Je lepšia modrá či červená indulona na ekzém?

zvonkohra
24. apr 2012

na atopicky ekzem u deti ktore sa intenzivne skriabu je ktora indulona je lepsia?

kvetinka211
24. apr 2012

@zvonkohra Neviem ci je indulona dobra na ekxem tu deti ... treba to riesit celkovo, nepouzivat mydla ale radsej tukove emulzie, krem nech vyberie lekar. Mne ale na suchu, kedysi ekxematicku kozu najviac ako prevencia pomaha zlta, nechtikova indulona.

mata128
24. apr 2012

Ja som sa teraz tak skriabala,doktorka mi povedala,ze to moze byt aj zilami,ale vraj ona neodporuca nic ine ako modru indulonu.vraj neobsahuje ja neviem uz aku to zlozku a ze je najlepsia.a mne musim povedat zabrala.tak isto mam partnera,ma 10rokov plastiky na oboch nohach,nakolko mal velky uraz a ked sa mu to vysusa a svrbi,nepomaha nic ine ako modra indulona

lenka311
24. apr 2012

Ak zrovna indulona, povedala by som že modrá, ale neviem či by som ju používala zrovna na exém.
Mne sa malá narodila s veľmi suchou pokožkou, tak mi už v nemocnici radili olivový olej a na premastenie modrú indulónu.
Keď však minulý rok dostala atopický exém lekárka nám predpísala - dá sa to kúpiť aj bez predpisu - Excipial - masť s madľovým olejom / v lekárni/.

mummy01
24. apr 2012

ani jedna indulona nieje na ekzem.Ak mate ekzem diagnostikovany od lekara tak ten by mal poradit cim kozu premastovat.Ak sa dieta skriabe a ma zapalene miesta indulonou mu stav skomplikujes.Na kazdu fazu ekzemu treba iny kremik-takze moc neporadim ked si nenapisala nic blizsie.Zasada c.1 je pouzivat take kremy ktore sa do pokozky vsiaknu a nezanechavaju ziaden mastny film na povrchu pokozky.Ak sa skriabe treba podavat aj intihistaminika a treba upravit stravu.

tea333
24. apr 2012

ani jedna. na suchu kozu premastovat napriklad kremom Lipobase, na zacervenane miesta holtov krem. liecenie ekzemu ale nie je zvonku, ale zvnutra. treba zmenit jedalnicek, oblecenie, stravu, navyky...vsetko naraz

izabela11
24. apr 2012

S tou indulonou iste nic nepokazis a za vyskusanie to stoji. urcite je to lepsie riesenie ako hormonalne masti ci ina farmachemia. zial tiez si nepamatam, presne ktora indulona mne pred xx rokmi v detstve pomohla ( vyskusaj s casovym odstupom obidve) ale poradil nam to niekdajsi primar koz. oddelenia
apropo skus si vyguglit i bylinne a otrubove kupele. hlavne skusat postupne a nekombinovat!
prajem skore zlepsenie a uzdravenie.

cecil36
24. apr 2012

ani jedna, na atopicky ekzem treba od dr. vypytat mast s kyselinou mliecnou 😉

nicky07
24. apr 2012

My na akútny ekzém dávame vždy hormonálnu mastičku cez leto nám najlepšie zaberí Locoid cream a v zime zasa Advantan. Viem že je to riadne svinstvo pre malé dieťa ale my sa s ekzémom trápime už 6 rokov - od jeho 2.mesiacov a vyše 4 rokov sme nemali vôbec obdobie bez ekzémov. To bolo vkuse aktívny zapaleny ekzém po celom tele...nezaberali žiadne lieky až po týchto hormonálnych sa nám upokojil...Našťastie teraz ho už nemusíme používať často ani dlhodobo... Po takých 2-3 natretí ekzém krásne vymizne... Potom natierame kožu už len Excipial mliečkom ale ten tiež musímeasi tak po 2-3 mesiacoch prestriedať za Lipobázu lebo si na neho rýchlo zvykne a potom mu už nezaberá. A v čase keď nemáme ekzémy a sme v klude tak mu priam až vadia tie kremy a najlepšie mu zaberá obyčajná modrá indulona... Tearz máme ale ekzémy naozaj výnimočne objavia sa tak sporadicky možno tak raz za 4-5 mesiacov na 2dni a je pokoj.. Naša dr to však dala do súvisu s tým že nám to prešlo do astmy a tak sa teraz viac trápime s tým. :(

azarijka
24. apr 2012

to ze nieje indulona na ekzem je blbost....

na ekzem sa ma davat to co zabera, nam dr. predpisala kadejake masticky - nepomahali, tak nam kazala davat indulonu, ktora jej perfektne pomohla.

jasne ze treba riesti aj pricinu ekzemu,ale treba kozu aj premastovat a u nas No. 1 je modra indulona a exomega pripadne bambucke maslo

xenicka13
24. apr 2012

modra urcite pouzivame 🙂 kozna kazala

malawienka
24. apr 2012

pocula som chvaly na Linolu - existuje mast aj lotion a dokonca aj olej do kupela. Vsetko je to urcene uz pre tie najmensie deti. Ja ju pouzivam uz niekolko rokov - syn mal ekzem z oblecenia a pomahalo to, teraz ho mazem aj ked je zdravy. Okrem nurofenu, septonexu, u nas nikdy nechyba v lekarnicke ani Linola 🙂 .

desszi
25. apr 2012

Modra indulona je vyborna aj nam dlho pomahala 🙂
Ale na ekzem treba v prvom rade upravit zivotospravu a skusit alternativne metody riesenia, napriklad homeopatiu alebo detoxikaciu, nedavat masticky, ktore problem len zatlacaju dovnutra, lebo si clovek koleduje o ine, zavaznejsie problemy. Koza je najvacsi vylucovaci organ tela a ked cez nu ide nieco von, tak to znamena ze musi.
A kozni lekari, nech sa na mna nehnevaju, ale v podstate tiez len testuju, co je dobre a co zaberie a to mozeme robit aj my doma 😉

marecek1
25. apr 2012

modrá indulona pomôže pri veľa veciach, je lepšia ako červená, ale ak má dieťatko atopický ekzém, a ak sa intenzívne škriabe, tak treba pátrať po príčine: môže byť alergická na potraviny (veľa detí nemôže napr. kyslé exotické ovocie, kiwi), tiež oblečenie: bavlnené je super, syntetika môže tiež dráždiť citlivú detskú pokožku...

anlady
25. apr 2012

modrá indulona jednoznačne.

solinkarka
25. apr 2012

isto modra...akurat som ju natrela drobci na licka lebo ich mame tiez skarede

emalujza
27. apr 2012

na ekzem neviem, ale na suchu kozu urcite modra indulona. Alebo je dobry aj Calciovy krem. ja ked som sucha na tvari tak si ho vzdy natriem. Moj manzel ma teraz koznu chripku. e to nejaka nova choroba. Ma vyrazky po celom tele, jeden den mal aj teplotu, ale po Nurofene bola prec. A tie vyrazky vyzeraju ako ovcie kiahne.

meg_junova
10. dec 2012

Baby, ako detoxikovat male 5 mesacne babo, ked chce najme mliecko a je cely vysypany? Skusam mu davat zeleninku, ale je cely opuchnuty, az viecka ma opuchnute, smaozrejme, kozna predpise kortikoidy.......

jankamgr
10. dec 2012

no my používame lipobase teraz v zime, lebo sa mu zhoršil ekzém pod pančuškami, a v lete excipial... s indulonou nemáme dobré skúsenosti, prakticky nám nepomohla...

stanislavao
10. dec 2012

modra indulona sa mne spaja s kremovanim topanok, ked sme boli male. ja ekzem by som ziadnu indulonu nedavala. my mame kremy specialne zarabane od koznej.

brumka
10. dec 2012

na ekzem je najdolezitejsie upravit stravu, ak je dieta dojcene aj dojciaca matka musi ak nie tak len dietatu, ziadne alergeny, dokkonca banany, petrzlen...je kopu potravin nam vdaka tomu ekzem zmyzol do 3m takmer be z pouzitia liekov. a nam bol excipila slabi a najlepsia je kyslelina mliecna a scasto premastovat a na ekzem inchtiol, ked sa da vyhnut kortikoidom. ale zaklad je strava apremastovanie

meluela
10. dec 2012

mne najviac pomaha zlta nechtikova indulona, viac nez ktorykolvek iny krem - ale hlavne ako prevencia ekzemu na rukach. Ked si nou natrem ruky akonahle citim ze su suche tak ekzemu predidem. Niekedy si davam neutrogenu, ale to skor ked su podrazdene od zimy.
Na suchu kozu u babatka je dobre excipial lipoloito, moze vam ho predpisat lekarka, potom ma neporovnatelne nizsiu cenu. A na kupanie namiesto mydiel olejove emulzie.

kaja73
10. dec 2012

na cerveny ekzem nepatria mastne kremy,ale zinkove. 😉
Mastne,teda aj indulona su vhodne len na vysusenu pokozku,ale nie v akutnom zapale-teda nesmie byt cervena-to stav este viac zhorsi.
Z tychto dvoch indulon je na suchu,ale nie cervenu kozu vhodna ta modra indulona.
Na akutne zapaly su vhodne kremy zinkove-zinok sa nachadza vo vacsine kremov na zapareniny-z tych treba zistit co sadne dietatu-napr sudkorem,bubchen,nievea s 20% zinku-...treba hladat .
Kedze vysusuju,tak pod ne dobre dat daco na hydratovanie-napr z rady eucerin,ale zas je to len o patrani co sadne dietatu.
Na akutny zapal je vhodny aj kupel v hypermangane.
Kortikoidom by som sa vyhybala oblukom-rychle stav sice zlepsia,ale vsetko sa casom vrati spat bud ako znovu ekzem-este horsi-,alebo ako astma ☹
Treba patrat po pricine ekzemu-u deti ide zvacsa o potravinove alergie,alebo kontaktne.
Ked sa pricina neodstrani a len sa odstranuje nasledok-teda ekzem-tak si telo najde inu cestu ako sa skodliviny zbavi-casto su to tie pluca a rozvinie sa astma.

ducci
17. dec 2012

nam velmi funguje masticke bepanthen na rozne suche miesta, ci vyrazky. na ekzem je potrebne urobit aj ine opatrenia (uprava stravy... ako baby pisali)

kamila84
5. jan 2013

nam super pomaha calciova masť 🙂 tak že mame pokoj aj desať mesiacov 🙂

janinah
5. jan 2013

exém našťastie nemáme,ale aj nechtíková je super

amisa
5. jan 2013

modra.. odporucane od alergologa a vyskusane na mne aj mojich detoch ta jedina je na inej baze ako ostatne kremy, sme exematici

mamaveronika
2. feb 2015

na 100% modrá...ostatné štípu na ekzéme

lubaska21
2. feb 2015

na 1000% modra :P

sunshineka
2. feb 2015

modra indulona je super,ale mne ekzem este viac zhorsila.vyskusaj,uvidis.pomohol mi kokosovy olej