Profesionálne mamičky

atka3
15. feb 2013

Rada by som prijala bližšie informácie,podnety,skúsennosti profesionálnych matiek,ktoré sa starajú o detičky z detského domova 0-6 r.

zwalsh
30. júl 2013

a keď máš napríklad 2 vlastné malé, dajú ti ďalšie 3? alebo iba 2? Prihliadajú na priestory v byte?

daniela412
31. júl 2013

Žienky chcem sa opýtať, do koľko km od bydliska sa dá zamestnať v DeD nikde to nemôžem nájsť a každý hovorí inak ďakujem ...

najjulinka
8. aug 2013

@daniela412 je to na decaku.. žiaden zakon nič nezakazuje, ani neprikazuje...

dadadd
14. sep 2013

Vie mi niektorá poradiť, či sa dá popri profi, keď sú deti vačšie zamestnať ešte aj v druhej práci.Myslím tým celkom inde nie v domovoch.Má s tym niektorá skúsenosť.

najjulinka
23. sep 2013

@dadadd jasne, že dá.. ja som popri profi robila kým som si nnevzala druhe dieťa do pestu, tak som pracovala aj inde...
Ja som si predošlu pracu nechala a začala som robiť profi subežne... 😉

kvietocka33
9. nov 2013

ja by som sa chcela spytat ak sa stanem profi rodicom mozem dieta po roku dvoch vratit alebo ako to je.nikde som sa o tom nedocitala.dakujem za info a este ake tam su presne podmienky,mame jedneho syna 4roky a uvazujeme o jednom z decaku.musi mat svoju izbu alebo ako.dakujem za kazde info

anonymnaaa
5. jan 2014

Dobry den hladam profesionalnu pestunku/rodinu na striedavu starostlivost pre moju dcerku 2 tyzdne v mesiaci po dobu 3 rokov. Prosim pomozte mi alebo napiste ak ma niekto zaujem. Plati pre celu sr. Som ochotna sa pristahovat do miesta vasho pobytu. Hladam striedavu starostlivost z financ.dovodu mojich odchodov na 2 tyzdnovky do zahranicia.

danuella
16. jan 2014

ja som prihlasena do kurzu na UP a cakam kym ho otvoria. Velmi by som chcela tuto pracu vykonavat, tato mylsienka pomahat detickam aby neboli v DD sa mi velmi paci. MM je s tym stotozneny, no neviem ci najdem DD kde ma zamestanaju, teraz som na MD ale popri tom by som chcela absolvovat kurz a potom hladat DD. No uvidim kedy to bude aktualne ale teim sa na to, no zaroven mam aj obavy co a ako bude ak sa to podari

dzordza
16. jan 2014

Dobry den my sme si dali ziadost na adopciu uz mame vsetky potrebne papiere a cakame v poradovniku v novembri sme boli zapisany sme od michaloviec neviete ako dlho sa caka na novorodeniatko biele.dakujem

mamaivetka
22. jan 2014
sanika226
27. feb 2014

@laudym ja by som sa chcela opytat ze .....neviem kde zacat ...stretla som jedneho chlapceka z domova je mozne aby som dostala prave jeho?

r1000
1. mar 2014

ahojte vie mi niekto poradit, je to dolezite
moj brat ma dve deticky ktore skoncili v krizovom a pojdu do domova,jedno je postihnute a su zanedbane,matka sa ich vzdala a boli aj tirane. mozem dostat ako profi rodic aj tieto deti mojho brata?
viemi v tom niekto poradit, potrebujem tam staly prijem ,nieze by som to robila kvoli peniazom ale tym detom sa musi clovek venovat o 200perc. nevedia zakladne veci. a nevedia co je dobre a co je zle....preto uvazujeme o profi rodicovstve moj brat ich v buducnosti chce.zaraba na byvanie aby im dal a tiez mal financie pre deti.
da sa to poradi mi niekto?
jedno ma 7r a druhe ma 5r ale je postihnute
ma rozumcek ako 3roky zaostaly a zanedbany

laudym
5. mar 2014

@sanika226 ahoj,ak to dieta ma menie ako 6rokou je mozne ,tiez ci prave v tom D.Domove maju volne miesto ako Profi.mama a mozu ti tam zamesnat.treba sa opytat v tom DD odkial je . 🙂 pa

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

lerinka
29. máj 2014

@r1000 môžeš požiadať o zverenie do náhradnej osobnej starostlivosti (NOS) tam sa uprednostňujú príbuzní...a potom do pestúnstva...tam nemôžeš byť príbuzná v priamom rade (napr. babka dieťaťa alebo vlastná sestra)...v tom prípade ich môže brat dostať naspäť, keď splní predpoklady...želám dobré rozhodnutie...

r1000
3. jún 2014

ahoj lerinka,
prosim ta ak si ich zoberiem do nos ,ake prispevky dostanu deti a ja dostanem prispevok na oblecenie ten jednorazovy? lebo nemam pre deti oblecenie a to by sa mi velmi hodilo.dakujem ti velmi pekne za informacie

r1000
25. sep 2014

@dioliana1 ahoj mozem sa aj ja opitat na profirodicovstvo?poradis mi prosim

dioliana1
25. sep 2014

pri profirodičovstve sa stavaš zamestnancom dd alebo krízoveho centra a nemôžeš si deti vyberať... ak ide o konkrétne tvoj prípad, skúsiť skôr požiadať o pestúnsku alebo náhradnú osobnú starostlivosť, pri oboch dostaneš na deti príspevok, a pri pestúnskej aj odmenu pestúna každý mesiac. Odporúčam zájsť za ich kurátorkou na UPSVAR.
Profirodič podmienky: príprava 60 hodín, bezúhonnosť, maturita, najnovšie aj bytové podmienky-kolaudácia a revízie...
pestún-príprava 30 hodín
NOS- príbuzný

mgrzuzanabezakova
30. sep 2014

Veľmi podstatné je aký je riaditeľ detského domova. Sú domovy, kde novým profirodičom dajú jedno miminko a pridávajú postupne.

mgrzuzanabezakova
1. okt 2014

@zwalsh záleží od riaditeľa, ale obvykle prihliadajú a nie len na bytové podmienky, ale aj na zloženie rodiny, vek detí a do určitej miery berú do úvahy aj predstavu profirodiča. Ak profirodič povie, že nevie pracovať s takým a takým dieťaťom, tak mu ho nedajú pokiaľ sa nenaučí v priebehu vzdelávania s takým dieťaťom pracovať. Sú samozrejme aj neprípustné podmienky ako napríklad, že nechcem rómske dieťa alebo chcem len dievčatká a podobne. To čo profirodič určí je dôležité kvôli tomu, aby nepoškodil dieťa. Ak profirodič namá skúsenosť s autistickým dieťaťom, nemal by ho dostať skôr ako absolvuje sériu školení ako s takýmto dieťaťom pracovať. A ešte sa vrátim k tomu bytu - ako zamestnancovi sa poskytuje príspevok na bývanie, ktorý sa vypláca podľa rozhodnutia riaditeľa buď ročne alebo polročne.

mgrzuzanabezakova
1. okt 2014

@daniela412 🙂 to je čisto na riaditeľovi...niektorý nechce prekročiť hranice okresného mesta, iný okresu...niektorým to je jedno....v našom ded to je jedno....mám profi aj na opačnom konci republiky...🙂

zuzinana
17. okt 2014

@dioliana1@laudym@najjulinka a ostatné profi mamičky, podeľte sa so svojimi skúsenosťami nie len tu na fóre,ale aj prostredníctvom skúseností pod našimi článkami vo wiki. Článok- Profesionálna rodina- https://www.modrykonik.sk/profesionalna-rodina/ alebo na ďalšie články vo wiki v sekcii Náhradná starostlivosť. 🙂

enka111
21. okt 2014

Chcem sa spýtať, či je nutné mať maturitu, keď chcem robiť profi rodiča....niekde som čítala, že áno, ale v jednej brožúrke som čítala, že nie....tak teraz neviem kde je pravda

najjulinka
21. okt 2014

@enka111 je to nutné (na začiatku, ked profi rozbiehali, tak to moc neriešili, ale teraz už je to nutne... 😉 )

enka111
22. okt 2014

@najjulinka tak to mám potom smolu :( a tak veľmi by som to chcela robiť....nechápem k čomu je to dobré....svoju dcéru som vychovala aj bez maturity

denkaajejdeti
22. okt 2014

@enka111 Myslím, že by nebol problém dorobiť si maturitu (netrvá to ani tak dlho a oprášiť vedomosti tiež nie je na škodu) a splniť si potom svoj sen o profi rodičovstve.

enka111
22. okt 2014

@denkaajejdeti u mňa je to trošku komplikovanejšie s tou maturitou.....takže sa so svojim snom asi rozlúčim alebo skúsim pestúnsku starostlivosť

denkaajejdeti
22. okt 2014

@enka111 To už sama vieš, či budeš snívať o svojom živote alebo prežiješ svoje sny. Každopádne držím palce.

enka111
23. okt 2014

@denkaajejdeti trvalo by to dlho,nakoľko papierovo mám len základné vzdelanie (strednú školu som nedokončila z dôvodov, ktoré tu nebudem rozoberať) ...... teda aspoň si myslím, že 4 roky sú dosť dlhá doba alebo mi vieš poradiť nejaký rýchlejší spôsob, akoby som získala maturitu?

denkaajejdeti
23. okt 2014

@enka111 Ahoj, neviem. Myslím však, že by stálo za to vygoogliť všetky možnosti (možno existuje aj kratší variant ako 4 roky) a dorobiť si maturitu externe v tom smere, ktorý ťa zaujíma. Ja keby som vtedy mala ten rozum 😀, čo mám dnes, tak by som po základnej škole nešla na gympel ale na zdravotku, kde ma to vždy ťahalo. Ale v 15- tich som ešte veľa vecí nechápala......Vyštudovala som síce univerzitu v BA, ale odbor, ktorý bol u mňa na 2.mieste po medicíne. Tá zdravotka by bola krásna "prestupná stanica" na ten rok, no naši povedali, že je to tak a basta - nastúpila som tam, kde ma vzali všetkými desiatimi a dodnes mi je ľúto, najmä keď drvivá väčšina rodiny pracuje ako lekári a ja milujem tie debaty o nočných službách na oddelení a pod.
Takže rada pre teba - ak ti to za to stojí, tak svoje odhodlanie prejavíš tým, že si nájdeš čas, sadneš za PC, nájdeš potrebné info, zapíšeš sa na štúdium....čas rýchlo plynie - možno o dva roky už budeš mať maturitné vysvedčenie v rukách a s úsmevom na tvári si budeš dávať žiadosť v najbližšom DeD. Never say never.......
Držím palce, aby si mala dosť odhodlania, pevnej vôle a chuti splniť si svoj sen.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre