Akým olejom natierať bábätko po kúpaní?

erika1811
17. mar 2014

Dobry den.Chcela by som sa spytat ,ktory olej je najlepsi po kupani ?Z toho co som sa docitala by to mal byt kokosovy , marhulovy a mandlovy..Aky by ste mi odporucili??ake mate skusenosti?A este kde v Nitre by som ich mohla kupit??Cez internet nakupovat nechcem.Dakujem 🙂

satanka1
17. mar 2014

@erika1811 oleje sa uz asi malo pouzivaju.asi by som skor pouzila telove mliecko pre babetka.existuje aj taka emulzia ,kt.sadava priamo do vody a super hydratuje.len som zabudla ako sa vola,ale bolo to z lekarne.telove mlieka aj olejceky maju bezne v drogeriach v kojeneckom oddeleni..aj v tescu,aj v dm..hocikde

jabadaba
17. mar 2014

@erika1811 popytaj sa v lekarni, tam zvyknu mavat olejceky. Fajn je aj sipkovy, avokadovy a pod. 😉

potworka33
17. mar 2014

ahoj my sa natierame klasickym avirilom kupis v akomkolvek obchode lebo nas maly sa mi vyhadzoval z inych olejov co som v lekarni kupila... 🙂

zara0201
17. mar 2014

@satanka1 Asi myslisLinola Fett.. Ale my sme natierali Hydrolotiom a olivovym z lekarne.

rakheta
17. mar 2014

Aviril 🙂

bacula
17. mar 2014

Ja som používala kokosový, alebo potom Weleda (to dostať v Dmku)
Ale nie každý den, podľa potreby iba 😉

miku1
17. mar 2014

@erika1811 Ja po kúpeli nenatieram ničím. Keď sa dcéry narodili a začali sa po pár dňoch "súpať" tak som kúpila v lekárni lisovaný olivový olej, tým sa natierala pár dní. Ja im do kúpeľa pridávam asi 3-4 kvapky oleja z Biodermy.

moni182
17. mar 2014

ja mam kupeny 100% mandlovy olej z bioshopu z netu, ale mozno sa da kupit aj v kamennom bioshope, vraj sa pouziva aj na masaze babätiek...

erika1811
autor
17. mar 2014

No viem ze ak ma babatko dobru pokozku netreba natierat po kazdom kupani...o olivovom oleji som citala ze po nom pokozka dobre nedycha a ja cakam bambulky v lete tak potrebujem nieco lahke co sa dobre vsiakne a neupchava pory.uz som tolko toho precitala ze neviem kde mi hlava stoji 😀 ...len chcem pre ne co najlepsie...a citala som ze ten kokosovy je aj antibakterialny...no asi budem musiet vyskusat ze co sadne najlepsie...dakujem vsetkym ze ste napisali 🙂

belllinka
17. mar 2014

Kasli na oleje, iba bude mastna zbytocne. Najlepsi je krem Excipial Kids z lekarne.
Lahko sa vstrebava a dcere velmi pomohol na suchu, supajucu sa pokozku.
@erika1811

reni93
17. mar 2014

ja som malu nikdy nenatierala, nech pokozka dycha a zachovava si co najviac svoj ochranny film, vzdy som len pridala par kvapiek olivového alebo kokosového oleja do kupela a mala ju krasnu vlacnu. ma 2,5 roka a krasnu pokozku. obcas jej natriem tvar kokosovym olejom...

luba28
17. mar 2014

ja som pouzivala niveu baby a v pohode stacilo,...

ivet1371
17. mar 2014

@erika1811 olej nedavaj lepšie je telove mlieko .my sme od narodenia použivali niveu.pri staršich detoch sa olejovalo a nebolo to ani tak učinne a neprijemne.

majjka4
17. mar 2014

100% mandlovy olej...kupovali sme ho v lekarni..olivovy urcite nieje vhodny na pokozku..

mammaroma
17. mar 2014

Ja takisto 100% mandľový olej - Saloos, stačí troška, je veľmi príjemný a jemnulinký, pekne pokožku bábätka zvláčni.

ikke
17. mar 2014

ziadne. ani telove mlieko. ak ma dieta dobru pokozku, netreba nicit prirodzenu rovnovahu takymito umelymi zasahmi.
takisto nie je potrebne dieta denne kupat v chlorovej vode.

alebo teda ano, je tu rovnaka suvislost ako s balenim do periky a balenim na siroko.
ak planujes dieta napevno viazat do perinky, treba aj balit na siroko.
ak chces dieta denne kupat v chlorovanej vode, budes ho zrejme aj denne musiet natierat 😖

mironka
17. mar 2014

Ani ja nepoužívam olej, aj naša lekárka nám odporúčala radšej mlieko...ale nenatieram malú zakaždým po kúpaní....

denisafono
17. mar 2014

my nepouzivame ziadne, v lete je to opalovacie mlieko z lekarne. a teraz sem tam natriem mliekom po kupani.

monamart
17. mar 2014

Ahoj, na premastenie jednoznacne ung.leniens, je to mastovy zaklad bez pridanej chemie. Predpise ti ho detska lekarka. Do kupela su fajn oleje napr. Oleatum, tiez na predpis.

stano4000
17. mar 2014

ja som manzelke vylisoval mandlovy olej doma na domacom lise a vieme ze v nom nieje nic co tam nepatri... taketo domace oleje je nutne spotrebovat v rozumnom case pretoze neobsahuju ziadne stabilizujuce pridavky

sense
17. mar 2014

my sme pouzivali cisty mandlovy olej z lekarne...dali mi ho aj v porodnici...

jankastubka
17. mar 2014

Nam povedali, ze ziadnym. A ani sme nenatierali nicim a mala ma peknu hebku pokozku.

pavuciatko
17. mar 2014

Novorodenca netreba natierat nicim.naco dusit jeho hebku pokozku umelinami?je to neprirodzene.netreba mu "pestovat" alergie.natierat treba len AK sa vyskytne nejaky problem.ja mam z lekarne kupeny olivovy olej,ale pouzila som ho iba raz.ak chces silou mocou pouzivat nejake oleje,staci dat par kvapiek do kupela a streknut tam materske mlieko,aby sa ten olej rozpustil,inak ti bude len plavat na vrchu.moja drobka ma 9 mesiacov,nepouzivame ziadne mydla,sampony,oleje,mlieka ani do kupela,ani po kupani a pokozku ma ok ako babatko🙂

modrofuzik11
17. mar 2014

klasicky olivovy 100 %. kupujeme ho v lekarni. je fajn, nie je drahy. a na zadocek ako prevenciu proti zapareninam pouzivame bepanthen.

milota164
17. mar 2014

my sme pouzivali mandlovy asi do troch mesiacov a potom sme presli na obycajny detsky olej,teraz uz pouzivame mlieko. na zadocek mame Bepanthen.

katrinka8
17. mar 2014

My sme pri dcerke pouzivali najprv olivovy z lekarne, potom Niveu. Teraz pri syncekovi to iste, najprv olivovy z lekarne a teraz bio od Weledy. Obaja maju pokozku OK - ako sa hovori: jemnu ako detska prdelka 😀 Dcerka bola letne babo, syncek je neskoro jesenny, nevsimla som si vplyv teploty na pouzivanie oleja na pokozku ani u jedneho.

suzie
17. mar 2014

veru, ziadnym je idealne

meluela
17. mar 2014

@erika1811 je dobre nekupat prilis casto, neliat do vody ziadne peny (hlavne johnson a pod.), mydlo pouzivat striedmo a iba na tie casti tela kde je to potrebne, sampon tiez iba obcas a jemny z co najmenej zbytocnymi chemikaliami. Telove mlieko ani oleje netreba. Celkovo byva detska kozmetika precenovana, ludia toho nakupia tony a potom mazu aby sa to minulo ked to uz maju. A nie vzdy je zlozenie detskej kozmetiky idealne ...

adelakk
18. mar 2014

my pouzivame klasicky olejcek pre deti, taky modry v sklenej flasticke, ale iba na zadocek a do zahybov. Inak netreba natierat nicim. U prveho dietata som zacala pouzivat telove mlieko az okolo dvoch rokov.

lenkadenisa
28. máj 2014

inak sranda, ja keď som bola malá, vtedy sa deti kúpali každý deň, naši ma potom natreli celú olejom aviril a nemala som žiadne alergie ani nič. a dnes mám krásne jemnú pokožku, ktorú mi každý chlap chváli a nechápe, ako je možné aby bola taká jemná 😀