Funguje antikoncepcia už po druhej tabletke?

cchheellsseeaa
1. nov 2014

Ahojte.. Chcela by som sa opýtať či "funguje" už 2 tabletka antikoncepcie.... antikoncepciu beriem teraz prvý krát a mala som nechraneny sex s tým vedomím že beriem už antikoncepciu síce som mala za sebou len 2 tabletku... No teraz mám pochybnosti či to už začalo mať také účinky aké to má mať aby som nebola tehotná... Gynekológ mi o danej antikoncepcii nepovedal nič... Takže o nej viem len to čo je v pribalenom letáku..

heltacek
1. nov 2014

Už po prvej by mala, ale záleží presne akú máš....

radanna11
1. nov 2014

mne doktor povedal že prvých 7 dní máme ešte dávať pozor.tak neviem možno je každá iná

cchheellsseeaa
autor
1. nov 2014

dienorette mám...

donna11
1. nov 2014

@cchheellsseeaa je to tam napisane, prvych 7 dni sa chranit.

sissy27
1. nov 2014

@cchheellsseeaa neviem čo to máš za gynekológa, že ti o atk nič nepovedal, špeciálne ak vie, že ju užívaš prvýkrát, a neviem, na čo si myslela, keď si sa ho ty nepýtala, špeciálne ak vieš, že je to prvýkrát...
účinok u atk závisí jednak od druhu tabletiek a jednak od toho, kedy ich začneš užívať (či v prvý deň menštruácie alebo iný) a predpokladám, že to bude napísané aj v príbalovom letáku

cchheellsseeaa
autor
1. nov 2014

Najradšej by som si dala tabletku "po" keby náhodou tá antikoncepcia nefunguje ešte tak ako by mala... Môžem si ju dať alebo nie keď beriem antiku??

safranca15
1. nov 2014

Mala by si sa chranit aspon tyzden este pri uzivani antiki no ja som to pravdu povediac tiez nikdy nevydrzala a uz po prvej tabletke sme mali sex a nechranili sme sa inak ako antikou iba a tehu som neni ani nebola ale je pravda ze zalezi aku mas antiku

jahodnicka
1. nov 2014

Ja mam belaru a tam je napsane ze pokud ji vezmes prvni den menstruace,jsi chranena hned a pokud ji vezmes 2-5 den menstruace,tak se mas pak jeste tech 7 dni chranit i jinak.

cchheellsseeaa
autor
1. nov 2014

normalne som ju užila v prvý den menštruácie ako som mala...

lenz
2. nov 2014

Tyzden treba na to aby zaberala vsak to ti gynos mal povedat ze po tyzni sa nemusis chranit ale zalezi vela aj od organizmu .....

anonym00000
20. máj 2022

@safranca15 čiže sa môže spoľahnúť na antikoncepciu aj keď ju beriem len druhý deň a prvú tabletku som si vzala v prvý deň menštruácie?