Adopcia pre homosexuálne páry - áno/nie

lilit35
2. jan 2015

Ked uz sa nam blizi to referndum, vela ludi argumentuje pri registrovanych partnerstvach tym, ze ak sa povolia tie, dalsi krok bude adopcia deti pre homosexualne pary.

Ja na tom nevidim nic zle... mozne to bude trochu narocnejsie zo zaciatku, kym si aj okolie zvykne na nieco taketo, ale nemyslim si ze homosexuali by mali svoje deti milovat menej, alebo ze ich deti budu mat nejake homo sklony... Vy by ste snad boli na zeny, len preto ze to vidite doma? Nemyslim si, ze nieco take sa da doma "naucit". Dalsia vec je, kolko deti je v detskych domovoch a nema sa o nich kto postarat, nevedia co zo sebou po osemnastke a navyse to aj stat stoji kopu penazi. Tu uz nevidim akykolvek dovod niekoho drzat radsej v decaku ako hoci aj u homosexualnej rodiny.

Vela ludi ma v tomto "jasno" a ani sa nad tym nezamysli, ziadneho homosexuala ani nepozna.

Zaujimal by ma preto vas nazor, co je pre vas najvacsi dovod preco si myslite, ze taketo pary by mali / nemali adoptovat deti.

dusika11
9. jan 2015

@vld vladko ....inac kto potopil noriku mojsejovu??? nie nahodou jej tiez kamarat versace??? a nie je on ....iny?? 😉 oni su tazky kaliber..asi si jedny&m z nich....vescinou ide o nadpriemerne inteligentnych..jedincov...

cecil36
9. jan 2015

@dusika11 vyzbelo to tak, ze s nimi pracujes terapeuticky.... lebo ja mam xy kolegov a viem o nich velke prd a nedovolila by som si tvrdit, ze ich poznam, pokial s nimi nie som v uzsom kamaratskom vztahu. Ja mam vela kamaratov gayov a ni jeden nie je typ versace... su to normalni, pekni chalani o ktorych to vie len naozaj blizky okruh priatelov....Vid na porovnanie Versace - Koleník obaja gay a rozdiel myslim na prvy pohlad.

vld
9. jan 2015

@dusika11 "...inac kto potopil noriku mojsejovu???"
Tak teda tvoj argument je silny kaliber 😉 ... Jednak neviem ci a ako niekto potopil nejaku fuchtlu mojsejovu a je mi to jedno, lebo ona nie je zrovna etalon slusneho cloveka...a druhak, absolutne nerozumiem, co to ma dokazovat? 😀
Este raz opakujem...ja poznam homosexualov, ktori su normalni a slusni ludia, takze to jednoznacne zneplatnuje tvoje zovseobecnovanie na vsetkych. Okrem toho, tych, co poznam, ziju v dlhorocnych a stabilnych partnerstvach (jednemu z tych parov by stabilitu ich partnerstva mohli zavidiet mnohe "tradicne manzelstva"...
Cize podla tvojej logiky plati, ze vsetci heterosexualni jedinci su slusni? Ze vsetci lekari su skorumpovani? A mohli by sme takto pokracovat dalej...
Iste, to je skutocne dokaz, ze homosexuali nie su slusni ludia, lebo ti, ktorych poznas, nie su...A este aj o tomto tvojom tvrdeni mam pochybnosti, skor si myslim, ze nie vsetkch poznas dost dobre, aby si to o nich mohla tvrdit, alebo si dost vymyslas, len aby si dosiahla zelany vysledok. A este robis brutalny cherry picking - zoberies si zrovna negativny priklad (Versace), aby si demonstrovala svoju pravdu...ucel svati prostriedky... To ako keby som ja vsetkych ucitelov a uroven nasho skolstva posudzoval iba podla toho ako sa prezentujes ty.

dusika11
9. jan 2015

@vld dakujem odpovedal si ..si jednym z nich 😀

vld
9. jan 2015

@dusika11 Ved ty uz mas svoju nemennu pravdu, takze ja ta nemam ambiciu o nicom presviedcat 😀 Na oznacenie "asi si jedny&m z nich" nebudem predsa reagovat "nie, nie som". Na hluposti a sproste klamstva totiz nereagujem...
Chod si po nobelovku. Si dalsia zo zastupu tajtrlickych psychoanalytikov na dialku. Dakujem, prave si ma presvedcila, ze nie si ucitelka 😉

dusika11
9. jan 2015

@cecil36 oni vsetci vyzeraju slusne milo..fantasticky..ale presvedc sa si nemas super muza ktoreho chcu....nejake uspory..alebo nieco..kym ich vpustis dnu.......preto tvrdim deti k nim nie.........lebo deti potrebuju klud....a to ze je teraz taka moda nezarucuje .....ze je to spravne.........

dusika11
9. jan 2015

@vld ja ta nemusim o nicom presviedcat to sme si uz vyjasnili ....nedavas mi plat...odmeny mi nedaju ked ta presvedcim...takze vladko...asi tak 🙂

zarica
9. jan 2015

Mám otazku... tu, pre vsevedkov... ako ste sa zalubili do vašich partnerov? Tak, že ste sa vedome rozhodli, že tento je ten správny? Tohto mi schváli cirkev, suseda, rodičia a pod? Ze tento je "in", tak sa zalubim?... Keby
ste prizvali psychológov, vedcov a ešte neviem koho nech vám vedecky, medicinsky vysvetlila prečo práve ten váš vás priťahuje, tiež by asi na nič neprišli prečo je to tak... či?

natalym
9. jan 2015

@zarica Nie normálne, bola som sprostá. 😀

alien2603
9. jan 2015

Nie, nesuhasim s adopciou pre homosexuálne páry. Osobne mi je jedno, ci spolu nažívajú v jednej domacnosti. Prajem takým párom, nech sú šťastní a ľúbia sa (pokiaľ to tak naozaj cítia). Ale dieťa do opatery/výchovy by som im jednoducho nezverila. Dieťa zväčša vidí svoj vzor v rodičoch, napodobňuje a osvojuje si ich správanie a konanie. Zastávam názor, že nie je prirodzené, keď dieťa nažíva v jednej domácnosti s homo párom. Je veľmi pravdepodobné, že to, čo by videl doma by ho mohlo do budúcna okrem iného vo veľkom ovplyvniť vo výbere partnera do života. Muž a žena dostali ten najväčší dar, možnosť splodiť dieťa. Tak to je bude a aj vždy ostane.

jastemi
9. jan 2015

Nie - som za rodinu : muž- otec ,žena- mama.

adsumus
9. jan 2015

@dusika11 neuraz sa prosím ťa, ale u mna to je už stihomam toto,chceš povedať, že ak nezakážeme v referende adoptovať deti homosexuálnym manželom, čaká nás tu premorenie preorientovanými heterosexuálmi? Heterosexuálni ludia sa začnú hormadne hrnúť do homosexuálnych zväzkov? Či som to zle pochopila? 😕

pepca28
9. jan 2015

homosexualita je moda...😀DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD odpadla som..:-P....len jedna vec sa mi neda nepovedat:..lutujem deti tychto homofobnych matiek...kludne kricte do sveta ze homosi su chori a podobne...len aby si raz vase deti radsej nedali slucku okolo krku,nez by sa vam zdoverili s ich opacnou sex.orientaciou..(kedze je to teraz v MÓde)...ja nerozdelujem ludi na homo a hetero..ale na dobrych a zlych...toto rozdelenie mi v zivote uplne staci...🙂...no cakam,kto to teraz okritizuje,vsak trafena hus zagaga...

cecil36
9. jan 2015

@dusika11 aj ja som gay 😀 A keby tu je grcajuci smajl za toto by si ho dostala: oni vsetci vyzeraju slusne milo..fantasticky..ale presvedc sa si nemas super muza ktoreho chcu....nejake uspory..alebo nieco..kym ich vpustis dnu.......preto tvrdim deti k nim nie.........lebo deti potrebuju klud....a to ze je teraz taka moda nezarucuje .....ze je to spravne.........

vld
9. jan 2015

@cecil36 Tak to som sa ja musel urcite nakazit od teba alebo od @adsumus 😀

cecil36
9. jan 2015

@vld asi si nas videl s @adsumus bozkavat 😀

mariosmykal
9. jan 2015

Ahojte. Diskusiu som práve zamkol, nakoľko sa už výrazne zvrtla a dochádzalo v nej k urážkam. Najviac sa v tom darilo @vld, preto dostávaš zákaz prispievať do celého fóra natrvalo. Ďakujem za porozumenie.

Mário Šmýkal
Modrý koník Team

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre