Belara po 7. dnoch užívania

mishell34
10. aug 2018

Dobry den,
Belaru som zacala uzivat v prvy den cyklu, po skonceni cyklu (7. tabletka sa pouzila) resp. na 8. den pouzivania antikoncepcie sme s priatelom mali nechraneny sex, kedy sa do mna neurobil no ani sa neutrel a dalej sme pokracovali. Je to moja prva antikoncepcia. V pribalovom letaku pise, ze som chranena od prveho dna kedy som spravne uzila tabletku (cize od 1.dna cyklu). Moje obavy su neopodstatnene vsak? Viem, ze ani antikoncepcia niejee 100% ale po 7. tabletke by belara uz mala posobit na 100%, vsak?

Dakujem vopred za odpovede 🙂

macko1007
11. aug 2018

@mishell34 ahoj ,ja som ju brala tiež ,no pre istotu sa priateľ do mna ,,neurobil “prvý mesiac užívania ...ale viem že gynek.mi vravela že som chránená Id prvého dňa užívania takze si myslím že by sa nemalo stať nič ...brala som ju 2roky a už by som to nezopakovala ale je to tvoje rozhodnutie 🙂

bobricek1979
11. aug 2018

@mishell34 belaru som hrozne znášala našťastie som veskeru antikoncepciu brala len tri mesuace nikdy viac

lkristinka
11. aug 2018

Ahoj mala som Belaru a tiež mi doktor povedal že je veľmi silná a že som chránená .. ale opak sa stal skutočnosťou -_-

mishell34
autor
12. aug 2018

Az tak zle na to reagovalo telo? Ja somsom zatial spokojna, no viem ze nemozem porovnavat 2 tyzdne uzivania s mesiacmi @macko1007 @bobricek1979 . Opak sa stal pravdou? Akoze ste otehotnela po tabletkach uzivania aj ked ste ich brali spravne a nezvracali/nehnackovali/nepili cajik s tou bylinkou ktora ju oslabuje? @ikrisitinka

bobricek1979
12. aug 2018

@mishell34 nerobila mi dovre od vtedy som si povedala, že žiadna chémia

lkristinka
12. aug 2018

@mishell34 áno ale keďže som brala tabletky som Potratila a bolo neskoro . A ďalšia vec ja som asi po nejakom čase zistila že Belara je rakovinotvorný liek takze môj doktor hneď povedal aby som sa dala zaočkovať proti rakovine krčka maternice

mishell34
autor
12. aug 2018

@lkristinka no, antikoncepcia vlastne zabranuje oplodneniu takze to vylucuje z tela, to myslis tym potratom alebo normalne neprisla menstruacia a musela si ist na potrat? A teda kolko tych tabletiek si vybrala? A pouzivala si ich spravne bez antibiotik, chodila na kontroly ku gynekologovi kazdy 3.mesiac atd?

macko1007
12. aug 2018

@mishell34 teraz mám 19,rozhádzané hormóny a problémy ..jediná možnosť zostať tehotná čím skôr aj to len s liekmi ..vďaka úžasnej antikoncepcii

sissahh
23. okt 2018

@mishell34 pri tej antike mi bolo mega zle ale chránila mega super vždy sa do mna urobil a neotehotnela som 🙂 ale v tvojom prípade môže byt aj inak

zuzika3
17. mar 2019

Ostal mi jeden blister antiky belara. Predám za 7e s poštou.