Sterilka alebo Mirena

lavazzake
20. aug 2015

Cakam tretie babo, bude to tretia sekcia. Rozhodujem sa medzi sterilizaciou, ktoru by mi urobili rovno pri sekcii alebo zavedenim Mireny po sestonedeli... ine metody antikoncepcie ani neriesim, takze temy vazektomia, tabletky, kondom, davame pozor a ine prosim vynechajme...od sterilizacie ma odradza, ze je definitivna, ako plus vnimam, ze by som uz nikdy nemusela nic riesit...dnes som sa rozpravala s gynekologom a ten mi navrhol Mirenu...to, ze stoji 200€ mi nevadi...viac deti uz sice neplanujeme, ale clovek nikdy nevie co bude napr.o 5 rokov, preto tu sterilku velmi zvazujem lebo je nenavratna...hladam odporucania aj negativa na obe varianty od mamiciek, ktore maju osobnu skusenost. Dakujem

ivca88
20. aug 2015

ja byt tebou urcite sterilizacia ....
Mirena je pre mna nehumanna ... a hlavne byvaju s nou casto problemi ... niektorým aj prepichlo maternicu ...alebo naopak otehotneli a celý cas ta kovova blbost bola pri bábatku a zena ju porodila v placente ( to mi povedal porodnik )
Cize ja by som si mirenu nedala ani za nic ...

A ta sterilizacia ti uz fakt moze byt jedno ( neni to ako keby rodis prirodzene a nemás ziadnu jazvu )

a navyse 4-te tehotenstvo po troch sekciach je uz dost risk

janickacrazy
20. aug 2015

@lavazzake ja riešim to isté, len od sterilky ma dosť odradili niektoré ženy, že mali potom migrény a iné zdravotné problémy, jedna lekárka mi dokonca povedala, že po sterilke žena može predčasne zostarnúť, čo sa mi zdá už dosť divné, každý tvrdí niečo iné, človek už fakt nevie, komu veriť

ivca88
20. aug 2015

@janickacrazy divne ... moja mamina prisla o maternicu kvoli rakovine ..no vajecniky jej tam nechali .. a doteraz mala vsetky hormony v norme ( je ako keby menopauze teraz ) ..
Pri sterilizacii ti neberu vajecniky ... oni iba predelia vajickovody a zaslepia ich 🙂

lavazzake
autor
20. aug 2015

@ivca88 ani moja mama nemá maternicu, ani jeden vaječník...už hodinu surfujem a hľadám informácie...

ivca88
20. aug 2015

@lavazzake no mojej ju vybrali ... ale ako pisem ...vajecniky nechali ... cize tie hormony sa do krvy vyplavuju ...
Takze nemyslim ze my mala zena " zostarnut " v dosledku nedostatku estrogenu a iných hormonov 🙂
Ale mne mirena pride hnusna ... proste ona ti vytvara sterilny zapal s takými skrabadlami co ma na tych ramenach ... a tym padom ked tam pride oplodnene vajicko ... tak ho maternica neprijme ...lebo nemá na to podmienky ( nemá vysoku sliznicu ) ... cize ho potratis ...
ja by som to nemohla mat ..
my chceme 2 -3 deti a potom bud on vazektomia alebo ja sterilka ...
tabletky nemozem brat ( mala som kvoli tomu teraz komplikovane otehitnenie ..kedze som ich brala 5 rokov ☹

lavazzake
autor
20. aug 2015

@ivca88 ja som práveže brala tabletky 10 rokov v kuse a otžehotnela som chvalabohu bez problémov...ja to takto neberiem, že potrat...skôr potrebujem osobné skúsenosti, ako to ženy znášajú...

ivca88
20. aug 2015

@lavazzake chapem ...
Skus tie fora pokukat ... alebo skus najst mozno ci tu nieje skupina co sa orientuje na taketo veci ako je antikoncepcia - a pohladaj v lupe 🙂

lavazzake
autor
20. aug 2015

@ivca88 hej, hľadám, čítam, ale všade niečo iné píšu...

ivca88
20. aug 2015

@lavazzake každa sme ina .. to asi preto ...
uvidis aj co ti povie doktor ... predsa len po 3-ch cisarskych mozes mat uz tenku maternicu na mirenu ...
Uvidis

sheldonc
21. aug 2015

sterilizacia jednoznacne! nechapem, ako mozes mat pri 3 detoch a po 3 sc vobec este nejaku dilemu. neni o čom. ja mam jedno dieta, nikdy som viac neplanovala a lutujem, že som si pri sekcii pred rokmi nedala toto urobit. dnes sa cpem hormonmi a do menopauzy mi nič ine neostava. ☹

ollski
21. aug 2015

@lavazzake tiez mam 3 detuchy (rodila som vsak prirodzene) a aj vek rovnaky 🙂...hmmm, ale ja neviem sterilizacia mi je nejako proti srsti....neviem, ci by som to zvladla po psychickej stranke...ten pocit (kazda sme ina 😉 ) fakt clovek nikdy nevie co bude o 5r...deti uz sice neplanujeme, ale ja som sa rozhodla pre teliesko 😉 kedze hormony uz koli zdrav. problemom nemozem....

anik56
21. aug 2015

@ivca88 mirena nie je abortívna, nespôsobuje potrat. Je to hormonálna antikoncepcia, ktorá má také isté účinky ako tabetková, len nejde cez žalúdok a teda je pre telo prijatelnejšia. Asi si to mýliš s Danou, tá je tiež vnútromaternicová, ale abortívna, tá ma také účinky, ako si spomínala.
Mám Mirenu dva roky a odvtedy som nemala menzes, takže som nemohla ani potratiť.
@lavazzake som s Mirenou už dva roky spokojná, nemám žiadny zápal, nekrvácam, vôbec o nej neviem. Kolegyňa ju má len o mesiac dlhšie, ale má taký istý názor. Mne ju doktor odporúčal kvôli migrénam, lebo som už nemohla tabletky. A ešte povedal, že si ju rady dávajú ženy pred prechodom, lebo keďže tam ide o hormóny, tak aj prechod sa znáša omnoho lepšie. A nie je definitívna ako sterilizácia. Takže ja som jednoznačne za Mirenu. 🙂

littleslovak
24. aug 2015

@lavazzake ahoj, tvoj situaciu sice ani zdaleka nezdielam, ale chcem ti povedat svoju skusenost s telieskom. mam ho vonku cca 3 mesiace, mala som ho dnu cca 2,5 roka a to som posledny rok uvazovala ci prec ci nie prec a posledneho pol roka to bolo uz len ze isto prec len som sa odhodlavala ist k svojmu doktorovi... preco? bolelo to.
nerodila som, cize ziadny rozsirenejsi krcok u mna nehrozil. prave naopak mam ho velmi uzky. vkladal ho najmensim aplikatorom (ci ako sa tomu hovori) a aj tak to bolelo. velmi.
kedze som presla na teliesko po HAK, vadilo mi najma to ze si nemozem upravit cyklus. a osobne mi vadilo aj ze som mala zakazany styk a vacsiu namahu pocas mojich dni. ja som clovek aktivny a dovtedy som sa nicim neobmedzovala, ani v sporte ani v sexe a zrazu som riesila to ze "uz nemozeme lebo uz zacali" "este nemozeme lebo este neskoncili moje dni" a podobne...
cize, je to hrozne ale hrozne individualne. zalezi na kazdeho preferneciach. no napriek tomu ze teliesko malo pre mna nejake negativa, malo i pozitiva (cena a nemusis riesit pravidelne uzivanie hak - u mna) a sla by som do teliaska urcite skor ako do sterilizacie aj ked 4te neplanujes.

lavazzake
autor
24. aug 2015

@littleslovak dakujem za racionalny nazor bez emocii. Chcem sa opytat, preco je s telieskom pocas menstruacie zakazana zvysena namaha a najma sex (vsak moj muz steny ohryzie)?

tana2278
24. aug 2015

@lavazzake Mam Mirenu uz rok. Nic take, ako spominala kocka vyssie, o namahe a sexe pocas menstruacie neviem. Ja si nemozem Mirenu vynachvalit. Menzes mam, ale 3 dni a vystacim si s intimkami. Jedine, co ma moja gynekologicka upozornovala, ze si mam davt pozor, aby som tampon nemala viac ako 3 hodiny.

janickacrazy
24. aug 2015

@lavazzake Veru o tom som ani ja nepočula, žeby si pri teliesku nemohla mať zvýšenú námahu alebo sex, niektoré kamošky tiež mali teliesko a nič také nespomínali. A už si rozhodnutá? Ja stále váham, tá sterilka sa mi zdá taká priveľmi definitívna. Ja ešte uvažujem aj o tabletkách, lebo to teliesko mi tiež príde také, že mám dačo cudzie v tele, asi by mi to vadilo.

papucz
24. aug 2015

jednoznačne mirena, ja ju mám ešte len krátko ale nemám žiadne problémy /zatiaľ/, sterilka je ako už niekto tu spomínal priveľmi definitívna,

jancikaw
24. aug 2015

ja mám mirenu rok a zatiaľ žiadne problémy...menzes mám cca každé 2-3 mesiace aj to len také špinenie,že mi stačí iba slipka...moja sestra ju mala celých 5 rokov a tiež nemala žiadny problém,takže ja mirenu odporúčam

lavazzake
autor
24. aug 2015

Baby a mozem mat Mirenu po 3 sekciach? Internet vravi nie, moj gynekolog, ze bez problemov, nemate niektora osobnu skusenost?

littleslovak
24. aug 2015

@lavazzake teliesko a jeho funkcia spociva jeho spravnom umiestneni v krcku. Ked menstruujes krcok sa rozsiruje a hrozi riziko ze sa posunie a nebude fungovat. Mne sa posunulo na konci tak ze priatel uz koniec snurky citil, cize dost. Moj doktor zazartoval, ze este jeden divokejsi sex sme mali dat a vypadlo by aj same 😀. (naozaj len vtip).
Aby bolo jasne, boli to jasne instrukcie od mojho gynekologa. Je velmi dosledny a ma velmi dobre renome (recenzie nanho sa daju vygooglit). A to teliesko sa posunulo, cize ano je to mozne - videla som to aj na sone, ukazal mi to.
Zial neviem ti poradit s tym ako je to po sekcii. Popytaj sa svojho gynekologa, mne nenapada kontraindikacia. A popytaj sa aj co ti povie na ten sex, mozno sa to lisi aj od toho ci mas Danu alebo Mirenu.

lavazzake
autor
24. aug 2015

@littleslovak aha, tak uz mi to je jasne, ma to logiku...dakujem...

evica01
24. aug 2015

Ja mám Mirenu už 10 rokov. Teraz si idem dať vložiť tretíkrát. Nemala som absolútne žiadne problémy. Na zač. keď ju vloží a pri sexe muža pichá, tak len pristrihne drôtiky a je to.
Žiadna veda sa nekoná. Menzes nemám. Práve tento bod je niekomu nepríjemný, nefyziologický. Mne to nevadí.
Keby som mala 40 rokov a tú možnosť, že by mi popri "operácii" mohli zadara podviazať vaječníky, tak idem do toho.
Ale keby som mala 30, tak by som to riešila inak 😉

lavazzake
autor
24. aug 2015

@evica01 no ja mam 32...inak to ma zaujimalo, ci to manzelovi nebude pri milovani vadit, ze trcia tie snurky...a ked ti ich zostrihli, uz to necitil? A tebe pri milovani nevadi, necitis ju?

dasenka26
24. aug 2015

Teliesko sa všeobecne odporúča pre ženy, ktoré rodili prirodzene. Ak ale lekár hovorí že bez problémov tak je to v poriadku. Vkladanie ale môže byt nepríjemnejšie, kedže krčok môže byť viac stiahnutý ako u žien ktoré rodili prirodzene. To je len môj názor, inak je to veľmi individuálne. Ja mám Mirenu 4. mesiac. U mna bol hlavný dôvod krvácanie, po pôrode som mávala veľmi silné a dlhé krámy. Kamaratka mi ju odporučila, mala ju celých 5r, z toho 3,5r nemala krámy vôbec. Mirena znižuje výstelku maternice, vylučuje hormon len lokálne v maternici, takze to nevplýva na celý organizmus. Momentálne viac detí neplánujem. Mirena sa nastavuje 2-3 mes, ja som mala prvé mesiace skoro nepretržite slabé krámy a špinenie, treba len vydržať. A nesadne každému, môže robit problémy, ja sa zatiaľ nestažujem 🙂

lavazzake
autor
24. aug 2015

@dasenka26 gynekolog mi vravel, ze vkladanie moze byt bolestive lebo som nerodila prirodzene a nemam povoleny krcok, ale vravel, ze nie je problem, ze ma vie na chvilocku prispat, aby ma to nebolelo, ja som skor chcela vediet ci to nie je kontraindikovane kvoli jazve

littleslovak
25. aug 2015

@lavazzake neboj sa snurka vadit nebude. mne po vlozeni nechal doktor tyzden dlhu snurku a kazal mi abstinovat (a nepouzivat ten tyzden tampony). na kontrole ich skratil a povedal mi nech doma nic nehovorim, ze keby sa priatel stazoval potom mam prist a on tu snurku este skrati.
btw nechcel mi dat ziadne oblbovaky aj ked ma vkladanie brutalne bolelo lebo nechcel zakryt pripadnu zlu reakciu. predsalen cudzi predmet v tele asi nato moze byt negativna reakcia. ale na dalsi den bolo uz dobre.

aristka
25. aug 2015

Ja som mala mirenu zavedenu pol roka a nikdy viac ,bolo to pol roka boja s krvacanim dokola ,nehovoriac neodporuca sa pouzivanie tamponov pocas jej zavedenia a bohuzial tento problem s krvacanim mala i kamoška .....200e skoncilo v kosi .....inak ,ak nechces hltat tabletky ,existuje este aj nuvaring kruzok ,ktore sa vkladaju do posvy ,obsahuju malu hlad hormonov a nebol s nimi ziadny problem a hlavne nejde hormon cez zaludok ....

alysea
25. aug 2015

@lavazzake ja mam mirenu 2 roky,kedze mame deticiek dost a pre moje zdravotne problemy nam uz ani dalsie neodporucaju.Po zavedeni som 2 mesiace krvacala,tak mi lekar potom dal nejake tabletky na posilnenie steny ciev a odvtedy nemam vobec ziadny problem. Som ozaj spokojna,pretoze ked som brala HAK mavala som migreny, spinenie a kadeco vkuse.

natalka13
25. aug 2015

Baby citajte radsej letak a nie jedna baba povedala.....
pri tehu s mirenou ci inym telieskom sa teliesko samozrejme vyberie, nebucha babatko po hlave 😀
Mirena nema ziadnu kovovu cast ani "blbost" ani "nezabija" embrya.

achjo.....

lavazzake
autor
25. aug 2015

@littleslovak no mna bude musiet oblbnut, ja som strasne citliva na bolest, ja by som to nedala 😕