ichbinich
2680

Legoland Deutschland - recenzia

Minuly tyzden sme boli 5 dni v Legolande v Nemecku, tu spisujem nase skusenosti, zazitky, odporucania 😉

Prisli sme v utorok a kedze izby su k dispozicii az od pol 4, nestracali sme cas a hned sli do parku 😉

Boli sme prijemne prekvapeni, ze bolo malo ludi, male cakacie doby, ale vsak utorok. Po minulorocnej navsteve Disney World som uz obrnena a nejaka ta pol hodinka cakania ma nerozhodi 😀

Legoland je rozdeleny na viacero tematickych casti s roznymi atrakciami. Su atrakcie pre rozne vekove kategorie a niektore dokonca vyslovene pre male deti. Fakt sa zabavi cela rodina.

Dcera ma 5 rokov, 111cm a okrem dvoch atrakcii mohla ist vsade. Syn ma 8,5 roka a 132cm a nemohol ist na autoskolu pre male deti a kanoe 😉

Kto na ktoru atrakciu moze a nemoze ist, je dobre a jednoznacne znacene. Vsetko je popisane v nemcine a v anglictine, aj personal vie aj po anglicky. Aj filmy v 4D kine su v anglictine.

Aj ked cakacie doby neboli strasne (najdlhsie sa cakalo na Ninjago flight, okolo 45 minut), ludia obsluhujuci tie atrakcie aj v gastronomii boli pomali 😉 Ano, dosledni Nemci, ale napriklad nechali ist aj poloprazdne voziky na husienkovych drahach, co je v Disney nemyslitelne. Tam maju dokonca single rider lane, aby vyplnili kazducke miesto. V Legolande casto obsluhuje len jedna osoba, takze to trva... Ale ako som uz spominala, caka sa tak do pol hodinky, resp. ked niekde pisalo, ze sa caka dlhsie, sli sme inde a vratili sa 😉

Atrakcie

Vela atrakcii je podobnych ako v inych parkoch, aj napriklad v rakuskom FamilyParku - kde je este menej ludi 😉 Napriklad Ninjago Flight je to iste, co Da Vinci vo Family parku. Husienkova draha Das Große Lego Rennen je ako Wilde Maus v Pratri alebo jedna Dino draha v Disney Animal Kingdom. Takze ak mate obehanych viac parkov, druhy atrakcii budete poznat...

ALE: maju to vsetko pekne ozdobene, doplnene Legom. Jazda na Safari je sice ako jazda na traktoroch vo Family Parku, ale tu je to Safari, s africkymi zvieratami z Lega. A vzdy niekde najde clovek nejake mile prekvapenie (niekde sa vykukne opicka alebo tak). Zaujimave a mile detajly.

Miniland je samozrejme klasika, vela detailov, vlaky, auta, lode sa hybu, interaktivne tlacitka... Syn sa nevedel vynadivat, stale sa tam vracal a pozeral. Je tam aj extra cast Star Wars, tusim z kazdeho filmu je jedna scenka postavena. Aj Darth Vader a Darth Maul v zivotnej velkosti, ako aj R2-D2 😉 😀

Express Pass

Existuju aj moznosti express pasu, ze clovek nestoji tak dlho v rade:

jednoduchy stoji 20€ na osobu a na den a vlastne akoby rezervuje miesto v rade. Clovek tak sci tak musi pockat ten hlaseny cas, ale nemusi stat v rade, moze ist na zmrzlinu 😉

strieborny stoji 35€ a zlaty 70€, pricom zlaty je taky, ze clovek moze ist hned extra vchodom az dopredu ku atrakcii.

My sme ich nemali, ani len v sobotu neboli nejake extra sory, pre nas vyhodene peniaze, pre inych mozno velmi dobra a potrebna vec 😉 Daju sa kupit za hlavnych vchodom na lavej strane, je to oznacene, beru platobne karty.

Vstupne - moznosti

Denny listok stoji 47,50€ pre dospelych a 42,50€ pre deti.

Vnutri su reklamy: predlzte si pobyt v Legolande na zajtra alebo pozajtra iba za 19€.

Rocne vstupne stoji 62€.

My mame tzv. Merlin Premium kartu, ktora obsahuje vstupne: rocne do Legolandu Nemecko jednorazovo do Legolandu Billund v Dansku, jednorazovo do Gardaland-u v Taliansku, plus Sea World atrakcie v Nemecku a Madame Tussaud v Nemecku a Rakusku, plus Heide Park v Nemecku (mozno este viac, nepamatam si).

Plus su s touto kartou spojene dalsie vyhody:

- mierna zlava na Lego hotel

- 10% v obchodoch v Legolande (nie na akciove a zlacnene veci ☹)

- 10% zlava vo vybranych gastronomickych zariadeniach v Legolande

- v Pizza Manii akcia: deti maju detksu porciu zadarmo, ak dospeli konzumuju za minimalne 10€, plati od 14:30 poobede (to je dovod, preco neviem presne ceny jedal 😉)

- spolu 20€ poukazka na osobu na express pass, ale da sa pouzit iba jedna na jeden den

- nejake kupony, ale nauzaujimavesji (20% zlava v obchodoch pri nakupe nad 50€) NEPLATI pocas hlavnej sezony (potom zase od septembra) :-/

Merlin karty su rozne, s roznymi vyhodami, stoja okolo na osobu 100€, teraz maju dokonca nejake zlavy.

My urcite vyuzijeme aj Gardaland este tohto roku a pripadne do buduceho leta aj Billund, takze sa nam to oplati(lo).

Gastronomia

V Legolande je viacero restauracii, obcerstveni, zmrzlinovych stankov,... Od hladu nik neumre 😀 Ceny su celkom normalne (porovnavam s rakuskymi cenami). Jeden kopcisko zmrzliny 1,30€ (nie slovenske polkopceky, fakt kopcisko), lavoda kava s dvoma kopcami zmzrliny a slahackou 4,20€. To je namiesto obeda 😉 😀

Neskusili sme iba restauraciu Stars (ta je a la carte). Celkom dobre sa da najest v restauracii City Market (blizko hlavneho vchodu). Tam je super vyhodna Familienplatte: kooopec cross cut hranoliek z normalnych aj sladkych zemiakov, kopec pulled pork masa a kopec pulled chicken, k tomu masove gulky, trochu zeleniny a tri omacky. Za 25€, a 4 sme to nezjedli. To je nevyhoda, vela masa. Detske porcie (hranolky plus maso, resp. zelenina) stoja nejak 7€, dospelacke okolo 10€, takze ta rodinna porcia sa urcite oplati 😉

Pizzeria Pizza Mania robi, no, nemecku pizzu 😀 Ano, dala sa zjest, a robia aj cestoviny (pre deti pekne naaranzovane). Detska porcia je nejak 8-10€, dospelacka cosi vyse 10€.

Ale kazdy si moze zobrat jedlo a pitie so sebou, nejake keksiky, ovocne pyre a take srandy sme mali aj my so sebou a laviciek je dost.

Casto ponukaju tzv. menu, kde je uz napoj v cene jedla, ale to su iba napoje na capovanie, a tie su VSETKY bublinkove. Maju Colu, Colu zero, Sprite, jablkovy dzus so sodou, Fantu a sodu. Vodu bez bubliniek iba ako drahu mineralku (co potom nie je v cene toho menu), alebo si nacapovat v pitnej fontanke.

Pri kazdom WC su pitne fontany a voda chuti velmi dobre, takze sme si iba vzdy doplnili mensie flasky, nenosili sme tazke so sebou.

V tzv. Familien-WC je prebalovaci pult, skoro pri vstekych pultoch su vlhcene obrusky od Hipp, umyvaci gel od Hipp a ide tam TEPLA voda. Pulty su aj pri umyvadlach v zachodoch, tam je tiez tepla voda. Na umyvanie ruk tecie ale studena voda (teda aj tam sa da napit).

A v kazdom WC je dezinfekcna pena na utretie 😉

Obchody

Je tam vela obchodov, samozrejme pri vychode z niekotrych atrakcii, ale po celom parku su rozmiestnene. Pozor, niektore otvaraju az o 12 a podobne. Maju aj extra Star Wars obchod, Friends,...

Ceny su ako v katalogu, maju malo akcii, a malo krabic, co su Legoland exclusive. Ano, detom sme Lego kupili, ale ziadna nakupna horucka sa nekonala.

Pri vchode je aj obchod s oblecenim, okrem Lego Wear maju aj S. Oliver veci a par topanok (tam je oblecenie iba pre deti). Ostatne obchody maju tricka, siltovky apod. a aj pre dospelych.

Hotel

Boli sme tzv. tematickych izbach, lebo tie sa este daju zaplatit :-P Piratsky hotel a rytiersky hotel su jednoducho strasne drahe. Kedze to bol darcek pre syna, mali sme autopretekarsku izbu. Izba cista, pekna, detska izba sa dala zatvorit, pred domcekom s izbou ihrisko. Ranajky vydatne, bufet, prehybali sa stoly, slane, sladke, ovocie, zelenina,... vsetkeho dost a dobre. Mozem odporucat.

Za tych 5 dni sme stihli UPLNE VSETKO, aj vsetky 3 filmy v kine, syn spravil vodicak, aj dcera, syn programoval Mindstorms robota,... Ten vodicak a Mindstorms je za poplatok a po prihlaseni. Ostatne je v ramci vstupneho. Na zvladnutie vsetkeho, vratane specialit ako Mindstorms, urcite stacia 3 dni. Na obehnutie vsetkych atrakcii aspon raz mozno bude stacit jeden den, ale to je stres 😉 Takto mohla dcera aj dve hodiny skakat po vodnom ihrisku, a nik nestresoval... Viacere atrakcie sme sli niekolko krat, na Ninjago ride si manzel dal ako ciel, dostat sa vzdy na best of the day zoznam, tak sme tam boli v heavy rotation 😀 (ano, dostal sa tam 😉)

Odporucania

Co treba zobrat so sebou: peniaze a kreditku 😀

Plavky, uterak, suche oblecenie (Piratenschlacht je super, ale clovek odtial vyjde uplne, uplne mokry, varujem vas!)

Opalovaci krem, nejake male snacky so sebou, male flasky na vodu (stacia, daju sa doplnit).

Zaver

Legoland sme si uzili, tych 5 dni bolo uz takmer prilis vela - 5. den sme ostali kvoli tomu, ze v sobotu bola tzv. dlha noc s roznymi akciami poulicnych umelcov a zaverecny ohnostroj.

Pre mna osobne Legoland stacil 😉 😀 Aspon na par rokov 😀

Ale zase, Billund by tiez nebol od veci... 😂

Ahoj, mám zopár otázok, nakoľko my sa chystáme koncom augusta ale iba na jeden deň. Dá sa všade platiť kartou alebo treba aj hotovosť? Koľko stojí vodičák a kde sa treba prihlásiť? Ďakujem vopred za Tvoju ochotu. PS: recenzia je spracovaná super.

Dakujem 🙂
Kartou sa da platit v obchodoch a restauraciach. V hotovosti sa plati v malych stankoch, zmrzlinarnach, popcorn a tak.
Vodicak je pre deti od 7-13 rokov, prihlasuje sa pri tom cvicnom okruhu, je to blizko obchodiku Friends. Tusim sa to vola Hyundai driving center... Z jednej strany je jazdny okruh zadarmo pre male deti, z druhej strany je pre velke. Maju to oznacene a slecna vie po anglicky 😉 Stoji to 5€ a trva to 45 minut, maju pevne casy, kedy to zacina. My sme mali stastie a cakali asi 10 minut 😉

Komentár bol odstránený

asi prvá recenzia ktorú som dočítala do konca a viac-x 👍 - ďakujem 👏 .... a ak môžem ,,kradnem,, - čiže zdieľam aby som to mala u seba a po ruke keby niečo 😇

27. júl 2018

@ichbinich Takže ak má malý 6 rokov, nemá šancu sa k nemu dostať? A to jazdenie na okruhu je nejako limitované? Resp. treba odstáť v rade?

@miquiska
Tak on pojde na tu "autoskolu" na druhej strane, ta je od 3-6 rokov, tam sa iba chvilku caka v rade a vodicak dostane tiez 😉
Ale nie v fotkou 😉 😀 To je iba jazdenie trosku v kruhu.
Ti velkaci maju najprv teoriu a potom prax, aj ich odfotia 😉

@angelika4
Oh dakujem 🙂
Som rada, ze som pomohla 🙂

27. júl 2018

@ichbinich Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Ak si na niečo spomeniem, ešte Ti budem písať, ospravedlňujem sa vopred. 🙂

@miquiska
V pohode, mozes, rada poradim. Ma to len jediny maly hacik:
cez vikend som zasadne offline, takze reagovat budem az v pondelok, a za chvilku odchadzam 😉

27. júl 2018

@ichbinich Pohodička, oddychuj, krásny víkend prajem.

27. júl 2018

Vďaka za super recenziu, hodím ti sem tag, nech to do budúcna rýchlo nájdem 🙂 #tip_na_vylet

27. júl 2018

Super, dakujem aj ja za recenziu, uz dlhsie rozmyslame nad Legolandom, takze je lepsie ist aspon na 3-4 dni podla toho, co pises.

@ichbinich
Myslim, ze Billund je to iste, len so Scandi nadychom a hlavne Scandi pocasim. Boli sme pred tromi rokmi na jeden den, v ramci road tripu a vacsinu dna nam prsalo, takze rady ziadne, deti vyblaznene, lebo vsetky atrakcie sme si mohli uzit dosyta.
Ked som tam bola pred 25 rokmi, bolo krasne a vsade sa cakalo tu hodinu. Vyhoda Billundu je, ze v blizkosti je akvapark a skvela ZOO. Akvapark sme nevyuzili, ale do ZOO by sme sa radi vratili.🙂
Tym som len chcela povedat, ze len kvoli Legolandu sa vam neoplati trepat do Danska, je takmer totozny s tym nemeckym. Ale ist do Danska kvoli Dansku sa rozhodne oplati🙂.

27. júl 2018

@demetria dá sa tam dostať inak ako autom? Dlhá cesta nás odrádza, už som hľadala vlakové spojenia, ale je to na dlho. ☹

@emjee
Tusim existuju letecke zajazdy, kde je uz v cene ubytovanie a vstupy do Legolandu a akvaparku.
My sme boli karavanom, s tym, ze cestou sme boli pozriet veterany v berlinskej remize, Wunderland v Hamburgu (by sme sa tiez chceli ist pozriet znova, pre deti to bol vacsi zazitok ako Legoland) a jeden den sme stravili v raji surferov v kempe na Røme. Takze do Billundu sme prisli na stvrty den🙂.

27. júl 2018

Baby,ak potrebujete lístky podám info

27. júl 2018

Ahoj. Mozem sa ta opytat na stravu a ceny v ostatnych zariadeniach? Uvazujeme ze tam zajdeme buduci rok.

29. júl 2018

Baby, poodbpovedam postupne v priebehu dna.
Recenziu chcem este trochu rozsirit a hodit aj nejaku fotku, majte strpenie 😉

@demetria
Ano, to sme videli, ze je to velmi podobne, vsetky Legolandy su si podobne.
Ale ja "zbieram" navstivene krajiny, manzel si uz na jeho zajazd napamata a spojili by sme to nejak minimalne s Hamburgom.
Syn mal 2 roky, ked bol aj v Miniaturwuderland, dcera ho nevidela vobec, takze takto nejak sme to chceli.
Spekulujeme nad autovlakom alebo aspon nocnym vlakom. Letiet sa asi neoplati, aj ked Billund ma medzinarodne letisko. Ale listky za vlak su popredu veeeelmi atraktivne.
Ked sa to zomelie, urcite zase napisem, ale tohto roku to urcite nebude.

@zmokito
Ano, ak si to chcete naozaj uzit, odporucam 3 dni - to prejdete vsetko v klude, nebudete sa hecovat z jednej atrakcie na dalsiu.

@emjee
Vdaka za oznacenie, nenapadlo ma dat si hashtag 😉

@lolitka25
Trosku som rozsrila clanok, pozri a pripadne sa spytaj, co kontrektne potrebujes. Ja zijem v Rakusku a ceny ma nesokovali, boli celkom prijatelne (na to, ze to je zabavny park). A teda v ruksaku si mozes doniest trebars aj snicle, to ti nikto nebude brat (ako beru na Teneriffe v Siam Parku :-P)

30. júl 2018

@ichbinich dakujem. My zijeme v NRW v Nemecku. Takze ceny co pises mi pridu uplne ok .

@lolitka25
Ano, ceny su celkom OK. V tej a la carte restauracii ceny zacinali pri 10€, burger okolo 15€. Ale to sme len sli okolo, tam sme nejedli.
V porovnani s Disney World super ceny 😀

30. júl 2018

Veľmi pekne ďakujem za recenziu!!!! Veľa užitočných rád. Ideme akurát v nedeľu, tak super!!!

2. aug 2018

@nellynka
Dakujem, som rada, ze som pomohla 🙂

2. aug 2018

@ichbinich ahoj, prosím ta nevieš, resp. Nevšimla si si či môžu deti v legolande používať odrazadlo? Či je podľa teba zbytočne ho tam brat?

2. máj 2019

@cmugokatka
Mne sa vidi, ze to je vyslovene zakazane... Mari sa mi, ze som to tam videla pri vchode na piktogramoch.

3. máj 2019

@ichbinich vďaka, skusim im teda radšej napísať

3. máj 2019

Začni písať komentár...