Vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie na začiatku používania

julka1982
26. apr 2023

Dobrý deň mali ste nejaké vedľajšie účinky .ja som ich začala brať kvôli pms.( Rýchly tep, točenie hlavy,bolesť svalov,hnačka,nervozita,......)beriem cca 5 dní a začínam sa cítiť horšie
A ďalšia vec ako je to s tou trombozou?

anonymnasnazilka
26. apr 2023

ja napriklad, ked mi nevyhovovala, som sa v noci budila na strasne palenie zahy a aj som vracala. potom som dostala nejaku nizkohormonalnu a neopakovalo sa to. no az po vysadeni som zistila, co vsetko mi antikoncepcia sposobovala. napriklad aj bolestivy sex. nikdy by som sa uz k antikoncepcii nevratila. neskusala si nejake bylinky na zmiernenie pms?

julka1982
autor
26. apr 2023

@anonymnasnazilka ja mám brnenie nôh malátnosť ( môže byť? rozmýšľam že dnes si to už nevezmem a nebudem brať.radsej hneď na začiatku urobiť rozhodnutie ako potom ľutovať.viete odporučiť nejaké bylinky?

houbickatinka
26. apr 2023

Pekný deň, keď som antikoncepciu začala užívať ja, tiež z dôvodu PMS a silných bolestí pri menštruácii, tak mi po nej prvé 2 týždne bolo zle, ale potom sa to upravilo a teraz ju beriem bez akýchkoľvek problémov. Určite by som skúsila ešte vydržat, ale ak by sa Vám to zhoršilo, tak by som to najskôr konzultovala s lekárom, ktorý Vám ju predpísal, a opýtala sa ho buď na inú variantu antikoncepcie, alebo na úplne iné riešenie. Držím palce 🙂

kristie571
26. apr 2023

@julka1982 Mne s pms mi pomohol Vitex jahnaci, magnézium, uprava stravy, obmedzenie cukru, viac pohybu, a tyzden pred ms sa nepretazujem, snazim sa viac oddychovat ci robit take lahsie aktivity, nepremahat sa.. dr mi chcela tiez predpisat hned HAK ale odmietla som, robi to dost sarapatu so zenskym telom. Mala si vysetreny hormonalny profil dopredu pred zacatim uzivania hak ?

janula2511
26. apr 2023

Ja mám tiež pms, točenie hlavy pocit na odpadnutie , nevoľnosť.mam predpísanú mistru ale bojím sa ju začať užívať,aby mi neshorsila stavy antikoncepcia

julka1982
autor
26. apr 2023

@janula2511 aj ja sa bojím.a hlavne zrazenin keďže mi aj trepe srdce takže som sa rozhodla že dnes už nevezmem.zacnem piť čaje a keď tak potom si ju nanovo nasadim

janula2511
26. apr 2023

@julka1982 akú máš? koľko si ju brala?

julka1982
autor
26. apr 2023

@janula2511 päť dní.....drovelis

1fifinka1
26. apr 2023

Po 5 dnoch hodnotite vplyv? Ved telo si musi preboha zvyknut, dajte tomu cas. Je uplne normalne, ze mozete pocitovat ine pocity, ako bez nej. Ale telo si zvyka na HAK aj 3/6 mesiacov. 5 dni je malo.

janula2511
26. apr 2023

@julka1982 ako horšie sa cítiš?neberies aj nejaké iné lieky ešte?

julka1982
autor
26. apr 2023

@janula2511 nie neberiem.no srdce mi ide vyskočiť a mravci mi jedna noha,hlava sa mi viac točí ako doteraz

mikadooo
26. apr 2023

@julka1982 treba ísť za gynekológom a skúsiť inú antikoncepciu. Ja som brala dokopy tri druhy, prvá v pohode, druhá počas kojenia tiež v pohode, akurát som stále špinila, tak som ju potom vysadila a tretia mi zhoršovala migrény. Potom som to vyriešila ináč a už je pohoda. Ak ti antika nevyhovuje, choď za dr., nemusela ti sadnúť, pravdepodobne ti navrhne nejakú inú.

martinusik91
26. apr 2023

@julka1982 preboha kôli pms to určite neberte. Ja som uživala pol roka a chodila som stále že mi je z nej zle a mám rôzne problémy. Vraj si treba len zvyknúť. No určite. Donicite si organizmus zbytočne. Treba si naštudovať o pms čo pomáha.

julka1982
autor
26. apr 2023

@mikadooo a ako ináč ste to vyriešili?radšej by som aj iné možnosti skusila

julka1982
autor
26. apr 2023

@martinusik91 no mne sa to spustilo po anafylaktickym šoku.dostala som to mimo cyklu - z kolapsu organizmu a odvtedy sa mi samozrejme vrátila aj tetania a te stavy týždeň pred menštruáciou sú hrozné.to som s dcérou doma sama a niekedy som z toho už pekne mimo 🤦no viem že telo sa mi z toho bude dlho spamätávať a vidím že anti nie je riešenie.teda asi som sa len pobláznila.dnes som už tabletu nevzala

martinusik91
26. apr 2023

@julka1982 mám tiež tetaniu a podobne stavy som mávala tiež. Kľudne napíšte ip ak treba.

mikadooo
26. apr 2023

@julka1982 no, ja som to vyriešila sterilizáciou, tak to neviem, či chceš až takto radikálne riešiť... 🤭. Ja už mám detí dosť a aj vek taký, že už fakt stačilo 😄. Ale tak je aj nehormonálne teliesko napríklad, ak sa bojíš hormónov. Ja som sa antiky nebála, lebo mi dorovnávala hormonálnu hladinu, na začiatku som ju mala naordinovanú primárne ako liečbu, nie ako antikoncepčnú metódu.

jo234v
26. apr 2023

@julka1982 ahoj, ja to riesim presne teraz tiez, mavam nespavost a silne pms a dokoca aj pocas ovulky. Hormonalny profil poukazoval na menopauzu, nizky estrogen. Chcela som ze si vyriesim hormony antikou a ze nebudem ovulovat nebude pms, ze nebudu vykyvy nalad 🙃...a hlavne nespavost a nervozita. 😇Od gynekologa som dostala drovelis ale cakam na 1.den menstruacie. Ja uz mam niekedy aj 60 dnovy cyklus, na 100 percent som uz v perimenopauze. Mam 42. Neporadim ti ale tiez mam strach to zacat brat kvoli tromboze a dalsim vedlajsim ucinkom

jo234v
26. apr 2023

@martinusik91 mozem sa ozvat aj ja cez ip?

julka1982
autor
26. apr 2023

@jo234v áno kľudne

martinusik91
26. apr 2023

@jo234v kľudne nečakajte ale že som nejaký díler a budem ponúkať produkty 😂. Len moju skúsenosť😉

jo234v
26. apr 2023

@martinusik91 no vidis a tu by sa nam aj bol zisiel nejaky ten diler na produkty 😄

martinusik91
26. apr 2023

@jo234v mám niečo overené ale nedilujem to 😂

jo234v
26. apr 2023

@julka1982 ked s tym nie si na 100% stotoznena zbytocne sa nestresuj a neber to. Musis byt v pohode s niecim co ides uzivat. ja mam za sebou 3mesacnu kuru vitex jahnaci a pupalka a nezabralo. Magnezko- magnerot este ok to priebezne doplnam

julka1982
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonymnasnazilka
28. apr 2023

@julka1982 vyskusaj alchemilkovy caj pit. kludne to mozes mat z tej antikoncepcie. alebo potom gynex kvapky by tiez mohli pomoct. ale najskor by som ten caj skusila 🙂. a mne velmi pomaha termofor na brucho.

janula2511
26. máj 2023

@julka1982 zvykne sa ti hlava točiť?

mell27
26. máj 2023

@julka1982 Mne veľmi pomohol vitex a maca s magnéziom. Obmedzila som aj sladkosti. .... Mávala som hrozné bolesti, dobre že som neodpadávala, dnes už skoro ani neviem, že mám svoje dni. 😊

sunshine_18
26. máj 2023

Ach takéto veci treba riešiť inak ako antikoncepciou :( nasadiť antiku je to najjednoduchšie :( ale potom tie následky co spôsobí budeš ešte dlho dávať do poriadku ak vôbec

janula2511
5. nov 2023

@julka1982 ahoj, začala si brať hak?