Profesionálne mamičky

atka3
15. feb 2013

Rada by som prijala bližšie informácie,podnety,skúsennosti profesionálnych matiek,ktoré sa starajú o detičky z detského domova 0-6 r.

kacena4
7. dec 2015

@kateri29 kedze ste dietatko odovzdali do rodiny je to neaktualne, ale nie je pravda, ze musis byt na materskej a dieta musi ist prec od vas 😉 da sa to docasne osetrit tak, ze pojdes na matersku v tom pracovnom pomere ktory mas uzavrety v ded a ded ti vytvori napr. na 1/2 uvazok, alebo vedlajsi novu pracovnu zmluvu a pracujes dalej a mas maleho doma (nie na hlavny uvazok) platia sa ti nove odvody, ktore s hlavny uvazkom nemaju nic spolocne a mozes mat aj dieta doma. takto je to osetrene v zakone a da sa pracovat aj pocas materskej v tej istej firme 😵 (to len pre info do buducna, alebo pre kolegyne) snad som to nepoplietla

kateri29
7. dec 2015

@kacena4 dobre vediet,dakujem, mne na socialke ani v ded k tomu nevedeli povedat nic,ani na nete som nenasla.ale teda nastastie to vyslo takto dobre

kacena4
7. dec 2015

@kateri29 je to take skomolene a kto sa v tom nevyzna tak to moc nevie skor len ty co pracuju zo zakonmi. http://poradna.sme.sk/c/7280285/tri-sposoby-ako...

kamikuli
7. dec 2015

@kateri29 dakujem za odpoved, zelam ti pozehnane vianocne sviatky s rodinou

kateri29
7. dec 2015

@kamikuli aj tebe prajem pozehnane vianoce,snad budem doma a nie v porodnici🙂

kamikuli
7. dec 2015

cakate chlapca ci dievca, deti tazko neneiesli odchod chlapcceka, ktoreho ste mali v profi...

misa107
3. mar 2016

mam par otaziek na profi mamu najde sa niektorá ktorá mi ich zodpovie..vopred dakujem 🙂 😉

matkaasebko
3. mar 2016

@misa107 kludme napis ip

kms
4. mar 2016

@kacena4 prosim Vas, viete mi prosim napisat, kde v zakone najdem, ze mozem robit u toho isteho zamestnavatela, len na inu zmluvu popri MD? Mne toto tiez povedali na socialke, no potrebujem vediet, kde sa to v zakone nachadza. Vdaka.

kacena4
9. mar 2016

@kms hod do googlu praca pocas materskej, no neviem ci tam nieje podmienka, ze nemozes mat u toho isteho zamestnavatela tu istu pracovnu poziciu na inu zmluvu - ale nie som si ista. skus vyguglit ja som si to tak nasla

sneci
7. jan 2018

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa nájde nejaká profi mamička, ktorá by bola ochotná zodpovedať mi niekoľko otázok. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred ďakujem.

matkaasebko
7. jan 2018

@sneci Som byvala profi .ak chces napis

misa107
22. feb 2018

@sneci ahoj a co potrebujes

esperanka
16. júl 2018

Zdravim, chcem sa opýtať, či je možné byť profesionálnou mamou aj bez manžela, resp. bez partnera v domacnosti, alebo je to podmienka že musí byť vydata alebo s partnerom? Nikde som tuto podmienku nevidela ani na internete. Ak máte skúsenosti budem rada. Dakujem.

kacena4
16. júl 2018

@esperanka nie je je to podmienka

cassie2323
28. aug 2018

Ahojte... chcela by som sa len tak informačné spýtať či je možné že si profi rodičia dieťatko adoptuju...že či sa im napríklad umožní že keď majú dieťa v rodine tak si ho môžu nechať alebo či ide vyslovene len o to že sa deti u takýchto rodičov striedajú aby neboli v detskom domove.

matkaasebko
29. aug 2018

@cassie2323 mozne to je..teda pravdu poviem adopcia neviem skor nie ako ano..pestunstvo podla zakona neprichadza do uvahy nakolko tie deti poznas a mate vytvoreny vztah...je moznost nahradnej osobnej starostlivosti...ja tak mam moje byvale profi deti v noske...sud s tym nemal ziaden problem a v konecnom dosledku ani detsky domov ...

kacena4
29. aug 2018

@cassie2323 na dieta urcene do adopcie je poradovnik a nemozes ho preskocit len preto ze ty si sa rozhodla ze ho teraz "chces" po prve musis mat pripravu a byt dana do toho poradovnika po dalsie je to neeticke a po dalsie si zamestnana takze by si ukoncila pracovny pomer a isla na rodicak? kedze tieto deti su vacsinou do veku kedy sa na ne pobera rodicak.... je tam vela otaznikov .... otazka je ci sa jedna o tieta o ktore nie je zaujem a vysi v systeme... alebo o dieta o ktore zaujem je a hladaju sa pren rodicia a ty si len zamestnanec... vzdy sa na to treba pozerat ze si "len" zamestnanec 🙂

eva8
29. aug 2018

je možné poprosiť profesionáneho rodiča o postráženie dieťaťa v prípade, keď nemám dieťa kam dať a idem napr. do nemocnice na dlhšiu dobu? Alebo na to sú určené krízové alebo iné centrá?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre