Poraďte niečo odskúšané na chrápanie.

askim000
27. aug 2019

Baby pomoc. Som zufala. Moj chlap chrape.. ale ze hrozne. Dajte nejake rady ,oskusane. Prosim. Lebo tomuto bude nasledovat jedine rozchod 😏

zuzka102
27. aug 2019

Prečo rozchod? Oddelené spálne sú problém? 😏 ...ak teda nič na chrápanie nepomôže..

bociandy
27. aug 2019

My spime oddelene. Inak by som uz bola tiez asi rozvedena😀 Chcem ho dokopat ist sa vysetrit na spankovu kliniku a potom pripadne nejaky zakrok, ale moc sa mu nechce...

rainbow82
27. aug 2019

Vitaj v klube!My spíme rozdelene.Aj susedia sa sťažovali.😂😂😂😂

lucinka1988
27. aug 2019

@askim000 to iste mám doma, spíme oddelene a obaja sme spokojní ☺️

askim000
autor
27. aug 2019

@lucinka1988 no momentalne nieje moznost spat oddelene. Zatial sme v 1 izbovom byte.

tenerifka
27. aug 2019

aj my,spolocne spanie vobec nie je zdrave, to vymysleli,ked boli ludia chudobni a nemali inu moznost.Slachta vzdy spavala oddelene

rainbow82
27. aug 2019

@askim000 ale je.Aj my máme jednoizbový byt 😂

h_petra
27. aug 2019
0hena0
27. aug 2019

@rainbow82 poznam to, cez cely 4 izb.byt to bolo pocut. V lete nehrozilo mat otvorene okno, to susedia zatvarali svoje potom. Kto nezazije, neuveri. Ani operacia nepomohla. Rozchod pomohol, zial.

rainbow82
27. aug 2019

@0hena0 rozchod to vážne?Nebolo iného vychodiska?Ja sa tym trápim tiež už dlhé roky ale nemôžem sa s ním rozísť máme dve krásne deti a všetko funguje ako má len to chrápanie 🤔

askim000
autor
27. aug 2019

@rainbow82 mame otvoreny priestor bez dveri. Dvere su v kupekni. A do sprch kuta ho hadam neposlem spat

askim000
autor
27. aug 2019

@rainbow82 to bolo myslene zartom. Ale neskutocne mi to lezie ma nervy. Chcem nieco co zabere... okrem podusky ma tvar 😄

askim000
autor
27. aug 2019

@h_petra toto neviem ci mi neprechrape 🙄

angi07
27. aug 2019

@askim000 zatky do usi ...😂aj ja to pouzivam..alebo ked tak neskutocne chrape poslo ho na operaciu..inak ani yo nie je sranda ked tak chrape je to pre zdravie-dychanie nebezpecne.poznam chlapa kt.sa nechal operovat a odvtedy je pokoj.vtedy v hrdle si natezu nejaku tu blanu kt.vlastne rezonuje pri dychani a preto chrape. potom sa tvoria jazvy na tej blane tym padom sa to vysteluje bude to pevne a nebude viac chrapat 😅

luciab19
27. aug 2019

@askim000 aj manžel otrasne chrapal. Bol v spánkovom laboratóriu a na operácii. Inak by sa nedalo....

pininka1
27. aug 2019

Predstav si že by si mala ty problém a chrapala. Ja mám chronicky zap dutín a chrapem tak že sa na to sama budím a veruze mi padlo veľmi zle keď muž odišiel späť do inej izby. Bola som aj v spankovom laboratóriu, nič nepomohlo. Muž sa vrátil naspäť do spálne, ale chodíme spat tak,že on ide prvý a keď dlhšie spí, idem spať ja. U vás je to problém, kým budete v takom byte tak to bude veľkú problém

rainbow82
27. aug 2019

@luciab19 môj by na žiadnu operáciu nešiel.Ako Vám závidím 😉

lenka2710
27. aug 2019

@askim000 nechcem ta strašiť,ale čítala som,že chrapanie môže spôsobovať aj iný zdravotný problem,teda je nasledkom nejakého zdravotného problemu! Môj muž chrapal strašne,malá mala vtedy asi 2 roky,nemohla spávať ani ona ani ja! Tak spaval v obývačke! Pred rokom dostal infarkt,ma 33 rokov,mal upchatu jednu z hlavných ciev,šiel na prefuk! Odvtedy nič,akože zachrape,ale oproti tomu čo sa dialo predtym je to nic! A fakt som to kdesi čítala,že chrapanie môže byť priznakom zavaznejsieho ochorenia, môže nemusi 😊😐

zuzka102
27. aug 2019

@luciab19 Na operácií čoho? Hrdlo či ústna dutina či nos alebo čo?
Naozaj by som rada vedieť, lebo mm to tiež zvažuje, ale bol zatiaľ len u jedného dr. na konzultácii (ohľadom nosa) a moc sa mi prístup dr. nepáčil, z toho čo mi mm vravel.

zuzka102
27. aug 2019

@askim000 Noo...budeš sa asi smiať, ale na jednej 4-dnovej dovolenke spal mm 2 noci v kúpeľni na dlážke.. Sám sa tam presunul.. lebo chrapal hádam každú polhodinu, ja totálne nevyspata, on nevyspaty čo som ho zakaždým zobudila nech je ticho, obaja z toho nasrati, noo.. bol to extrém. Aj mi ho bolo ľúto v tej kúpeľni.. Doma inak spíme oddelene "iba" kvôli jeho chrápaniu..

rainbow82
28. aug 2019

@zuzka102 aj my to tak máme.Z lekárne sme vyskúšali všetko.🤔.Nie je to príjemné keď takto spitet s mužom.Mne to nočné objatie veľmi chýba 😣

0hena0
28. aug 2019

@rainbow82 no, tak rieste len chrapanie 😊 netusim ako ale kvoli tomu sa rozvadzat netreba. Nam umrelo babo, takze cesta od seba bola jednoduchsia.

kvetinka75
28. aug 2019

@askim000 ja vždy prejdem do obývačky keď sa zobudím na chrapot. Dcéra s nami odmietala chodiť na dovolenky, pokiaľ nemala oddelenú izbu. Pri ňom sa niekedy fakt nedá spať. Ja chrápem občas, len keď som veľmi unavená. To ma budí tak 1x za pol roka. Inak ja jeho. Radšej prejdem vedľa, lebo po pár nociach to bolo na rozvod. Obaja nevyspatí, podráždení. Teraz je to celkom fajn. Keď v noci prejdem do obývačky a dcéra je ešte hore, kričí mi: čau suseda, už som si myslela, že dnes nedôjdeš. Zvykli sme si všetci. Ale musím si kúpiť pohodlnejší gauč. V 1 izb. byte neviem ako by som to riešila, u mňa štuple nezabrali. Stále som to počula.

luciab19
28. aug 2019

@zuzka102 no bolo to tak že fakt už to bolo neznesiteľné, a pre mna je to nepríjemné, aby spával vedľa. Navyše bývame v byte, takze izba bude pre deti a nedá sa to riešiť tak dlhodobo. Bol v LV v spánkovom centre, na súkromnej klinike Mediklinik, je tam jeden z naj dr na tieto veci. No a zistili mu, že ma 2x zlomený nos, stará zlomenina. Ani sám nevie z čoho a odkedy. Pravdepodobne z futbalu alebo nejakej bitky 🤦🏻‍♀️ No tak ho objednali na operáciu nosnej prepážky. Nešli riešiť nos ako kosť ale vnútro, keďže tým pádom mal aj prepážku vybocenu. No a pri operácii mu ešte zistili, že ma aj nejaký vyrástok v nose, to bola vrodená vec, tak mu aj to nejako odpilil ten dr. Plus mu ešte opichal koreň jazyka, aby mu to nedrnčalo. Ako poviem narovinu bol to masaker, nos ho bolel asi mesiac, ale po týždni už bol v robote, a to robí manuálne, technika, takze dalo sa, akurát sa v robote trocha šetril. Ale verím Ti, že je to strašne, prešli sme si tým. Ja som ho už v noci bila, tlačila mu vankúš na hlavu, nadávala mu, lebo pri takom človeku sa proste nevyspis. A nehovorím o tom, že ho bolo počuť aj cez zatvorené dvere z vedľajšej izby. Akože každopádne by som riešila najskor to spánkové laboratórium nech najskor zistia kde je problém, lebo to možno ani nemusí byt nosom.

luciab19
28. aug 2019

@rainbow82 tak ja už som to odmietla trpieť. Prečo mám ja byt nonstop nevyspata a on odmietne niečo čo mu môže pomôcť... jeho bolo počuť aj cez zatvorené dvere keď spal inde

luciab19
28. aug 2019

@lenka2710
@askim000 tie iné problémy čo spomínaš, to je spánkové apnoe napr. To by si mohla počuť napr že par krát v noci prestane chrapat. Ale áno je môžme aj to, že sa takto odhalia rôzne srdcové vady. Ja každopádne odporúčam spánkové laboratórium a hlavne to riešiť naozaj, lebo ono sa to zdá ako banalita a nakoniec za tým môže byt skutočne všeličo

zuzka102
28. aug 2019

@rainbow82 Vieš čo, mne to nevadí takto spať, však v noci spíme, neobjimame sa. Pred spaním, po spani, to vždy si mozme skočiť jeden k druhému do postele/na gauč, ale keď sa bavíme vyslovene o spanku, ktorý človek prirodzene potrebuje na fyz.aj psych.regeneráciu, tak neriešim, či spíme pri sebe alebo nie.

0hena0
28. aug 2019

@askim000 s odstupom casu po prebdenych nociach som zacala mat zdravotne problemy. A pri tom tyky.Celkom vazne, strhavala som sa aj pocas chodze. Lezala som v posteli a mavala som pocit, ze furt z nej padam. Z hoc kadial sa clovek vonku vynoril, mnou cuklo. Proste, uz som trpela poruchou neviem akou ale bolo to hrozne. Jednoznacne treba riesit. A este som v tom case bola tehotna. Takze pokoj bol potrebny.

zuzka102
28. aug 2019

@luciab19 Diky! Tak super, že u tvojho muza sa to vyriešilo. Moj bol už pred niekoľkými rokmi v spankovom laboratóriu, no nič špeciálne nezistili, že prečo chrape. Poskúšal už všeličo z dostupných veci proti chrápaniu, no bezúspešne. Teda trochu pomohla taká forma do úst, neviem ako to presne nazvať, no používa to väčšinou len keď sme mimo domu a musíme spať spolu v 1 izbe, ale tiež to nefunguje na 100%, záchrape aj s tym.

luciab19
28. aug 2019

@zuzka102 skús ešte iné laboratórium, lebo to je na vraždu normálne.... tie veci čo údajne majú pomôcť nám nikdy nepomohli. Až operácia. Plus ešte sem tam chrapne ale hovoril, že sa mu jedna dierka upcháva, ide na kontrolu v septembri, jemu to len v apríli robili, tak vraj dr hovoril, že ešte možno niečo vypália laserom