Zlatý stafylokok a koloidné striebro

talolinka
31. jan 2016

Ahojte, chela by som poprosiť o radu a vaše skúsenosti s liečbou zlatého stafylokoka koloidnym striebrom. Moja 4 mesačná dcérka ho má na koži je rezistentný na všetke ATB ktoré by ho mohli zničiť a tak som sa rozhodla vyskúšať KS. Od kožnej sme dostali rôzne mastičky, ktoré obsahujú kortikoidy a nechcem dcérku mastiť takými vecami. Urobila som dobre keď som sa rozhodla to zobrať do vlastných rúk? Ďakujem za vaše reakcie. Marianna

luba41
31. jan 2016

KS určite nič nepokazíš, tak vyskúšaj..a ako sa prejavuje stafylokok na koži? máte exem?

dankapospa
31. jan 2016

My mame tiez stafylokoka, dcerka ma 10 mesiacov. Kozna nam povedala ze je to atopicky ekzem, kedze je to v ohybe laktov a dala hned kortikoidy, ktore som tiez odmietla dat. Liecili sme to framykoinom aj fucidinom a zacervenanie zmizlo aj plocha sa zmensila. Uz je to pekne na pohlad. Stafylokok ale ostal. Mam ho aj ja v hrdle, takze to chytila asi odomna, kedze kojim, atb som brala len lokalne do hrdla. Vysledok este neviem ci to zabralo. Ale asi kym sa toho nezbavim ja stale sa to prenesie na malu. Tiez som z toho nestastna a neviem ako dalej. A kozne aj tak len skusaju a skusaju co zaberie. Som zvdava co poradia ostatne mamicky. Drzim palce

luba41
31. jan 2016
talolinka
autor
31. jan 2016

Dakujem a @luba41 ano mame take cervene flaky niektore su trochu mokvave.... A este nas stafylokok je rezistentny na skoro vsetko akurat ten framykoin moze ale kozna nam ho nedala.... cize ine velmi atb nezaberu. Mali sme aj fucidin aj fucidin H ale uz som ju nechcela dalej mastit.. Na 2 dni sa to zlepsilo a potom to mala este horsie, tak som citala a skusala zistit na nete nieco co by mohlo zabrat. Tiez som z toho nestastna pretoze ju to urcite svrbi a je nepokojna.... Uvidim ci to striebro zaberie.... Tiez zatial iba kojim a nedostala ho odomna, ale dr.vravela, ze taky kmen mohla iba v porodnici chytit.... Dakujem vam za reakcie.

luba41
31. jan 2016

@talolinka naozaj skús tú diskusiu na českom MK..lepšie Ti nikde inde neporadia..tam zistíš, že lekári váš problem vlastne neliečia..tam sa to neustále preberá..poradia čím ošeriť pokožku, čo jesť / u teba/..treba riešiť čím skor , lebo sa to ešte viac rozšíri..

talolinka
autor
4. feb 2016

@luba41dakujem za toho ceskeho MK. Malej davam to koloidne striebro aj ked tam sa mi k tomu nevyjadrili a vecer jej licka mazem zinkovou mastou....je to este kratka doba od soboty striebro a od pondelka zinkova, ale mierne zlepsenie vidno este raz vdaka

luba41
4. feb 2016

@talolinka teší ma, že si tam napísala a máš záujem to riešiť inak ako vám odporučili lekári..a uvidíš, bude to určite lepšie a lepšie.. 🙂

olivia77
18. feb 2016

Na stafylokoka zabera urcite este okrem striebra Citricidal...

talolinka
autor
19. feb 2016

@olivia77 dakujem, zajtra to budu 3 tyzdne co sa snazim toho hnusaka zbavit malej z tvaricky a chrbatika, inak ako nam to dala dr.....sme na to relativne uz fajn, licka by uz boli, natieram jej ich KS a potom este zinkovou mastou...zatial nam to pomaha tak uvidime. Chrbatik som susila takutym pudrom a teraz davam zinkovu. Ale este raz vdaka.

julcika
16. máj 2019

@talolinka to koloidne striebro Vám pomohlo, prosím?

meg_junova
25. jan 2020

@julcika aj mna by zaujimalo, ci niekomu to striebro pomohlo. A ci niekto pozna tento recept: http://www.vedelisteze.sk/galerie/primitivny-vi.... Ide tam aj petrzlen🙂

meg_junova
25. jan 2020

@talolinka pomohlo Vam nakoniec to koloidne striebro?

julcika
29. jan 2020

@meg_junova neskúšali sme ho, tak neviem povedať.... mastili sme kortikoidnou mastickou od dr.a stafylokok zmizol, no licka čisté nemá doteraz

talolinka
autor
30. jan 2020

@meg_junova mojej malej vtedy pomohla obyčajná zinková mastička, ktorá stojí cca 3€, kojila som vtedy a pila som čaj roiboss

vase_zdraviesk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meg_junova
17. feb 2021

Neskusil niekto ocot?

talolinka
autor
18. feb 2021

@meg_junova my určite nie ocot, moja ma už teraz 5 rokov, stafylokok sa jej teraz objavuje v nose keď ma oslabenú imunitu, koža je celkom v pohode až na atopicky ekzém, natieram ju bioderma atoderm.

meg_junova
19. feb 2021

@talolinka myslela som rozriedeny koncentrat, trebars zmiesat kvapku do kremu..nam na kutiky kde mal zlateho stafylokoka zabral

talolinka
autor
19. feb 2021

@meg_junova neskusala som, ale môžem to skúsiť ďakujem za typ