Vnútromaternicové teliesko Arianna - vaše skúsenosti

klincek
24. jan 2013

Viem, ze existuje, ale to je tak vsetko..moj gyn. mi odporucal Mirenu, ta je ale hormonalna, a Dana sa mi velmi nepozdava. O Arianne som sa dozvedela az neskor, tak hladam informacie. Na nete nie je skoro nic, ani tu na stranke som toho vela nenasla. Je hormonalna, ci nie? Kolko stoji? Da sa vobec na SK zohnat? Je vhodna aj po sekcii? Ak mate akekolvek skusenosti, budem vdacna, ak sa podelite. Dakujem.

kosta123
22. mar 2013

@majaon - tak to je super cena ja som platila 50€.Tiež mi chodí menzes presne,,,len mám dosť zápaly a dr.povedal že asi z toho,,nevieme,,,,a ešte mám aj streptokoka od tehotenstva ,takže aj ten tam robí šarapatu.

majaon
23. mar 2013

@kosta123 - tych 50 eur tiez nie je az tak vela,ked si vezmes ze mas pokoj na niekolko rokov,inak ako sa prejavi taky zapal?

kosta123
24. mar 2013

@majaon - nikdy si nemala mykózu,,alebo proste nejaký výtok?? to je ono.

majaon
26. mar 2013

@kosta123 - no volakedy davno,ale ziadny iny priznak...teraz s tym mam pokoj,pamatam si,ze ma doktor preliecoval,kym mi vlozil teliesko...ale odvtedy nastastie nic 🙂

kosta123
27. mar 2013

@majaon - tak to máš super,to sa mňa netýka 😒

adaka
4. sep 2013

Ja sa tiez rozhodujem nad tou ariannou, sice mi ju dr. Este neponukla ale opytam sa na nu. 20 rokov beriem antikoncepciu s prestavkami s 3 tehotenstvami a pripisalo sa to na mojej vahe aj zdravi... strasne sa toho bojim a stale to odkladam, aleked to ma tolko zien tak hadam ja nebudem mat problemy. Len neviem preco o nej je takmalona nete.

simoneta10
13. jan 2014

Ahojte ja mam Arianu sice Este len kratko(6. Mesiacov) a myslim si ze od kedy ju mam tak som schudla len neviem ci to Bude naozaj z tej Ariany, ma tu niekto podobny problem ?

obrazok
2. máj 2014

AHOJTE DIEVCENCE ja som sa rozhodla pre Ariannu mam ju od stredy tak som zvedava co a ako. mam troska bolesti pod bruskom aj este stale spinim a to je uz 8 den od zacatia menzesu.Ako ste na tom boli vy? Dakujem

majaon
27. máj 2014

Ahojte zienky...Neviem ci mi bude niektora vediet poradit,tyka sa to tohto telieska,uz som ho mala,bola som spokojna a teraz po porode by som chcela znova Ariannu,lenze kojim a nemam zatial MS a chcela by som zistit ci mi zavedenie telieska nevyvola menstruaciu...?

angelikadominika
12. nov 2014

ja som po dvoch sekciach a mam teraz teliesko prvy krat mam ho kratko tak nemozem povedat ci je dobre ci nie a este aj kojim, ked som sa pytala doktora nic nepovedal ze nemozem, a stala ma az 80e asi najviac co som pocula od druhych tak dufam ze bude dobra. 🙂

zuzik1983
3. apr 2015

baby prosim vas, tie co mate teliesko ariannu, ako dlho po zavedeni ste spinili? dakujem

ribana22
5. feb 2016

Ahojte kočenky som moc rada, že som vás objavila. Mam danu už 8 rokiv, v pohode ale spm sa rozhodla vymeniť lebo c poslednom čase cca pol roka mam vytok, vydledky v pohode. Lekar minidpiručal mirenu no ja ju nechcem... Danu mi v lekarni nevedeli zohnať ale arianu ano. Vidím cenovo super... A ako čítam su tu pozitívne reagovania na to... A ak mi niekto ešte vie nejakú skúsenosť s arianou budem rada. Vraj to je to isté ako dana len ,, vylepšená,, ďakujem

zumal
11. feb 2016

Ahojte moje drahé, ja mám pol roka Ariannu, som s ňou max. spokojná, krvácanie úplne ako pred pôrodom. Dala som si ju zaviesť hneď, ako som prestala kojiť. Pred pôrodom som pred menštruáciou odpadávala od bolestí, klepala ma zimnica, bolesti hlavy nenormálne... Všetko sa mi upravilo a čo sa týka menzesu úplne v pohodičke, dostávam pravidelne a hlavne BEZBOLESTNE, čo u mňa bývala kedysi totálna katastrofa... Ariannu môžem len doporučiť, hormonálne teliesko by som si nikdy nedávala a ani by som čokoľvek hormonálne nesmela užívať.
V prípade nejakých ďalších info, ktoré by ste chceli vedieť mi napíšte lebo akurát mi moja ratolesť lezie po stole tak ju idem usmerniť...:D

2kocka7
24. feb 2016

ahojte, dnes som bola na sone a dr mi povedal, ze sa mi teliesko Arianna posunula o 3cm..ked mi ju vloziil tak bola dobra. mam ju od augusta a uplna pohoda to bola. krvacanie som nemala pravidelne, raz za 36dni, teraz 28dni..bolesti brucha..ked to nebude pravidelne,tak mi musi dat dr hormony este.. uvidim co mi povie, ci mi ju vyberie..neviem...Ale inak som bola spokojna, az doteraz. Ale je to chyba mojej maternice, ktora ju tam nechce. Este dobre, ze na to prisli, ze som neostala tehotna, to by bolo.. 🙂

2kocka7
28. feb 2016

tak dr vravel, ze to nevadi, ze ma viac zien, kt. to maju posunute. Je velmi mala sanca zeby som otehotnela, lebo stale tam ma svoju funkciu..o tri mes,kontrola..keby som aj naaahodou, co je velmi nepravdepodobne, otehotnela, tak interupciu mam zadarmo zo zakona..a ked si to budem chciet nechat, tak teliesko babatku neublizi..

kosta123
28. feb 2016

@2kocka7 mne sa po roku posunula,dr.povedal nech pridem o mesiac,bud budem tehotna alebo mi ju pocas menzesu posunie.
Posunul chvalabohu.
Nerozumiem ako moze byt posunuta no stale splnala svoj ucel?
Ved ked sa nad tym clovek laik logicky pozastavi,je to blbost.
Mne narovinu povedal,ze som mohla otehotniet,ze pockame mesiac co sa udeje.

2kocka7
28. feb 2016

@kosta123 mne to tiez neslo do hlavy. Ale ved ked je dr, tak by mal vediet co povie.. neviem no,uvidim ako to bude

labikofka
19. jan 2017

Ahojte pisem dost neskoro ale ..ja mam spominane teliseko Mirena..ja som spokojna nic ma neboli a ked ho lekar dobre zavedie nieje mozne aby vyslo samo..pri sexe to nijako nieje citit ako mi kedysi niekto spominal...mne lekar povedal ze kazdy organizmus je iny..takze teliesko ma na kazdu inu reakciu jedna znama nema vobec menzes,dalsia ma neskutočne silný menzes..ja mam asi cca kazdy 3mesiac...ale vraj je to 100percentne tak sa nemusite bat ze niektorej sa zadari :D pekny dnik

lovelysadie
12. máj 2017

Obnova temy. Ma niekto skusonost s Arianna- vnutromat.teliesko? Chcem si ho dat.nikde neviem najst cenu.neviete co to stoji?

zumal
15. máj 2017

@lovelysadie
Ahoj, cena okolo 50 eur, výšku produktu si upravujú lekárne ale väčšinou okolo 50. Dopredu sa objednáva 🙂 veľa šťastia, verím, že s Ariannou budeš tak spokojná ako ja 🙂

mamicka0505
23. jún 2017

Ahoj danu arianu mam us 5.rokov som snou spokojna🙂

ep8985
8. nov 2017

@lovelysadie včera som si bola v lekárni po ňu a 43€ stála. Zajtra idem na zavedenie...

mamicka0505
8. nov 2017

😉

lamey
29. nov 2017

@ep8985 ahoj, ja by som mala ísť v najbližšej dobe. Ako si zatiaľ spokojná? Všetko v poriadku?

ep8985
30. nov 2017

@lamey ahoj, zavádzanie úplne ok. Akurát som mala dosť silný menzes. Či kvôli tomu neviem, lebo to bol prvý po pôrode. Spokojná zatiaľ som 🙂

lamey
30. nov 2017

@ep8985 počula som, že to zavádzanie je niekedy dosť brutálne...

ep8985
30. nov 2017

@lamey absolútne nie. Dr zasunie zrkadlá a pomocou takého zavadzaca, čo je asi o milimeter širší od slamky, vloží teliesko. Ani neviem kedy a už to bolo. Nebolelo to... Dokonca sa dava nejaký cipok pre ženy, ktoré sú citlivejšie na bolesť. Ja som ho nemala a hovorím, úplne v pohode.

lamey
30. nov 2017

@ep8985 ďakujem, to si ma veľmi ukludnila. Už som čítala všeličo... Dokonca švagriná si dávala Mirenu a dosť ma vystrašila, tak som aj chvíľu uvažovala, že si to asi nedám. Ja sa hrozne bojím bolesti 😳☺️

ep8985
1. dec 2017

@lamey keď vydržíš výter, tak vydržíš aj toto. Nie je to horšie. Ešte by som povedala, že výter mi je neprijemnejsi... Tiež som išla so strachom, lebo baby popísali kadečo. A nakoniec super. Ak sa bojíš bolesti, tak si vypytaj ten cipok a pred zavedením si ho daj 😉. Pre svoj pokoj.

zoizoi
7. mar 2018

@klincek Ahoj 🙂 Dala si si nakoniec Arianu? Tiež nad ňou rozmýšľam. Aj ja som po sekcii. Teraz stojí 80€ mám obavy zo zavádzania. Si s ňou spokojná? Ďakujem