Adopcia v Bratislavskom kraji

bianchetka
25. sep 2012

Rada by som poznala skusenosti, dobu cakania a vsetkeho ineho co sa tyka adopcie v Bratislavskom kraji... 🙂

patrikmisko
25. sep 2012

ahoj, prejdi na adopcia - náhradná rodina 😉 je tu už veľa písaného a môžeš sa pridať 🙂 😉 🙂

bianchetka
autor
25. sep 2012

@patrikmisko kukala som len mi tam chybala tato tema troska kedze v BA su tie cakacky dlheeee neskutocne tak som myslela ze pridavat nejake nove info ohladne termínov cakania a pod. 🙂

magimary
25. sep 2012

@bianchetka v Bratislave a vôbec v celom bratislavskom kraji sú "čakačky" najkratšie 😉
a toto všetko sa dozvieš v už existujúcich témach, stačí sa len pridať 🙂

magimary
25. sep 2012

a, akurát to tu aj baby aktuálne rozoberajú, že koho-aký termín zaradenia teraz vybavujú v BAkraji:
https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/

cicimotinka
25. sep 2012

my sme z Tn a Tn kraj sme ani neriešili, našli sme si prcka v Ke... takže aj vám sa to tak môže stať... poriešiš Ba novou témou a dopadne to inak... 😉

bianchetka
autor
25. sep 2012

@magimary ked som sa naposledy informovala na urade to bolo 08/2012 tak ma informovali ze sa prave vybavuju ziadosti z 01/2011 neviem ci su najkratsie u nas to bude uz pomaly rok co cakame a este vobec nic ☹ a to este naznacili ze tento rok nech ani necakame ...... asi som moc nedockava kuknem sa teda poriadne na tie existujuce 🙂 dakujem 🙂 🙂

nalla
25. sep 2012

@bianchetka DD sú plné detí, ktoré nemajú rodinu, tak na čo čakáš ?

magimary
25. sep 2012

@bianchetka ver, že BAkraj je najkratší 😉
sú baby, ktoré čakali aj 3-5 rokov (v iných krajoch),
v BA je to tých 9-18mes. +/-
samozrejme v závislosti od toho, koľko je detí
/ale stále je to najkratšie/

bianchetka
autor
25. sep 2012

@nalla my uz cakame na dieta sme v zozname cakatelov od 11/2011 🙂

bianchetka
autor
25. sep 2012

@magimary boze to fakt ? neskutocne a ako to riesili potom s pripravou ta ma platnost vraj iba 2 roky...aspon tak nam bolo na urade povedane...

nalla
25. sep 2012

@bianchetka prečo čakáte, keď stačí navštíviť zopár DD a vybrať si ?

a to by ma tak celkovo zaujímalo, prečo ľudia tak túžia po tom, aby to dieťa bol novorodenec a nemajú záujem o staršie deti...

magimary
25. sep 2012

@bianchetka po dvoch rokoch si normálne prípravu nanovo aktualizovali
@nalla u nás neexistuje možnosť ísť si vybrať priamo v dd /teda, nie legálna/

bianchetka
autor
25. sep 2012

@cicimotinka ako ste si ho nasli?? ked som sa informovala na urade ci si mozme aj my hladat olo nam povedane ze je to zakazane ze v ziadnom pripade ☹ nemozme nieco podniknut len cakat...

bianchetka
autor
25. sep 2012

@nalla presne chodit po domovoch a vybrat si je zakazane kedy si sa to vraj dalo..... my sme si dali ziadost dieta do 3 rokov ....

cairka
25. sep 2012

@bianchetka , chodiť do DeD sa nedá, ale môžeš ísť pozrieť zoznamy detí vhodných na adopciu buď na úrad, alebo do neziskoviek - Návrat, Úsmev

bianchetka
autor
26. sep 2012

@cairka tiez som to citala na nete ze sa da pozriet do zoznamov, tak som pani na urade volala a spytala ci by sme sa mohli prist pozriet...... vypocula som si od nej ze ci si myslim ze deti su tovar a ze si ich mozem vybrat z katalogu ☹ tak v tom mam uz riadny zmatok, ked som sa narovinu opytala co teda mozme robit tak povedala ze cakat... skusenost s Navratom a Usmevom nemam

cairka
26. sep 2012

@bianchetka , 😨 😕 to zas niekto sedí na správnom mieste... 😠 to je smutné, lebo by ste mohli pomôcť nejakému dieťatku, o ktorom takto ani neviete... jedine skúsiť osloviť neziskovky a pozrieť spisy tam, lenže tam sú často spisy neaktuálne, že sa stáva, že sa niekto rozhodne skontaktovať nejaké dieťatko a zistí, že už je nakontaktované ...

bianchetka
autor
27. sep 2012

@cairka dakujem moc za rady 🙂 skusim to teda cez Usmev alebo Navrat 🙂

citara
27. sep 2012

@nalla my tiež čakáme , na 4 až 5 ročné a ani také nie je a mysleli sme, že to pôjde rýchlo....

maznacik007
27. sep 2012

@bianchetka ake ste davali poziadavky na dieta? napis mi do IP

matulikmamulik
27. sep 2012

@citara my tiez by sme chceli 4 az 7 rocne ako dlho cakate?

citara
28. sep 2012

@matulikmamulik my cakame kratko cca 3 mesiace no kazdy nam hovoril aj na priprave ze to bude hned no na upsvare je to uz ine bud su surodenci, alebo romske, skratka zdrave biele nie je, my mame 12 rocneho bio syna tak preto vacsie

moischaaa
22. jan 2013

skusim ozivit tuto temu , ako ste na tom s poradim v BA ? posunuli ste sa dopredu ?

goralenka
10. apr 2013

my sme boli zaradeni 7/11, prvykrat nam volali v januari, dve deticky sme museli "odmietnut" a potom zavolali tusim dokonca prveho marca to bolo, takze koniec februara, zaciatkom marca a v piatok si natrvalo berieme domov krasneho zdraveho chlapceka z anonymneho porodu...takze cca 20 mesiacov.. keby sme prijali to prve dietatko, tak 18 ..cize ratajte na Ba kraj tak 1,5 roka..

kili
19. apr 2013

čítam tu, že sa nedá vybrať dieťa? ako nechcem to brať ako vyberať si dieťa s katalógu, ale každý je iný a tak ak majú žiť spolu a "nepozabíjať sa", tak musia byť nejak kompatibilný. pri vlastných deťoch je to iné, tam sú genetické predpoklady jasné.
my chceme rómske dieťa 8-9r. ale aby bolo zdravé, psychomotoricky v poriadku. a tiež aby rado kreslilo, niečo vyrábalo, bolo také kľudnejšie.
je to sci-fi mať takúto požiadavku?
mám totiž už dvojičky, ktoré sú dosť besné a veľmi zaostávajú vo vývoji. o ďajšie podobné sa starať nechcem, skôr dúfam, že ich potiahne to nové. preto mám také požiadavky.
nechcem ale adoptovať, ale pestúnsku starostlivosť. myslíte, že by bol v tomto problém?

macocha
25. apr 2013

@kili k problémom sa vyjadrovať nebudem 😉 ale k tomu výberu: Z ÚPSVaRu Ti zavolajú, keď nájdu (si čas na) vhodné dieťa pre Teba a máš možnosť odmietnuť ponúknuté dieťa a čakať na ďalšiu ponuku, to je celá možnosť výberu. 🤐
Ako ja mám tiež svoj názor na výber z katalógu, ale keďže na tom nič nezmeníme, tak škoda klávesnicu drať.

Tie požiadavky - do žiadosti to radšej skrešte, napíšte len vek, etnikum, psychický a zdrav. stav. O kreslení a kľudnej povahe sa radšej presvedčíte po nakontaktovaní - opýtate sa v DeD, najlepšie ešte pred stretnutím s dieťaťom a podľa toho pôjdete do interakcie alebo nie. Možno aj v správe nájdete nejakú zmienku, ale... proste do žiadosti by som to nedávala. Môj subjektívny názor.

ckatka
19. dec 2016

kocky neviete ako je na tom BA kraj s poradovnikom? dakujem

andydi
29. dec 2016

@ckatka Ahoj, my sme registrovani od júla 2013 a sme na nejakom 50. mieste, predpoklada sa, ze polovica ziadatelov poziada o odklad, tak ja to vidim este na pol roka az rok cakania

andydi
29. dec 2016

@andydi júl 2014 to bol, uz je to tak davno...2,5 roka 🙂

jajaaaaa
30. dec 2016

@andydi Ahoj, ake mate kriteria, ked sa smiem spytat? Ja som prave v stadiu, ze idem zacat cely proces, mam 42 rokov, neuspesne tehotenstva a pod., bojim sa, aby to netrvalo 5-6 rokov, ako som sa sem-tam docitala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre