Antikoncepcia Yadine a jej nežiadúce účinky

syssa
22. máj 2012

Ahojte,
prosím vás ktorá z vás berie antik. Yadine, napíšte či máte z nej nejaké nežiadúce účinky?
Ja ju beriem 11.mesiac a býva mi nevoľno, minule som mala príznaky jasného tehotenstva. Zalahnuté v ušiach dlhé týždne a lekári mi aj tak nepomohli..., nikdy som nemávala kŕče v lýtku, občasné búšenie srdca....atď. ☹

danninkach
27. máj 2012

@syssa Ahoj ja som Yadinku brala 7rokov.. teraz je to mesiac čo som ju vysadila. myslím, že som ju znášala celkom dobre aj ked búšenie srdca som mala dá sa povedať pravidelne aj v noci som sa na to budila.. nikdy som si to ale s Yadinkou nespájala.. neviem či je to len môj pocit ale ako neberiem hak tak búšenie ustúpilo ... 🙂

klementina
27. máj 2012

ja som ju brala ani neviem, ci tri mesiace alebo aj viac, bolo to este pred piatimi rokmi, byvalo mi z nej uplne zle, ale moj doktor ma furt presviedcal, ze je to najkvalitnejsia antika, ze z nej to urcite nemozem mat, som myslela, ze fakt som chora, ked som ju vysadila nevolnosti mi presli. nedavno som bola operovana na zlcnik a tak si to trochu spajam aj s tom yadine alebo vsetkymi antikami, ked som po nej tak grcala. je to svinstvo, mozno aj vacsie ako vacsina antikoncepcii, byt este raz mlada, neberiem uz nikdy viac ziadn 😠

syssa
autor
28. máj 2012

Veď to, že naši lekári sa k tomu stavajú ako k obyčajným cukríkom a ani v najmenšom nepripúšťajú nejaké neg.účinky.... Ja mám balenie ešte do tejto soboty a končím. Som veľmi zvedavá, či mi všetky tie negatíva ustúpia, resp. zmiznú. Holky a čo teraz beriete? Lebo vnutrom. teliesko mi neznie ako dobrá predstava... 😒

danninkach
30. máj 2012

@syssa ja teraz neberiem nič .. časom by sme chceli babatko .. tak čakám či mi nabehne normálny cyklus ... aj ked po vysadení mám pocit že mám hrozné vlasy ..pleť.. a hlavne som strašne opuchnutá 😀 kedže v yadinke bolo niečo na nezadržiavanie vody v tele..

klementina
31. máj 2012

@syssa ja neberiem nic, su aj ine metody ako sa chranit

syssa
autor
1. jún 2012

... a ako sa chrániš ty Klementínka?

diorissima
15. aug 2012

ja som brala yadin niekolko rokov a nebolo mi nic , potom som ju vysadila kvoli prestavke , potom som stretla svojho muz a rozhodli sme sa mat dieta, po porode som ju dost skoro nasadila a zacali strasne komplikacie vracania silne vytoky migreny a neskor stale nevolnost, vkuse mi bolo na zvracanie, po vyadeni vsetko preslo

atonia12345
22. máj 2013

JA BI SOM CHCELA IS BRAT ..ALE BOJIM SA ZE ODNEJ VELMI PRIBERIEM TAK BI SOM ICH CHCELA SKUSIT ALE SA BOJIM ☹ ☹

dibaboo
22. jún 2013

beriem yadinku už 10 rokov, stala sa súčasťou môjho života a prispieva stále k jeho kvalite, keďže mi vyrovnáva hladinu hormónov (pretože mám hormonálnu nerovnováhu - viac testosterónu ). Na začiatku, keď som ju začala brať som mala mierne problémy ale postupne pominuli po nejakých 2 mesiacoch. Na začiatku sa treba dať čas na adaptáciu tela s antikoncepciou. Ja mávam skôr problémy, keď ju prestanem brať - bolesť hlavy, nechutenstvo, nízky tlak, zhoršenie pleti,..
Z tejto antikoncepcie sa veľmi nepriberá v priebehu 10 rokov ako ju beriem sa mi váha pohybuje 50 - 53 kg pri výške 165 cm, takže v pohodke. 😉

nella31
25. jún 2013

ma niekto skusenost s uzivanim yadinu a vypadavanim vlasov.uzivala som yadine podstatne dlho,vzdy som bola spokojna ziadne vykyvy na vahe dokanala plet ale po dlhsej pauze ale teraz ako om ho znovu skoro po roku nasadila mi zacali padat dost vlasy neviem ci je to uhoda nahod a ma to inu pricinu alebo je to naouaj uzivanim yadinu ☹

ada30r.
18. júl 2013

@danninkach ano má niečo proti zadržiavaniu vody - predpisujú ju srdciarkam a babám s vyšším tlakom. Mne až veľmi vysúšala sliznice tak som sa cítila ako stará baba a tiež vplývala na libido. Vysadila som, problémy ustúpili. Ja som prišla na to, že môjmu telu nono HAK nevyhovuje, ale len 3fázová - buď triregol alebo triquillar. Ak by sa dala, tiež by som radšej nebrala žiadnu, ale mne pomáha aj s cyklom.

adi28
6. jan 2014

@ada30r. Ahoj čítala som si tvoj príspevok a ja som ten istý prípad, ja som užívala triregol ktorý mi napísal gynekológ. Užívala som ju 2 roky, vyhovovala mi nie len cenou ale absolútne dobre som ju znášala. Zmenila som gynekologičku a ta mi začala doslova trepať kaleráby že ta antikoncepcia je hrozná, má veľa hormónov že ona mi dá inú, lepšiu. No tak som užívala Regulon a katastrofa, napísala mi všeliake iné tuším nejakú zenadeu a ďalších xy a úplne zlé na mňa vplývali. Teraz neberiem už takmer 10 mesiacov žiadnu ale keby mám tak určite triregol, prečo myslíš že niekomu vyhovuje len ta trojfázová?? nevyznám sa moc do toho a moja gynekologička je tak trošku "divná" lebo ona mi len chcela silou mocou nanútiť antikonceociu po 10 eur mesačne a vyššie

ada30r.
6. jan 2014

@adi28 mono má rovnaký obsah hormónov v každej tabletke. 3 fázová sa vraj lepšie prispôsobuje prirodzenému cyklu. 3druhy tabletiek, s malým ale predsa rozdielom v hormónoch. Neviem prečo je pre mňa lepšia a či naozaj, ale ja sa lepšie cítim pri tejto starej, aj keď v minulosti sa stalo, že mi pri chorobe trochu zblbol cyklus.

adi28
6. jan 2014

@ada30r. dakujem za tvoju odpoved 🙂 ja som tiez pocitila na sebe ze mi 3 fazove tabletky pasovali lepsie a som z nich nemala take problemi, vlastne som z nich nemala ziadne citelne problemi...

misskate1
8. jan 2014

ja som nejak vyrazne neziaduce ucinky nepocitila. iba ma hlava boliavala a mala chut na sex.

lucy1007
27. jan 2014

ja ju beriem už 2 roky, brala som predtým minervu - hrôza, krče v lýtkach, migrény, nevoľnosť, výtok.... prešla som na yadine a som maximálne spokojná 🙂 odporúčam

zuzana33333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hhacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavka71
5. máj 2014

Ahojte,predám 2 platíčka Yadine,exp.doba do 6/2016,mne osobne nesadla,inač nezadržiava vodu v tele,v tom je fajn.

eviata
4. jún 2014

Ahojte dievčatá, hľadala som niečo o antikoncepcii a našla som tento blog - asi ste všetky mladšie ako ja a preto asi aj menej zodpovedné podľa toho čo píšete. Ako môžete len na základe svojich skúsenosti niekomu odporúčať antikoncepciu, že je dobra alebo zla. Antikoncepcia je hormonálne liečivo a preto musí že presne sadnúť - ak u vás nejaká antikoncepcia funguje, neznamená to, že ju máte odporúčať všetkým ostatným, lebo pre inú ženu môže byť katastrofou - viem to z vlastnej skúsenosti.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avalionia
29. sep 2014

Ahojte baby, ako vidím, dosť dávno nikto nepridal príspevok, ale dúfam znovu sa to tu ožije.
HAK beriem 6rokov, brať som začala krátko po 20-ke. Začala som to brať, lebo som mala šialené akné (najvážnejšiu formu acne conglobata), síce nie pre zlepšenie príznakov (vôbec mi HAK nepomohla), ale preto, aby som mohla brať Aknenormin. Bohužiaľ pri liečbe Aknenorminom treba brať HAK, aby nedošlo k počatiu (bábo by mohlo byť v takých prípadoch postihnuté). Prvé tri roky som mala Diane35, tú som vymenila za Yadine, lebo ku koncu som mávala krvácanie medzi menštruáciami. Pred používaním HAK som mala vždy pravidelný cyklus.
3 roky beriem Yadine, tento mesiac som sa rozhodla HAK vysadiť, lebo časom by sme chceli mať s priateľom bábo. Čo sa týka vedľajších účinkov, prvé 2 roky bolo všetko v pohode, nepribrala som, cítila som sa úplne v poriadku. Posledný rok mám stále nejaký problém: nenormálne vysušená pleť, libido úplne nulové, časté búšenie srdca, výkyvy nálady na dennom poriadku, vlasy mi dosť padajú, plus ako bonus veľmi zhoršený stav zubov (hneď po prvej kontrole sa ma zubár spýtal, či neberiem HAK. Keď som odpovedala, že áno, reagoval len že: Aa-ha!).
Celkom sa bojím, čo bude so mnou po vysadení, niektoré píšu celkom hororistické veci, u iných je všetko v poriadku. Niektoré reakcie ma až tak vystrašili, že normálne uvažujem nad tým, že HAK nevysadím, ale zas na druhej strane, ani tie vedľajšie účinky, ktoré u mňa existujú nie sú bohviečo....
Máte niekto podobné skúsenosti ako ja? Ako je to u vás? Brala/Berie niektorá z vás nejaký výživový doplnok pre ľahší prechod na nový "režim" po vysadení HAK?

sofia2008
29. sep 2014

Ja jej ďakujem za vznik migrény..

katarinka5
29. sep 2014

Ja som Yadine brala 5 rokov a po jej vysadeni sa citim lepsie, cyklus mam viac menej pravidelny (niekedy kratke meskanie).
🙂

kretacyprus060192
26. jan 2015

ak má niektorá záujem o dve blistre Yadine tak mám na predaj,obidve za 15€,expirácia 4/2015

maminkincecusik
27. jan 2015

Ja som v 18 mala len zle skúsenosti,nevoľnosti a okrem toho draha

marykeyyy
22. feb 2016

@slavka71 Ahoj slavka, máš ešte tú yadinku? Marianna

mbabika
22. feb 2016

Tak ja mam lem len velmi zlu skusenost. Vysadila som Yadine pretoze mi neuveritelne zacali mastniet vlasy a aj pret mam mastnejsiu. Nikdy viac. Uz neviem co na tie moje vlasy mam ich dlhe a priserne to vidiet umyvam kazdy den. Najvias su mastne v obvlsti sije a usi. 😠

ivanka15
8. apr 2016

Ak má niekto záujem mám na predaj Yadine balenie na 3 mesiace. Expirácia 08/2017. Cena 25€

slavka71
23. apr 2016