Kúpele pre 4 ročné dieťa, platí sprievod ak má pousťovnňu Union?

denamir
21. jún 2019

Prosím vás ako je to s kúpeľami keď ma nárok dnes nám povedali ze stačí len vypísať papiere ale ako to je so sprievodom platí si niečo sprievod mame poisťovňu union a kúpele je na nás kde si vyberieme?

janage
21. jún 2019

@denamir najlepsie opytat sa vo svojej poistovni. My mame doveru. Pred 4 rokmi vybrala kupele dr. Pred 3 bola moznost vyberu. Ja som pozrela a dr. mi navrhla resp. odobrila vyber. Poistovna prispela 5 eur na den. Zbytok som doplacala. Tak ci tak za tri tyzdne pre mna plus jedno alebo dve deti spolu dobra cena kedze deti platili cca 2 e na den

livia341
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livia341
21. jún 2019

@denamir http://www.tkl.sk/cennik-2011- tu si pozriete aký majú cenník bud schválený samoplatca alebo naopak. A vy akú máte diagnózu choroby?

livia341
21. jún 2019

@denamir áno je na vás aké liečenie si vyberiete my sme boli 2 krát v Lucivnej. A závisí aj od poisťovní či schvália sprievodcu alebo nie. Väčšina Union schvaľuje do 6 rokov.

janage
21. jún 2019

@denamir a hlavne od diagnozy. S ekzemom sme boli uplne inde ako s dychacimi cestami😉

livia341
22. jún 2019

@janage a s diagnózou na ekzémy ste kde boli na liečení? Pomohlo vám liečenie? A v ktorej časti tela malo alebo ma dieťa ekzém? A okrem toho používate aj dáke kremy? Lebo môj ma len na laktoch a neviem sa zbaviť.

janage
22. jún 2019

@livia341 poslala som správu. Ak by si sa ešte chcela niečo spýtať, napíš.

denamir
autor
22. jún 2019

Tak mame návrh z alergoimunologickej ambulancia a z krčného ako je to u detí im hradí všetko poisťovňa?

janage
22. jún 2019

@denamir Deti platili do 2 eur za deň. Presne to zistíš v poisťovni alebo na stránke kúpeľov, ktoré si vybrala s lekárom.

denamir
autor
22. jún 2019

Túto liečbu za Vás kúpeľom uhradíme:

plne (ubytovanie, stravovanie, procedúry) - kategória A, podľa zákona hradíte kúpeľom 1,70 € na deň za stravovanie a pobyt na lôžku.
alebo

čiastočne (procedúry) - kategória B, podľa zákona hradíte kúpeľom poplatok za ubytovanie a stravovanie. Ako sa berie toto a, b koľko sa platí pri A a koľko pri B

denamir
autor
22. jún 2019

Platí to aj po operáciu nosnej mandle plus bubienky jej rezeli lebo mala tekutinu

janage
22. jún 2019

@denamir ved podla toho co dietatu schvalia. Ak A tak platis 1.70 za den za dieta, ak B tak uhradi poistovna len procedury. Stravu a ubytko hradis ty podla cennika kupelov kam idete. Ak ta schvalia ako sprievod, prispeju ti ako sprevadzajucej osobe urcitu sumu. Mne pred rokmi 5 eur za den. Teda ak ubytovanie so stravou stalo 20 eur. Platila som za,seba 15. Ak by ma neschvalili platila by som 20. Ja som vzdy volala najprv do kupelov, ako maju volno. Napr. Leto zvykne byt plne. Treba riesit uz v januari. Orientuj sa podla miesta kam chces ist a zavolaj tam, kazde kupele maju iny cennik ubytka a,stravy, plus do poistovne tu tiez je to rozne podla toho v ktorej si.

janage
22. jún 2019

@denamir tych 20 eur bolo za den. Teda zistis kolko za,dieta kolko ty, krat pocet dni pobytu, niekde este miestnu dan a mas cenu za pobyt

denamir
autor
22. jún 2019

A k moru sa tak nedá ísť v rámci liečbi?

janage
22. jún 2019

@denamir Bohužiaľ táto možnosť u nás nie je preplácaná poisťovňou

denamir
autor
28. jún 2019

V Bardejove ste nebola ziadna