Máte skúsenosti s homeopatikami proti žiarlivosti?

adelii
28. aug 2014

Dnes mi dr.odporučila homeo lachesis mutus 30 ch,ktoré by mali už po jednej dávke zabrať proti žiarlivosti staršieho syna na mladšieho.Máte niekto skusenost?Vdaka

livka_
28. aug 2014

uhm, to uz aj ako otazka pripada ako blbost.. homeo lieky na emocie? 😒 neverim...

janinah
28. aug 2014

ak použijem zdravý sedliacky rozum a materinský inštinkt,tak ma oná Dr. už v živote neuvidí.....takú radu si môže strčiť za klobúk

aluxka
28. aug 2014

žiarli aj ked sa venuješ aj jemu? mám dve baby a človek by si mslel, že mladšia potrebuje väčšiu starostlivosť a práve naopak...viacej sa treba venovať staršej, hlavne rozprávať sa a vysvetlovať, válať sa po posteli, šťekliť sa 🙂 ja by som teda decku nedala žiadne lieky na potlačenie pocitov...aj ked sa pýtaš na homeopatiká...

xenicka13
28. aug 2014

😀 😀 😀

demeterka
28. aug 2014

Pride mi to trochu zvlasne, ved ani normalne lieky na ziarlivost neexistuju, tak ako mozu pomooct homeopatika. Keby to fungovalo tak asi nemate tolko ziarlivcov podla mna 🙂 Priklanam sa k nazoru, ze radsej sa skusit nejako viac venovat synovi, pripadne nejake spolocne santenie aby sa neciitil odstrceny, pripadne poverit ho nejakou dolezitou úlohou, ktorou mu date najavo aky je dolezity starsi brat, napr. ze idete na vecko a ma postrazit mladsieho braceka a podobne.

emma_932
28. aug 2014

cozeeee??? a to som si myslela, ze o homeopatii viem dost 😀
ale... preco nie, ved vyskusaj. a hlavne, daj vediet, ci gulicky zabrali 😉

viki107
28. aug 2014

no toto by som svojmu dieťaťu nikdy nespravila aby som ovplyvnila jeho city a emócie liekmi ..... to sa radšej trošku viac pomaznaj so synom a je a nie napchávať ho liekmi... chúďa dieťa veď to nieje hračka že si ho naprogramuješ .... 😠

bonaqa2013
28. aug 2014

Nebodaj si ich aj zohnala. Pripadá mi to ako zlý vtip. Ale všetci ľudia všetko vedia. Daj vedieť ako zabrali. Možno ich aj my budeme kupovať vo veľkom....

gubcikova
28. aug 2014

NEUROLOGICKÉ INDIKÁCIE:

• Ťažkosti v škole alebo intelektuálne preťaženie s poruchou pamäti a trvalou agitovanosťou končatín.

• Asténia, depresívny syndróm so spazmofilnými prejavmi, hlavne na úrovni končatín.

• Poruchy spánku sprevádzané neovládateľným nepokojom dolných končatín.

GYNEKOLOGICKÉ INDIKÁCIE:

• Dysmenorea s bolestivým premenštruačným syndrómom, neuralgia ľavého vaječníka, svrbenie vulvy alebo leukorea (zlepšené nástupom menštruácie).

• Varixy bolestivé pri menštruácii.

VŠEOBECNÉ INDIKÁCIE:

• Anorexia a/alebo dyspepsia s intoleranciou vína a alkoholu a často pridruženým syndrómom nepokojných nôh.

• Syndróm nepokojných nôh.

• Následky potlačených kožných prejavov.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY- POCITY: Pocit celkovej únavy, slabosti; pocit tlaku pri koreni nosa predchádza závratom; postovulačná neuralgia vaječníka vľavo, zlepšená začiatkom menštruácie; pocit napätia a pálenia v chrbtici; prudké bolesti v dolnej časti chrbta pozdĺž panvy pri chôdzi, zhoršené v sede; parestézie (pálenie, pichanie, mravčenie, svrbenie) rôznej lokalizácie.

MODALITY: Zhoršenie: vínom, stimulujúcimi látkami, ktoré zhoršujú cefaleu, nauzeu, chvenie; hlukom, konverzáciou druhých; dotykom; potlačením kožnej erupcie. Zlepšenie: fyziologickým výtokom (hnačka, menštruácia); kožnou erupciou (ekzém, eruptívna horúčka).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Premenlivá chuť: bulímia alebo anorexia; automatické pohyby hlavy, ktorá sa otáča z jednej strany na druhú (rituály horúčkovitých stavov).

lent1lk4
28. aug 2014

podla mna by to mohlo fungovat.. starsi dostane cukriky, mladsi nie.. tym padom si starsi zacne mysliet ze maminka ho ma radsej a je po ziarlivosti... ale podla mna by stacili aj bonpari, aspon usetris... (sorry nedalo mi, o ucinnosti homeopatik mam dost vazne pochybnosti.. a ucinnost na ziarlivost.. ehm.. 😅 mimochodom ani v pribalovom letaku nic podobne nespominaju..)

stary_ujco
28. aug 2014

V prvom rade vymeniť lekárku detom. V druhom vyhľadať odborníka pre seba. Že homeopatiká na žiarlivosť...

pribinak
28. aug 2014

Ak by nejake kvapocky ci gulicky fungovali na vsetky problemi a dali sa nimi menit emocie, tak by na svete neboli vojny a hlad a chudobni ludia

Ja by som zmenila doktorku, ak nevies zvladnut ziarlivost dietata, tak popytaj radu u detskej psychologicky a nepchaj do dietata nejake smiesne gulicky alebo kvapocky

esterba
28. aug 2014

Vzdy som bola trochu na pochybach co si mam mysliet o homeopatikach, ale po tomto uz nie som 😀 A zas som si spomenula na video z webu o homeopatickej pohotovosti, kde ide na konci lekar na pivo a barman mu kvapne kvapku piva do pol litra vody 😀

tuvok
2. sep 2018

@esterba presne tak, inak aspon sa tu človek zasmeje