Antikoncepcia bez receptu v Bratislave

annemarry93
9. dec 2016

Ahojte baby, potrebujem poradiť.

Študejem v Bratislave, no bývam na východe a tu sa rodí problém 🙂 Zajtra musím začať brať antikoncepciu (maitailon) no neviem nikde nájsť recept. 😢 Poznáte v BA nejakú lekáreň, kde mi lieky vydajú aj bez receptu? Alebo to bez neho nepôjde. Za každú radu ďakujem 🙂

bluka2
9. dec 2016

Ved skus obehat tolko lekarni, az ti ju niekde daju. Mne sa vzdy podarilo, ale bolo to pred viac ako 10 rokmi...

trgypadl
10. dec 2016

@annemarry93 zohnat si recept,nech Ti ho poslu postou

sardinka336
10. dec 2016

Bez receptu ti nič nevydaju, jedine ak mas nejakého známeho v lekarni, ktorý ti to vydá, ale len tak asi skor nie. Možno ešte taka možnost, ze v lekarni povieš ze recept im do mesiaca prinesieš. V krajnej nudzi sa ludia uchyluju aj ku kúpe liekov cez internet...pozri si Bazos alebo pogugli niečo ako ,,predám lieky,, velmi sa to neodporuča ale kto vie....Ak ked zlyhaju všetky moznosti tak proste zvol iny sposob ochrany - kondom, Pharmatex...

blairgossip
11. dec 2016

nikde ti nedaju antiku bez receptu

blairgossip
11. dec 2016

si predstav že by si bola farmaceut, v lwkarni pride za tebou caja ze dajte mixtoto a toto bez receptu to ziada, a ty jej to das vies jaky z toho moze mat ten farmaceut postih? brutalny, kedze nemas recept on nevie ci ti lekar dovolil brat antiku, da ti antiku dostanes trombozu do pluc umries a bude to na nho a pojde do basy.. takze nic ti nikto neda nikde bez receptu

annemarry93
autor
11. dec 2016

Predstavne si baby, že mi tie lieky dali, mám veľa známych po lekárniach v iných mestách(bohužiaľ), kde mi vysvetlili, že antikoncpcia nie sú také prísne lieky, ako niektoré iné, vačšinou ak ho niekde ukážem, tak len sa na neho pozrú ani ho nezaevidujú do PC. Tá pani z lekárne bola veľmi milá, a ja som jej vysvetlila aj kto je môj lekár, a ako dlho aké lieky užívam a prčo nastal problém, že nemám recept. Dala mi ich a zasmiala sa, že nabudúce treba receptík so sebou nosiť. Takže treba vybrať manšie lekárne, nie veľké komerčné, ktoré sú aj predražené 🙂 a hned s vami budú jednať inak

zuzka38
11. dec 2016

@annemarry93 lekaren na račianskom myte skus

sardinka336
12. dec 2016

@annemarry93 tak potom nechapem čo sa vobec pýtaš a zakladaš diskusie ked mas ,,vela znamych po lekarniach,,sak si sa mala pýtat ich. Ach jaj..🙄

annemarry93
autor
12. dec 2016

@sardinka336 lebo som mimo mesta kde ich poznám, stači číťať 🙂 a tak skoro sa tam nedostanem

ixayxa
12. dec 2016

Veľmi zaujímavá diskusia. @annemarry93, ktoré sú podľa teba 'prísne lieky '? Nezaevidujú do PC, lebo recept na antikoncepciu nespracovávajú do poisťovne. @sardinka336 nebuď na annemary prísna. My, vychodňare chceme urobiť Štúrovi radosť a vopcháme dvojhlásku aj tam kam nepatrí😁.

jankalukasova
12. dec 2016

mne sa pár krát stalo, že mi prepadol recept a moja lekárka mala viac dovolenku ako ordinovala. Na mesiac mi v ktorejkoľvek lekárni predali bez problémov. Povedala som čo je vo veci a nestretla som sa s tým, že by mi niekto povedal nie. Teda samozrejme vždy len to mesačné balenie, ktoré je o niečo drahšie...

annemarry93
autor
12. dec 2016

@ixayxa to je naozaj veľký problém ako vidím ak niekto spraví chybu 🙂 človek si príde po radu a dočká sa hejtu 😂 Slovensko Slovensko moje krásne

zorika88
27. nov 2018

ja mam antikoncepciu na mesiac a z druheho je 5 tabletiek uzitych ak ma niektora zaujem piste mi dohodneme sa ja ju uz nemozem uzivat