rokov a máme dve školopovinné deti. Prešli sme si rôznymi problémami. Bola tam virtuálna nevera - nie raz. Narušilo to moju dôveru.

Posledné dva mesiace mám z manžela zvláštny pocit. Nerobí také veci ako predtým. Napr. pri odchode/príchode mi nie vždy dá pusu, menej sa ma dotýka, pri zaspávaní sa otočí do druhej strany, v priebehu dňa sa mi minimálne ozve, menej sa rozprávame, intímny styk máme raz za dva týždne. Predtým sme mali aj dvakrát do týždňa.

Vidím na ňom, že niektoré veci robí o dosť menej a mne to všetko chýba. Už ma prestalo baviť byť iniciatívna. Nebaví ma byť tá, ktorá všetko urobí prvá.

Nastávajú už také situácie, že večer pri TV sme aj dve hodiny ticho. On však píše niečo do mobilu. Celkovo trávi veľa času na mobile. Mám pocit, že toto celé jeho správanie je z toho, že si písal/volal s kamarátkou, s ktorou chodil aj preč a mne nepovedal úplnú pravdu. Keď mu to poviem, tak jeho odpoveď je, že sa nič nedeje. Vraj si všetko iba namýšľam. Následne sa jeho správanie zlepší na nejakých 24 hodín. Keď poviem, aby sme išli niekde len sami dvaja, tak nie. Vraj to bude nuda. Manželskú poradňu tiež odmieta.

Ako ďalej pokračovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že Vám to musím takto otvorene povedať. Keby ste spomenuli len jednu z vecí, kde sa podľa Vás čudne správa, tak by som Vám naznačila, kde je problém. Vy ste však spomenuli skoro všetky zmeny, ktoré sú charakteristické pre dôvod, ktorý má. A čo sa vlastne deje? Všetky zmeny v správaní naznačujú, že je tu niekto tretí. Poďme však po poriadku.

Už Vám nedáva tak často pusu pri odchode ako kedysi, odťahuje sa, sex máte dvakrát mesačne. V posteli sa otočí na druhú stranu a nechce s Vami nikam ísť. A samozrejme ten mobil. Keď ho nepúšťa z ruky a občas niečo napíše, tak je to jasné.

Toto je situácia, kde sa musíte rozhodnúť ako postupovať. Jedna cesta je tváriť sa, že sa nič nedeje a takto ťahať ešte pár mesiacov, kým sa Váš muž úplne neosmelí a povie Vám to. Tu aspoň máte čas uvažovať, ako ďalej a pripraviť sa na to.

Ďalšia z možností je zohnať si ešte nejaké dôkazy a posadiť ho pred seba, namieriť na ho lampu a zahrať sa na výsluch. Tu však hrozí už riziko - ak niečo hľadáte, tak aj niečo zistíte. Túto možnosť si vyberte len vtedy, keď už máte aspoň základný plán pre prípad, že by ste boli ako vyšetrovateľka úspešná.

Ak zistíte, že ste mali pravdu, postavte ho pred hotovú vec. Bude sa musieť rozhodnúť, ktorú rodinu uprednostní. Teda len v tom prípade, že mu budete ochotná odpustiť. Je veľká záhada ako zareaguje muž, keď mu dáte priame dôkazy nevery. Teraz na neho nemáte nič a on si to uvedomuje. Preto este chvíľu počkajte a pozorujte ho. On sa prezradí.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online