Imazol a Imazol plus. Aký je medzi nimi rozdiel?

lyongirl
8. jún 2010

Ahojte, neviete mi poradiť, aký je rozdiel medzi týmito 2 krémami? Používali sme Imazol, ale teraz mi predali Imazol plus a všimla som si to až doma, tak som myslela, že to je asi vynovený, ale zistila som, že sú vlastne 2. Používala som ho na zadok pre malých ak bolo treba, bola som s ním veľmi spokojná, dočítala som sa, že aj imazol plus sa môže používať na plienkovú dermatitídu, ale zaujímalo by ma, aký je tam rozdiel...lebo ja sa v tom zložení vôbec nevyznám...
ďakujem 🙂

cvikla969
8. jún 2010

ja to chapem tak ze- imazol je na kvasinkve infekcie
imazol plus-ma aj antiseptikum(protimikrobialna latka),cize je s rozsirenym protibakterialnym ucinkom.
osobne,ale mozno sa mylim,by som ho v pohode pouzivala ale nabuduce by som mozno kupila ten prvy.ktovie ci by sa nezostal nejaky bacil cecil zbytocne rezistentny.ale ak to pouzivas len ked uz mate nejaky problem a nie furt tak je to asi aj tak fuk 😉

lyongirl
autor
8. jún 2010

@cvikla969 ďakujem veľmi pekne, si to dobre vysvetlila 😉
používam ho, len keď treba, ak majú krpci moc vyhádzaný, alebo vyštípaný zadok, inak nie..., ale ten prvý sa mi zdá lepší, teda konzistencia je tuhšia, tento je taký krémový, na zadok nič moc...

mimkao
9. jún 2010

@lyongirl Rozdiel je aj v konzistencii, Imazol krém pasta vydrží na zadočku oveľa dlhšie a nevpíja sa do pokožky, kdežto Imazol plus sa takmer hneď vstrebe. Ja osobne mám preto radšej krémpastu, stačí mi ju naniesť raz a na druhý deň je pokožka o.k., ale pri Imazol Plus musím viackrát natierať.
Imazol plus je zase veľmi vhodný pri takých šupinkách, čo sa bábätkám robia na hlavičke, lebo dobre rozpustí maz a ľahko sa potom tie šupinky vyčesávajú.

maca793
9. jún 2010

súhlasím s vami, imazol pasta je bezkonkurečná na zápaly oproti iným krémikom 😉

cvikla969
9. jún 2010

no pasta je pasta 🙂 mi sme zatial problemi nemali(ale mali sme ho na tvaricku),pouzivam sudocrem.ale pri tom ako sa mi mali zacina potit si to aj ja asi budem musiet doplnit do lekarnicky....

maca793
9. jún 2010

no ja som raz dostala vzorku sudokremu ale nebola som spokojná ☹
každý koho som poznala alebo stretla v poradni používal sudokrem. mne sa malá z neho vyhadzovala 😠

jalao
9. jún 2010

My máme dlhodobo a fakt skvele overenú pastu Imazol...fakt spoľahlivá na "štipajúce riťky" 😎 😎

mimkao
10. jún 2010

Ani ja som nebola so Sudocremom absolútne spokojná. To sa nedá s Imazolom porovnať. Ja si myslím, že sudocrem je na preveciu, ale keď bol problém, mojím deťom nepomohol... 😒

korkusa
10. jún 2010

Imazol krempasta je super davam ju vtedy ked uz nepomaha rybacia mast..

lyongirl
autor
10. jún 2010

no baby, ale ten Imazol plus je fakt o ničom, nedá sa to s krémpastou porovnať, normálne som naštvaná, čo mi to predali a budem musieť ísť kúpiť Imazol krémpastu

pipussa
5. aug 2010

maly ma zapareny krk... ktory imazol pouzit ?
( ma to cervene , a akurat v tej ryhe na krku, takze neviem, ci to ma uz prasknute, alebo je to len cervene , osetrovala som to olivovym olejom, vcera som dala sudocream, ale ide vikend a nechcem behat po lekarnach... )
poradte

lucika09
5. aug 2010

@pipussa pokiaľ to nemá veľmi zapálené, dala by som Imazol. Ak vidím, že sa mu niečo zapaluje, dám na noc a do rána má to miesto krásne 🙂

nanika
5. aug 2010

mne imazol odporucila lekarka, ked mala mala po narodeni troska supinate nozulky v zahyboch, ale ked som si precitala, na co to je dobre, tak som to aj rychlo odlozila a natrela detskym kremikom 😅

cvikla969
7. aug 2010

ja by som mozno este pred imazolom skusila sudokrem ale tak ci tak by som mu na noc dala medzi ten zahyb tenku vrstvu jednorazovej vreckovky nech sa netre koza o kozu a nech sa to tak nepary....

ferko858
10. sep 2013

mne pediatricka odporucila sudokrem ako prevenciu zaparenin. No ked sme uz tu zapareninu mali, tak nam pomohol imazol krempasta, sice troska trvalo, nez zaparenina zmyzla, ale s kombinaciou hypermanganu bola ucinna. hypermangan som si vzdy nasypala do prevarenej vody a pri prebalovani najprv umyla hypermanganom a natrela sudokremom a 3x denne imazolom.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka3
10. sep 2013

Imazol sa líši od Imazolu Plus tým, že obsahuje zložku hexamidín, haxamidín.....V podstate obidve sa môžu použiť pri liečbe plienkových dermatitíd, lebo obidve obsahujú klotrimazol. Ja by som skôr odporučila iba obyčajný Imazol, na čo zaťažovať zbytočnými chemikáliami kožu dieťatka, ak to nepotrebuje. My používame Sudocrem od narodenia, nemenila by som. 😉

lienkafoj
6. okt 2013

Imazol mame predpisany od detskeho lekara na plesnovu infekciu na kozi (ze asi pityriasis versicolor), ale maly ma este suchsie flaky a nove a cevene ☹ imazol neodporucam, mozno na iny typ ale na toto ee....

piatizienka
21. okt 2013

@lyongirl mam preste ten isty problem .... kupila som dva imazoly koli malej sa jej zaparuje strasne zadocek ... a oni mi predali jeden imazol a druhy imazol plus ale vsimla som si to az teraz ked som jeden imazol uz minula a idem jej natriet na noc zadocek a zistujem ze je to imazol plus ... kua tie predavacky su tam asi na ho.no ... ked nevedia same co predavaju .... aby mi predali dva rozdielne imazoly ... blbane blbe ☹

lyongirl
autor
22. okt 2013

@piatizienka ja som ten Imazol plus tuším vtedy aj vyhodila, nezdal sa mi a malého som tým natierať nechcela, bola som zvyknutá na klasický...

piatizienka
22. okt 2013

@lyongirl ja som ho skusila natrela som malej zadocek s tym ako s indulonou .. cakala som kym sa vstrebe do pokozky a potom som jej to natrela normalnou pastou co mam s rybym olejom ... rano to bolo uz lepsie ... ale myslim si ze nad normylny imazol nieje 🙂

alica_ivana
7. apr 2014

Bozicko, vsetko co je plus je vlastne to iste, len ma nejakej latky trochu navyse..preto je plus.....

milota164
8. sep 2015

my na zadocek pouzivame Bepanthen a a je fajn , najlepsie je pouzivat ho ako prevenciu lebo nevysusuje

radka227
23. dec 2015

imazol plus obsahuje navyse hexamidin, ten zosilnuje ucinok klotrimazolu (antimykotika), to znamena, ze ma sirsie spektrum ucinku- je ucinny aj na bakterie Proteus a Pseudomonas, a aj na kvasinky- Malasezia a tak. vseobecne je to krem, kt. netreba pouzivat bez dovodu, len tak na zapareninu.

timikaj1
23. dec 2015

Na plienkové dermatitídu je lepši Imazol krémpasta pretože obsahuje oxid zinočnatý ktorý zabezpečí lepšiu priľnavosť na kožu a vysušuje mokvajúci zápal môžete si to všimnúť lebo natreté miesto zostane biele a Imazol krém obsahuje síce ešte ďalšiu účinnú látku navyše ale nemá ten vysušujúci efekt...obidva sú antimykotiká... P.S. Neviem dievčatá,, čo za "predavačky"máte v tých lekárňach , ale u nás v lekárni( som farmaceutická laborantka) sa vždy pýtame na aký problém človek potrebuje konkrétny liek a podľa toho sa snažíme poradiť, čo najlepšie a na plienkové dermatitídu vždy dávame krémpastu!!!

radka227
24. dec 2015

Ja som lekarka a len tvrdim, ze nie kazda cervenaritka sa ma liecit antimykotikami