Lekársky predpis antikoncepcie

atoskopetrik
2. apr 2014

Ahojte baby, minuly rok v oktobri mi predpisal moj gyndos antiku s dátumom a presne vcera mi dosla....chcem sa Vas spytat, ze ci si mozem ist vyzdvihnut antiku na ten isty lekarsky predpis aj ked je z minulého roku...dakujem za rady 🙂

luba28
2. apr 2014

@atoskopetrik nie,nemozes,...pokial je tam datum z minuleho roka,tak si musis ist po novy recept

billam
2. apr 2014

@atoskopetrik recept platí tyzden

gubcikova
2. apr 2014

ja som mala na recepte napísané že pol roka platnosť

stefka33
2. apr 2014

@atoskopetrik Asi podľa toho ako sa lekárnička vyspí. 🙂 Ja som raz išla s takým starým receptom a ešte aj preukaz poistenca som si zabudla a aj tak mi lieky vydala. (Zodac-30 tab.) HAK neberiem, ale kedysi som brala Triregol a raz som sa v lekárni spýtala, či mi ho nedá bez receptu, že mi došli tabletky. Len sa ma spýtala či mi ho lekár bežne predpisuje a potom mi ho vydala. Asi ako kde majú vo zvyku.

sissy27
2. apr 2014

@atoskopetrik podľa toho, čo máš napísané na tom recepte - ak je to na viac balení, tak môže platiť aj rok, ak tam máš napísané 1 balenie, tak ďalšie by ti vydať nemala, ale často predajú aj bez receptu...

edvelyn
2. apr 2014

@billam recept plati tolko kolko jej tam lekar napise.mne vzdy lekar pise ze plati na pol roka...

billam
2. apr 2014

@edvelyn ak tam napísal dátum, do kedy plati recept, tak nechápem zmysel tejto diskusie....ak nie je dátum, plati tyzden

aniko82
2. apr 2014

oycajny y recept plati 7 dni, atb 3 dni, rp z poohotovosti 24 hodin.... ale- HAK nehradi poistovna, rp do poistovne nepojde tak ci recept uznaju, ja fakt individualne;) my (som farmaceutka) sme radi, ked niekto ma recept hoci aj starsi, stale lepsie ako nemat ziadny ;). vie tak preukazat ze uziva konkretne tbl...my ten recept vzdy vratime, sme male mesto, cca 15 lekarni a u nas skoro vo vsetkych to tak funguje.....samozrejme nie extra stary,max 1 rok....takze s tym oktobrovym rp by som este skusila ist do lekarne...

atoskopetrik
autor
8. apr 2014

@aniko82 dakujem ti velmi pekne...vyskusam ist s nim do lekarne 🙂