Chcem si adoptovať novorodenca

almamicka
20. feb 2017

Ahojte. Chcela by som si adoptovat novorodenca vzhladom na to ze s partnerom sa snazime uz 5 rokov ale nedari sa nam...ako vybavit adopciu novorodeniatka bez toho aby som roky cakala?

malabiba
20. feb 2017

trochu taktu k životu, pokory, úcty...deti sa majú rodiť z lásky a nie "zaobstarať" a najlepšie hneď...obráť sa na adopcia.sk

bosorkabb
20. feb 2017

@almamicka je tu diskusia kde ti baby poradia. Ono prípravu si musite spravit,to je dane zakonom. Potom záleží ktorý si kraj a aké máš požiadavky na dieťatko. Ak chceš biele tak čakáš. A dieťa musi byť pravne volne. Lebo matka ma pravo si dieťa zobrať späť do 6 týždňov. Takže deti su pravne volne az po tomto termíne,alebo ak matka dieťa nekontaktovala 6 mesiacov. V diskusii ti baby všetko vysvetlia.

lubkavargova1
20. feb 2017

Myslim, ze ta cakacia doba je opravnena a plus musite prejst aj tou administrativou..je to vela a niekedy dost o nervy, ale vysledok stoji za to. A aj tam sa uvidi charakter partnerov, leb su taky co to nezvladnu.
Adopcia nie je ako ked pride niekto do supermarketu a vybera si: novorodenec, 1 rok, modre ocka, hnede ocka, blondacik...atd... a potom s tovarom sup do kasy a klopkat s nozickou bo pani pokladnicka je pomala 🙂
Takze prve kroky urcite vedu aj tak na urady, nejako oblafnut ten system sa neda

emily_666
20. feb 2017

@malabiba kokso, si to vystihla, dávno som nečítala taký "bezemočný" príspevok k tak veľmi emóciám vzbudzujúcej téme ako sú deti a matestvo 🙂

almamicka
autor
20. feb 2017

@malabiba gratulujem, vy musite byt strasne srdecna a citliva osoba..isto...tiez by ste nikdy vy a ani vase deti nezazivali co ja zazivam uz 5 rokov....😭

almamicka
autor
20. feb 2017

@bosorkabb
@lubkavargova1 ďakujem vam krasne..ja viem ze musi byt ta cakacia doba..len ci musi byt az tak dlha...lebo co som citala tak sa caka roky..:( achhh aale este raz zo ❤dakujem

almamicka
autor
20. feb 2017

@m.i.r.i dakujkam 🙂

bosorkabb
20. feb 2017

@almamicka tak napríklad my sme čakali len 1 mesiac v poradovniku. Ale to preto ze nam na etniku nezáležalo. Takže dosť záleží od poziadaviek a podla toho sa čaká.

lubkavargova1
20. feb 2017

presne tak, pokial sa zadaju poziadavy, ze novorodenec a este biele dietat..no to sa nacakas...musis byt poriadne rozhodnuta s partnerom ci obstojis aj to, ze nebude dietatko biele, ci si schopna adoptovat si aj cierne abo hoc aj ruzove...a to nie kazdy zvladne.
Uz ste s to polozili taketo otazky? Hmmm...

sintra
20. feb 2017

@emily_666 nie kazdy ma potrebu ventilovat emocie vo fore na MK. Autorka podla mna dala normalnu vecnu otazku.

zuzka_puska
20. feb 2017

@almamicka nemusite cakat roky, mozno budete mat stastie a podari sa vam skor. Zalezi od narokov....ak mate prilis vysoke naroky, vase sance sa samozrejme znizuju. Mozno ak sa rozhodnete zvolnit naroky, pojde to rychlejsie. Novorodenci su najziadanejsi, je na nich asi najviac cakatelov.... Pracujem na oddeleni SPODaSK, a samozrejme kazdy par by chcel novorodenca, najlepsie dievcatko, s modrymi ockami, najlepsie biele, blondave, po krasnych rodicoch, atd 🙂 to berte len ako priklad, nehovorim ze prave vy toto vsetko chcete. Maloktori si uvedomia, ze by mali chciet proste dietatko ktoremu chcu davat lasku a tu lasku aj dostavat. V prvom rade chodte na oddelenie SPODaSK vo Vasom meste, poziadajte o zaradenie do poradovnika, a treba len verit ze sa na vas usmeje stastie a ze nie je pred vami az tak vela cakatelov 🙂

snehuuulienka
20. feb 2017

@malabiba
Srandicky,srandicky...kiezby si sa to Ty raz pytala na fore,a niekto by Ti takto sarkasticky odpovedal,co by si si myslela??co by si citila??zeny premyslite si najprv to co idete cloveku napisat,lebo velakrat sa tu len ublizuje odpovedou,namiesto dobre mienenej rady,a Tebe malabiba len tolko,ze "karma je zdarma..."..... A aby Ta to este raz nedobehlo....obuj si jej topanky,a potom sud

tortelinka
20. feb 2017

@almamicka odpoviem ti vecne, ak chceš novorodenca, bez čakania, tak sa sústreď na dieťa rómske alebo inak znevýhodnené, inak sa nedá

malabiba
20. feb 2017

@almamicka tak necitlivo napisat o tuzbe po dietati - ze chcem a rychlo - co na to matky, co tie deti porodia, vynosia, a mnohokrat v bolestiach vytrpia...

ckatka
20. feb 2017

@almamicka to bohuzial takto nejde,...dokonca si nemozes takto zo dna na den adoptovat ani cinana, somalca alebo kohokolvek,...hocako by bol biedny a bez rodiny.

najprv sa ide na urad prace, vypise sa ziadost, preskacete si vsetkymi byrokratickymi papierovackami, potom vam pridu socialne pracovnicky skontrolovat dom, a potom robite psychologicku pripravu.
Poradovniky su dlhe, ludi ako vy su desiatky, stovky,...niektori sa snazia o dieta 5, aj 10 rokov, aj viac, prekonali niekolko potratov, porodili mrtve deti,... mozes povedat ze nikto nevie cim si si presla, ale takisto netusis cim si presli ostatni.
Nahradna rodicovska starostlivost na Slovensku je jednoznacna,,,.... nehladaju sa deti pre rodiny, ktore ich nemaju, ale hladaju sa rodiny pre deti, ktore su v detskych domovoch. A ak vas pristup bude takyto, tak vam psycholog odporucanie jednoducho neda a skoncili ste skor nez ste zacali... :/
Ak mas otazky kludne sa pytaj, my sme uz dlho v procese.

malabiba
20. feb 2017

@snehuuulienka ved prave, mat dieta nie je o statuse v zivote, ani o tom, ze teraz si to zelame...a ked uz adoptovat, tak nie preto, ze aby som uz ja nemusela trpiet, ale skor preto, ze chcem sirote pomoct mat rodinu...tato doba je chora...ved si tu pozri tie fora o snazilkach, des, ziadna ucta k zivotu

sintra
20. feb 2017

@malabiba pise, ze sa snazia 5 rokov a nic. Ty ju poznas, vies cim si prechadza, ci trpi ci netrpi? Myslis ze dobru mamu robi to, ci dieta porodi v bolestiach?
Trochu vaz slova.

ckatka
20. feb 2017

@sintra ach...vies kolko je tu takych? az mi je smutno z toho ked to vidim,...snazia sa 5 rokov, 10 rokov,...maju za sebou operacie, IVFka, potraty,... nikto ju nesudi, len to niektore zrejme trochu poburilo (co mohla cakat ked to napisala v takomto zneni)
My uz sme tiez nejaku dobu v poradovniku a viem co to obnasa... poznam ludi, co si to predstavuju ako Hurvinek valku...a potom to nedopadne dobre.

malabiba
20. feb 2017

@sintra pisem o tom, ze dieta nie je vec, co chceme, ale, ze je potrebna cesta a nejaka ta dusevna priprava na to byt matkou...to sa deje u zeny za tych 9 mesiacov, je to dlhodoby proces prestavby tela a aj myslenia zeny (az na par vynimiek, lebo aj tie su)...a tie, co im nebolo dopriate, zial musia podstupit inu cestu, ktora nemoze byt jednoducha, rychla a kratka, lebo ide o deti a este raz o deti, a nie o ne, co sa im to nepodarilo...nikto im nepraje nic zle, ano vytrapia sa svojim sposobom, ale to nie je priprava na materstvo...a este raz opakujem, tu ide o to aby v prvom rade dieta malo rodinu a nie o to, aby uspokojilo potrebu bezdetnych

sintra
20. feb 2017

@malabiba ty si to strasne idealizujes. Nehovorim, ze to neznie pekne, ale takto to nefunguje.
Neviem preco ste z jej slov pochopili, ze si predstavuje ako zajtra nabehne do supermarketu a kupi si novorodenca podla svojich predstav na pockanie. "Nechcem dlho cakat" moze v pripade adopcie znamenat aj to, ze nechce cakat tri roky, ale cojaviem len rok. Podla mna bezvysledne snazenie sa o dieta 5 rokov je celkom slusne dlha doba, aj na to, aby z toho bola dostatocne frustrovana.
Tu na MK je dobra tretina uzivateliek (ak nie viac) tzv snaziliek. Niektore sa snazia roky a este roky budu, ine to uz nechaju tak a rozhodnu sa pre adopciu. Myslis, ze ich motivaciou je primarne "dat dietatu rodinu"? Urcite ano, aj. Ale v prvom rade si potrebuju naplnit svoju potrebu "bezdetnych", ako ty pises. Na tom nie je nic zle, my ludia sme tak nastaveni ze chceme tvorit rodiny a reprodukovat sa a ked to nejde s detmi vlastnymi, tak s adoptovanymi.
O tom, ci je dusec´vne pripravena byt matkou ty nerozhodujes, tak ju neposudzuj. Jednak prejde celym tym schvalovacim procesom a druha vec, moze byt pripravena viac, ako ktorakolvek ina, co porodi prirodzene.

malabiba
20. feb 2017

@sintra mas pravdu, o tom, ci par smie mat dieta rozhodne priroda...a o tom, ci si ho mozu adoptovat, prislusne institucie, ale nie rychlo a nie len tak...a je smutne, ze tym parom ide v prvom rade iba o seba

sintra
20. feb 2017

@malabiba a ked sa rodicia, ktorym sa deti narodili prirodzenou cestou rozhodli mat spolu deti, neslo im v prvom rade o seba?

malabiba
20. feb 2017

@sintra ich deti su vysledkom prace, chemie a splynutia ich genov, krv nie je voda, to zazije kazdy rodic pri porode, co sa udeje...pri adopcii to tak nie je, preto ten proces nemoze byt jednoduchy

sintra
20. feb 2017

@malabiba ale ved on nie je jednoduchy, ani ked trva dajme tomu rok.

malabiba
20. feb 2017

@sintra ale s prepacenim tymto zenam uz z tej strasnej tuzby po dietati sibe...najprv smer psycholog, poukladat si to v hlave, najst aj iny zmysel zivota...chuda dieta

septemberkl
20. feb 2017

a prečo nie napríklad ročné alebo dvojročné dieťatko..

snehuuulienka
20. feb 2017

@malabiba Kolkym sirotam si pomohla Ty,aby mali rodinu??....ci aha Ty si si nemusela adoptovat dieta...moja velmi Ti chyba empatia.... . _ 🙏

eliska13
20. feb 2017

@malabiba ty si strasne divna co otvorim prispevok, tam stekas to iste v teme rodicky po 42 r

@septemberkl asi by chcela babatko od mala ucit vsetko..este take"ciste" take rocne, dvojrocne uz ma emocie, nieco odzite,

@almamicka asi to bude velmi tazke, ak chces mimino.Priprava psyvhologom je tazka dajte sa cim skor do toho.Skusali ste aj umele?casto,ak sa rozhodnete pre adopciu psychicky sa uvolnite a zadari sa prirodzene drzim palce🙂

septemberkl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre