Liečba bez liekov a zvyšovanie imunity prírodou

slamienka
30. sep 2011

Ahojte, tak zasa sme doma chori a tentokrat sa deturence musia liecit antibiotikami, maju zapalene hrdlo a silnu nadchu... Rozmyslala som, ako detom zvysit imunitu, aby boli v case roznych ochoreni oddolnejsie...Hladala som aj vela na internete, ale vsade len odporucali take, ci onake lieky...
Chcela by som vas poprosit, ak mate nejake doma overene sposoby liecby, ci len prevencie ochoreni u deti, takych beznych ako su chripka, nadcha, ci bolest hrdla... Za vsetky prispevky vopred dakujem...

dari
30. sep 2011

ahoj, tu na MK je diskusia vitamin C, ja som vyskusala a fakt funguje! minuly rok neboli v zime 3mesiace chori a chodia do skolky
🙂

hameeda
30. sep 2011

moja najstarsia dcera 9 rokov bola doteraz 4 krat za zivot chora, a raz z toho boli ospice, starsi syn bol raz chory, mladsi este nebol, asi za to moze aj genetika lebo ja s muzom tiez nie sme chrlavy, ale ak chces pocut moj nazor,,tak od narodenia neprehanaj zo starostlivostou ako napr. naobliekat deti aby neprechladli, co ak trosku zafuka vetrik, potom jasne ze ked bude starsi len vojde do prievanu a hned nachladne,,ziadne umele vitaminy alebo doplnky stravz by som detom nedala okrem um, varena pestra strava, zelenina, ovocie, jogurty, v lete ked sa kupu v bazene tak ich potom oplachnem pod studenou vodou na zahrade,,synov od pol roka sem tam osprchujem studenou vodou, nie ladovou ale mierne studenou, vobec im to nevadi, prave naopak nemaju radi prilis teplu vodu, varime vecsinou arabsku a slovensku stravu takze sa najedia aj spenatu, aj tekvice, baklazanov, aj pirohov, halusiek, maso....

tinki
1. okt 2011

@slamienka Otužovanie a čerstvá zelenina a ovocie. Ale ak už majú oslabenú imunitu, tak im to nebude stačiť a budeš musieť siahnuť aj po nejakých liekoch...ten vit.C určite..

zitaje
1. okt 2011

hlavne v obdobi respiracnych chorob vylucit vsetko, co zahlienuje - teda nakolko sa to da vzhladom ku skolkarskej strave 😒 - cize maximalne obmedzit rafinovany cukor, bielu muku, v chorlavom obdobi ziadne mlieko, vyrazne obmedzit mliecne vyrobky - celkom sci-fi, ze? Ale zabera to dobre. + c-vitamin, pestra strava s mnozstvom ovocia, zeleniny, obilnin.
Vacsina deti ma problemy s imunitou prave kvoli zahlieneniu podla mna.

filipal
2. okt 2011

@slamienka robila lekarka tvojim detom test ci sa jedna o bakterialnu nakazu? ved pri nadche a zapalenom hrdle sa neindikuju antibiotika. to je mozno aj pricina znizenej imunity.
na zvysenie imunity je najvhodnejsie otuzovanie, pohyb na cerstvom vzduchu, zdrava strava, pitny rezim....
vyhybanie sa antibiotikam (po kazdom uzivani sa prudko znizi prirodzena imunita).
pripadne moze pomoct uzivanie probiotik.
bezne detske virozy kazde dieta prekona, s tym sa neda nic robit.

lindulak
6. okt 2011

@filipal ahoj rada ťa tu vidím 🙂 môžem potvrdiť - moja malá brala pred nedávnom atb /na moju veľkú "radosť", no mala takmer zápal pľúc, tak som sa nechala nahovoriť./ a keď sa prliečila, bola ešte týždeň doma, potom do škôlky no a po 4 dňoch v škôlke zase chorá! to je náš "rekord" v dĺžke pobytu v škôlke.

filipal
6. okt 2011

@lindulak och joj! ☹ presne, niekedy sa samozrejme ATB neda vyhnut, ale niektore lekarky ich predpisuju uplne neopodstatnene a dieta ide z choroby do choroby....

aj ja som rada, ze ta vidim. 🙂

oligr
23. máj 2012

ahojte. Aj ja pri troch malých deťoch som zháňala niečo na zvýšenie imunity. Minulu zimu sme išli z choroby do choroby. Chudatká deti. V lete sme sa ako sa to najviac dalo kupali v mori a musím povedať , že som bola prekvapená. Celu zimu bez choroby. Len raz zapálené uško, ale nebolo to hrdielko, či priedušky. Raz som počula, že kto sa v lete kupe v mori , v zime neochorie.Neverila som tomu, no teraz to môžem potvrdiť. Tiež je dobré v zime deťom čajík prisladiť agátovým sirupom- je výborný na priedušky. Na zapálené mandle som deťom dávala kloktoť vlažný prasličkový čaj. Tiež výýýýborne

ita111
20. feb 2013

pre tých,ktorý hľadajú dobrý kontakt ,na kvalitné produkty natur medicíny-vlastná skúsenosť veľmi pozitívna,rada pomožem 🙂

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
organicday
26. feb 2013

@slamienka odzneli rozne dobre rady, pridavam svoj hlas, konkretne za aromaterapiu - ale pozor na kvalitu esencialnych olejov! Nech sa páči, na mojom profile je www.adresa s mnozstvom uzitocnych linkov ohladom profesionalnej aromaterapie. A nevahajte ma kontaktovat v pripade nejasnosti.
Konkretne na imunitu, resp jej podporu su esencialne oleje skvela volba, ale samozrejme pomahaju riesit aj uz vzniknuty problem (respiracne ochorenia, alergie...). Skvely je masazny olejcek, ktory sa nanasa na reflexne plosky chodidiel - ucinne esenc. oleje v 100% organickej kvalite. Tiez aromaterapeuticke kupele, inhalacie...

beethoven
7. apr 2013

ahoj, pri bolesti hrdla je dobre pit teple mlieko s medom a caje bylinne alebo prieduskove, ak ma aj kasel. S nadchou to je zlozitejsie, lebo ak ma chory upchaty nos a nemoze dychat, kvapkam alebo spreju do nosa sa nevyhne. Velmi dobre je tiez zohriat si v trube kuchynsku solu, vlozit ju do tenkeho latkoveho kapesnika, a opatrne prikladat nad obocie a pod oci vedla nosa, uvolnia sa mu hlieny a ulahci dychanie, ale zas nie je to natrvalo. Musi to opakovat viac krat denne. Ako prevencia proti chripke sa na podporu imunity odporuca zdrava zivotosprava, strava bohata na vitaminy a antioxidanty, otuzovanie, pohyb, co najmenej stresu, dokladna hygiena. Odporucaju sa aj vitaminove a vyzivove doplnky, uzivat probiotika alebo synbiotika. clanok o tom som nasiel tu http://www.sunpharma.sk/chrante-sa-pred-chripkou

sisamato
8. sep 2013

Ahojte,
vdaka za rad, moja prva dcera zacala hodit do sklolky a po 3 dnoch chora...tak tu citam co s tym...zaviedla dom otuzovanie, vylucit sladkosti, a dnes som sa docitala ze dobre je aj vylucit v domacnosti pouzivanie dezinfekcnych prostriedkov...tak som dnes drhla kupelnu a WC octom a fakt to pekne vycistilo...dost ma ta choroba nakopla s tym daco robit a nevzdam sa...priroda este nikd nesklamala..ako povedal jeden pan: zi ako nasi rodicia, predkovia a budes sa mat ako kral! 🙂

senoble
19. sep 2013

Domace dzusiky 😀

dasa336
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ixi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ildiko28
14. nov 2013

Ja malému dávam kvapky Vironal uz pomaly druhy tyzden a odvtedy chodí do skolky bez prestávky. Predtym sme boli v skolke 4 dni a tyzden doma.
Síce teraz trosku kasle ale nic iné nemá.
Dúfam, ze tie kvapky naozaj pomozu.

mamazem
23. nov 2013

Aj ja mám osobné veľmi dobré skúsenosti s VIRONALom a taktiež veľmi dobré recenzie od našich zákazníkov. Informácie o VIRONALe a o tom, ako sa používa v materských škôlkach na Slovensku na zvyšovanie imunity u detí nájdete na našej stránke.
Na bolesti hrdla je výborný čisto prírodný GREPOFIT SPREJ, pri nádche a prechladnutí prírodný FLAVOCEL. Tiež máme veľmi dobré skúsenosti s ECHINACEOU. Všetky tieto prírodné liečivá a ešte oveľa viac nájdete u nás.

amandas
30. sep 2014

nam moc nezabrali lieky..teda syn bol velmi casto chory.. nakoniec nam odporucili pobyt v kupeloch.. kazdy rok chodime do kupelov Lucivna.. a sa tesim lebo malemu sa tam paci.. a ja som s nimi tiez velmi spokojna . a hlavne mu to pomaha

smoni
1. okt 2014

my máme na posilnenie imunity odskúšané kolostrum, probiotiká, vitaaktiv (prírodné) a na nádchu do nošteka sprey prvej pomoci.
ak bude záujem možem poslať do ip materiály na preštudovanie

reppka10
3. okt 2014

Milé mamičky. Jedinečná vec na posilnenie imunity vašich detičiek Colostrum od LR http://www.lr-slovak.com/colostrum-direct/d-1897/. Tento mesiac v akcii. Pre viac info píšte správu 🙂

vajanka
12. okt 2014

Ide chrípková sezóna tak 7 domácich receptov proti chrípke http://goo.gl/20Xd1r, možno niekomu pomôže

vajanka
12. okt 2014

a ešte jeden článok o citrónoch, ale to asi pre tie vačšie deti. 15 dôvodov prečo piť vodu s citrónom http://goo.gl/Xc7xzT

terapiabachovky
17. okt 2014

@slamienka na podporu imunity sa odporúča napr.imunoglukány, tinktúra z Echinacey...

Alebo je výborný energoinformačný prípravok Baktevir - mám osobnú skúsenosť, tinktúry, gemmoterapia a pitie čajov, k tomu bunkové soli na riedenie hlienov...

Ak by ste potrebovali poradiť, prosím napíšte mi IP.Ďakujem.

terapiabachovky
17. okt 2014

@slamienka výborné je aj Kolostrum, len je dosť drahé.

lucciiaa
24. okt 2014

@smoni Ahoj napises mi prosim do ip? tie materialy?dakujem 🙂

lucciiaa
24. okt 2014

@reppka10 Ahoj napis mi prosim do ip cenu toho kolostra, mala ma 14 mesiacov a ma znizenu imunitu dakujem

existujem
27. okt 2014

My používame včelie produkty. Pred 2 rokmi som kúpila odparovač propolisu - propolair, a funguje to úžasné. Naše detičky majú vzorovú dochádzku v škole a škôlke🙂 Majú odparovač zapnutý každú noc v izbe a len dýchajú 😉 - vrele odporúčam