Dať si vnútromaternicové teliesko Dana alebo Mirena?

jezka
25. okt 2010

AHOJTE BABY NEVIEM SA ROZHODNUT KTORE TELIESKO SI MAM DAT MATE DAKU SKUSENOST?PROSIM PORATE MI.

diddi
25. okt 2010

ja mam mirenu a som max.spokojna - aj manzel 😉

fifik
25. okt 2010

Ja mám Mirenu už dva roky, už som spokojná. Rozdiel je zrejme v tom, že Dana je starší typ, neviem či produkovala aj nejaké hormóny... Mirena je z tých modernejších, snáď aj šetrnejších k organizmu a je aj hormonálna. Ak sa mýlim, tak ma opravte 😖 Lekár ti pravdepodobne odporučí modernejšiu, a samozrejme aj drahšiu Mirenu 😉

briketa
26. okt 2010

Ak chces bezhormonalne teliesko, tak Danu. Zvykne zosilnit menstruacne krvacanie.
Ak chces ostat na hormonoch, tak Mirenu. Ak reagujes citlivo na hormony, nedavaj si ju. Ak Ti to nevadi, je to len na Tvojom rozhodnuti. Mirena mesacne krvacanie zoslabuje, u dvadsiatich percent zmizne uplne.
Ak si s detmi uz DEFINITIVNE skoncila, mas moznost zakroku Essure, ktora je konecna a nenavratna. Do kazdej vajecnikovej tuby sa zavedie vaginalne tycinka (z materialu ako sa robia implanty srdcovych ciev) ktora ako tam vrastie bude fungovat ako sterilizacia. Navzdy. Je to nechirurgicky zakrok ktory sa robi ambulantne. Nema vplyv na menstruacne krvacanie.

marcela7271
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamicka70
9. jan 2013

briket to sa takto robi sterilizacia? ja mam danu a nie som velmi spokojna totiz kojim stale a sem tam nemam krami lepsie povedane mam ju 5 mesiace ale kramy som mala len raz

dominka11
9. jan 2013

každá ti povie inak. Niektorá je spokojná s danou, iná s mirenou. Ja nemôžem hormony, tak mám danu a zatiaľ žiadne problémy okrem toho, že viac krvácam cez men. Lekári zvyknú odporučať to drahšie, preto je toľko hormonálnej antikoncepcie, ale môj mi povedal, že toto je overené rokmi a nerozhádže to tak ako hormony. Neodporúča sa pre ženy, ktoré ešte nerodili...

mayca20
9. jan 2013

neviete ako je s tymito telieskami ak som rodila sekciou?

ollako
9. jan 2013

ja mam mirenu, uplna spokojnost, slaba menzes, akurat ma bolieva hlava, nie nejak casto, no neviem, ci to suvisi

pajka13
9. jan 2013

Dobry vecer. Chcem Sa opytat ci niekto vie aka cena je v sucasnosti za Mirenu a aka cena je za Danu. Ja Som Mala Danu pre piatimi rok. a dala Som za nu 1.200sk aj z vlozenim. Teraz v Januari vymienam ale neviem sa rozhodnut ci Danu alebo Mirenu. Je Dana na lekarsky predpis.

alka221
10. jan 2013

ja mam mirenu, som maximalne spokojna, ms nemam ziadnu.. dana vacsinou krvacanie zosilnuje, tak neviem, ci niektora tuzi po niecom takom 😀

lubka1983
10. jan 2013

Ja mam mirenu uz dva roky a mozem napisat len kritiku.nesadla mi.menzes mam slabsi,ale mam a trva10-13dni.zapaly,bakterie a cysta a bolesti krizov ani nehovorim.telo mi takto zareagovalo a inak, ze to nebude u gynekologicky som asi kazdy druhy mesiac.asi pojde na konci januara von.

stanislava2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lillak
4. apr 2013

ahojte baby, ja za chvilku rodim a zacala som rozmyslat nad antikou po porode. skusenosti mam len s klasickymi tabletkami ale nikdy som nebola spokojna preto som sa rozhodla ze sa asi priklonim k mirene ale neviem zistit jej cenu a ci ju preplaca aj poistovna alebo nie. Vedeli by ste mi povedat co vas cca stala??? dakujem

zanetamatej
5. apr 2013

Liilak,
ja som za Mirenu platila v r.2011 okolo 180 eur, + 20 zavedenie, takže spolu 200 Eur, poistovna to neprepláca, ale je to na 5 rokov, tak ked si porovnam s tabletkami co ma vysli 15 mesacne, takmer za rok sa mi to vrátilo a spotreba tamponov atd sa tiez znacne znízi, takze spokojnost

wagnerka
26. apr 2013

mne doktorka odporucila Mirenu.... aj som si ju kupila ale bohuzial mi ju nemozu zaviest ☹ tak ju chcem predat.... ak mate niektora zaujem, mam original nerozbaleny, chcem za nu 150,-EUR (stala 158,-)
V pripade zaujmu piste na mimi81@azet.sk

ladyzs
26. apr 2013

Ahoj 🙂 ja som si bola dať zaviesť teliesko pred cca 2 mesiacmi a moja lekárka mi odporučila Danu už len preto ževraj Mirena je vhodnejšia pre ženy, ktoré idú do prechodu a tým, že je hormonálna samozrejme nejaké to kilečko pribudne. Ale ako to tu už baby písali každá ti napíšeme svoje skúsenosti každá máme iné a tvoje telo môže inak reagovať na Danu a inak na Mirenu. Ja ako som spomínala ju mám dva mesiace a zatiaľ žiadne problémi nič som nepribrala, ale zato mám silnejšiu menš. a väčšie bolesti než pred pôrodom resp. otehotnením..... A inak platila som aj so zavedením nejakých 36-40 eur neviem už presne. 🙂

lenocka444
5. máj 2013

mayca20 ja som tiež rodila sekciou a nebol žiadny problém...síce 1. sekcia bola indikovaná počas normálneho pôrodu, takže som mala aj kontrakcie a aj som sa otvárala, ale dr. ti určite povie viac.

janapio
5. máj 2013

Ja mam Mirenu 4rok vsetko v pohode krvacanie skoro žiadne. Mam mijom ale vdaka nej nerastie tak mi to povedal lekar .Narok mi maju dat uz druhu a cenovo ženy ktore maju problemy s hemoglobinom -zelezo poistovna preplaca skoro celu zaplatila som 15e. A teraz este neviem ako to bude s tou druhou.

molucia
7. máj 2013

Ahojte, ja som po druhom pôrode mala medené teliesko. Do roka muselo von. Každý mesiac bol menzes silnejší a trval stále dlhšie. niekedy aj 2 týždne ☹ Už v tedy som mala na maternici malý myóm. Bolo to pred 3 rokmi. Teraz po liečbe myómu s Esmyou mi lekár odporučil Mirenu. Mám obavy, či moje telo nebude reagovať rovnako ako pri medenom teliesku. Lekár mi však vysvetlil, že Mirena funguje na inej báze (hormonálnej) ako klasické medené teliesko. Máte niekto podobnú skúsenosť ako ja? Dali ste si Mirenu ako možnú liečbu svojho myómu na maternici? Ste spokojné? Je to veľká investícia, preto väčšia obava, že to budú vyhodené peniaze :-/
Ešte k tomu zavedeniu medeného telieska - bolo to rýchle a bezbolestné. Pri výbere rovnako, v mojom prípade som cítila skôr úľavu.

ivankaalenka
21. máj 2013

Ja som mala Danu a z mesiaca na mesiac som krvacala viac, teda az sa divim, ze som este tu 🙂 tri mesiace pred vybratim, som krvacala uz v kuse ale ze silno, poviem vam, dakujem, uz nechcem. Mala som ho bez dvoch mesiacov 5 rokov a museli mi ho vyberat v narkoze, lebo vklzlo dnu a lekarka ho nemohla vybrat. To sa potom robi pod narkozou. Takze dalsia vec, preco by som si to nedala. Jedina vyhoda : super lacna antikoncepcia. fakt. Platila som 900SK na 5 rokov. Teraz mam kruzok za 50€ na tri mesiace...neporovnatelne a este aj hormony to su, zatial co teliesko bolo bez hormonov. No ale...vsetko malo pre a proti. No ja som sa rozhodla, ze radsej uz nie.

bumbalko
30. sep 2013

Ahoj, ja mám Miernu už asi 3mesiac a uvažujem o jej vybratiё, hrozne sa mi zhoršila pleť, mám hnusne hnisavé zapálené akné, bez ústupu :( závraty, bolesti hlavy, nechuť na sex, vypadávanie vlasov,...no proste des,hroza :( vsetky nežiaduce účinky aké môžu byť a čo je najhoršie 200e skončí v koši:'( ale kašlem nato ak sa mi má opäť vrátiť pokojný život, čistá pleť a pokojný spánok a to nehovorím o hmotnosti.

adanr
9. okt 2013

@stanislava2 to bolo vtipné, že nechce sa ti behať 5-6 dní s vložkou..... 😀 pre mňa je toto bežný čas menštr. a to nemám žiadnu antikoncepciu.... a myslím, že nie len pre mňa 😉 ... ja si idem dať určite mechanické teliesko, nie hormonálne ..... pred pôrodmi som brala antikoncepciu a mala som nenormálne výtoky..... nestojí to za to..... 😒

slavka9999
10. okt 2013

tak ja som bola s Mirenou aj celkom spokojná, no dnes mi samovoľne vypadla po roku užívania a to už druhá. prvá mi vypadla po roku a pol. ☹ som zvedavá, čo zajtra na to povie lekárka.

andreea2
20. okt 2013

baby, ked tak tu citam vase prispevky mala ste nejaka problem s Danou ci Mirenou,ze vas partner ju pri sexe citil?ja som si ju po cca 2 mesiacoch musela kvoli tomu dat vybrat...je mozne ,ze doky ju tam zle zalozil?bola aj pristrihnuta..viac sa nedalo,aby ju nebolo problem potom vybrat...uvazujem o opätovne zavedenie,len neviem,ci nebude zasa nejaky problem..antiku brat nechcem,kedze manzel je viac v praci ako doma a po 3 detoch potrebujem byt chranena...🙂

luciauk
20. okt 2013

Keďže trpím migrénami, tak som si dala zaviesť nehormonálne teliesko. mala som strašné kŕče a bolesti, sprevádzené krávácaním, 7 mesiacov, tak som si ho dala vybrať. kamarátka má už tri roky to isté teliesko a od prvého dňa ani nevie, že ho tam má. ďalšia kamarátka otehotnela. musíš vyskúšať na svojom tele.
@andreea2 môj sa porezal na šnúrke, ale inak nie, otravovalo to hlavne moje telo.

anca2303
23. jan 2014

dobry vecer dnes mymoj doktor odporucil mirenu kedze som fajciarka tak myodmieta predpisovat tablety ohladom na moje zdravie sa boji ze by to dopadlo fatalne.neviem sa rozhodnut mam strach stoho co citam ake su vedlajsie ucinky.krvacanie bymyaz tak nevadilo ale ta migrena a zhorsenie plety no neviem. 🙂 ....

katfan
23. jan 2014

rozhodne mirenu,odporúčam

monita662
24. jan 2014

@jezka ...ja mam medennu nehormonalnu ...myslim ze sa vola dana ...to presne neviem lebo som si to davala v Irsku zadarmo na 10 rokov ....prve 2 mesiace to boli krce krvacanie silne ...dost zle ...no minuly mesiac to bolo slabsie a v pohode i ked s bolestami ale Panadol to vyriesil hned :D po mesiaci som bola na kontrole a hold .....nenasla ho ...stratil sa ..nevedela ho nahmatat ...tak az teraz utorok idem na ultrazvuk a dufam ze ho tam niekde najdu ......rozmyslam nadtym ze si ho dam vybrat ...bojim sa ze sa mi vytvoria myomy ...cysty ma maternici ...antibaby brat nechcem ...po porode som brala a pribrala som znich 15 kil ....no dakujem uz neprosim .....ja uz naozaj neviem co by bolo najvhodnejsie ....asi sa prestahovat do klastora!!!! :D ale inak ti drzim palce a dufam ze stym problem nebudes mat ....

ivuska6
24. jan 2014

ja som mala danu pred 13 rokmi po zavedeni som mala bolesti dolu a krvacaniie silnejsie ale preslo to ale za dva mesiace a do troch rokov co som ju tam mala som bola spokojna nadmieru ale prislo nieco necakane otehotnela som . 🙂

sandynkaaa
26. jan 2014

Ak sa môžem pridať k téme, ja som mala Mirenu 4,5 roka, teraz som si ju dala vybrať, lebo chcem druhé bábäťko, ale bola som s ňou 100% spokojná! Menzes som nemala celú dobu, možno 5x slabé špinenie, partner tiež nič necítil, žiadne vedľajšie účinky, proste mne sadla ako na mieru, tak musím len odporúčať..... Akurát som zvedavá, kedy dostanem normálny menzes teraz, to ešte neviem 🙂