Tabletka po dvakrát v mesiaci

maria123a
16. sep 2020

Dobrý den, s priateľom sme mali pred w týždňami stým s kondómom ktorý ale praskol, tak som hneď do 24 hod užila tabletku escapelle, po 5 dňoch a mala 1 dnove krvácanie.. Tetaz62 týždne na to smr mali včera pohlavný styk a ten kondóm sa zasa nejak zvliekol a nakoniec som zistila ze je vo mne aj so spermiami..tak dnes ráno s musela užiť tabletku znova, ja viem, že je to hrozný zasah aj všetko.. Veľmi ma to vystrašilo hádam tabletka zaberie a nebude to mat nejaký veľmi negativny vplyv.. Mate niektorá podobnú skúsenosť, keď ste užili tabletku po 2 krát v jednom cykli?

jaass
16. sep 2020

@maria123a najprv by ste si mali pozisťovať ako sa to robí, keď mu praskol a zvlieka sa 🤦🤦🤦🤦🤦

diaalex
16. sep 2020

@maria123a tuším v návode je napísané že sa nesmie užívať tak často ...

veronikaszabova
16. sep 2020

@maria123a omg. Pouzivajte spravnu velkost kondomu

K otazke - ak chces mat raz deti, neber tabletku PO ako lentilky

simca06022011
16. sep 2020

s takymto stastim, by ste mail porozmyslat o inych sposoboch antikoncepcie. Na kondom treba davat aj pozor trosku. Nepoznam nikoho kto pouzil tbl viac krat... ani v jednom cykle (otazne je po stranke funkcnosti, ci to vobec ma zmysel), ani viac krat za zivot, lebo co poznam pripady aj ten moj, tak som si potom davala inak pozor ;) Cize k ucinku sa neviem vyjadrit, ale urcite pozitivne dopady to mat nebude...

eskop
16. sep 2020

@maria123a myslim, ze tato tabletka sa ma brat maximalne raz za polroka

jaskolka
16. sep 2020

Uff, 2xdo mesiaca tabletu po, je ozaj veľa... Kondóm sa nemá čo zvliekat, praskat, padať a podobne, zrejme zle ho partner používa, takže odporúčam iné metódy antikoncepcie, lebo toto, čo robíš, to totálne rozhádže cyklus, a môžeš si do budúcnosti uškodiť, keď budeš tak často pchať megadavku hormónov.

tatiana1329
16. sep 2020

Ak sa vam zvlieka kondom ma zlu velkost, treba si to pozerat na krabicke. A ked uz uzivas tabletku po, citaj aj pribalovy letak prosim ta... Toto je v nom (dostupne na nete).

Ak máte ďalší nechránený pohlavný styk po použití ESCAPELLE (taktiež ak je to v priebehu jedného menštruačného cyklu), tableta nebude mať svoj antikoncepčný účinok a znova je tu riziko otehotnenia.

oblecenie99
16. sep 2020

@maria123a Netuším aký dopad bude mať táto tabletka dvakrát do mesiaca,ale ak už máš takého "šikovného" chlapa,ktorý nevie ako sa má správne navliecť kondóm,a tak veľmi sa bojíš možného tehotenstva,tak by som už na tvojom mieste dávno stepovala pred ordináciou gynekológa a žiadala o predpis antikoncepcie.Pripadne pozistuj ďalšie možnosti,ak nechceš brat hormóny,aj keď po takom koktejly escapelu sú klasické hormonálne antikoncepcie slabý odvar ..

miskooo1987
16. sep 2020

Inak existuju pršiplášte aj pre menších chlapcov...

marcellka32
16. sep 2020

Treba dať chlapovi menšiu veľkosť (aj keď si myslí že má asi veľkého)...aby sa predišlo tomu čo sa deje

e234
2. júl 2022

@maria123a ahoj, mala si potom nejaké problémy?