Azoospermia, máte s ňou skúsenosti? Koho vyhľadať v ZA?

akrym
5. nov 2019

priatel bol na spermiograme. Diagnoza azoospermia. Odporucali nam urologicke a geneticke vysetrenia a po 3 mes prist na opakovany spermiogram. Mate s tym niekto skusenosti? Poznate nejakeho dobreho urologa v ZA? Otehotneli ste niekto aj napriek tejto diagnoze? Dakujem za kazde info

emuska888
5. nov 2019

@akrym ahoj, my sme mali tiez nie velmi dobry spermiogram, priatel bral folandrol a macu peruansku a o 3 mesiace mal ukazkovy 🙂 drzim prsty

akrym
autor
5. nov 2019

@emuska888 a nie velmi dobry spermiogram znamena co? Bo my mame nulu. Nula spermii.

emuska888
5. nov 2019

@akrym tak my sme mali morfologiu zlu, len 2% a po druhom a tretom spermio az 98%

luccija
5. nov 2019

@akrym ako dlho sa snazite?

oslo1
5. nov 2019

Ahoj, AJ moj muz mal cistu nulu, niekolkokrat.
Zacal brat Conception for men od wellman.
Boli sme na 3 ivf. Dnes mame nasho krasneho Vratka.
Velmi Vam drzim palce xx

akrym
autor
6. nov 2019

@oslo1 gratulujem☘️Verim ze aj my sa dockame vytuzeneho uzlicka🙌

smile7817
13. nov 2019

@oslo1 dobrý deň. Smiem sa spýtať prosím do ktoreho centra ste chodili?

oslo1
13. nov 2019

@smile7817 dobry den. Boli sme v Londyne v Guys nemocnici.

katkaba1
13. nov 2019

@akrym Ahoj, moj muz mal azoospermiu niekolko rokov. Odporucili na Mesa/Tesa alebo darcovsky program. Obe som odmietla. Dostali sme sa po rokoch k vybornej endokrinologicke. Nam ziaden Folandrol ani podobne nepomohlo. Treba zistit pricinu azoospermie. Ci je vrodena alebo ziskana. Mojmu zistili nizke hormony, skusobne nasadila clostilbegyt a po 3 mes sme mali prvú varku spermii.. vydrzali 2 mesiace a zhorsilo sa..znova 3 mes Clostil...a znova dobry spermiogram.. po 2 neuspešnych IVF a po azoospermii mojho muza som otehotnela prirodzene - vďaka skvelej endokrinologičke, ktora mala uprimny zaujem nam pomocť ! Odporučam nie len urologicke a genetiku ale hlavne endokrinologiu !
Drzim velmi palce, viem aky pocit to je...mne sa zrutil svet vtedy.. Bude dobre ❤

linda279
23. nov 2019

Ahojte, aj môj manžel ma azoospermiu .... Pani Katkaba1 môžem sa opýtať, u ktorej endokrinooogičke ste boli? Manžel ma azzospermie, teda žiadne, bol aj na tom Tesa a nič mu tam nenašli taktiež, na genetike sme boli a tam je všetko ok... nechápeme prečo... jeho 3 bratia a dokonca mladší aj starší majú deti, v rodine nik nemal problém, len môj manžel je zvárač už dlhé roky, takže či to nebude tým. Rozhodli sme sa pre darcovské spermie, nola som už 2 krát na IVF a neúspešne 😥....hovorili nám, že si máme dať pauzu, tak skúšame prirodzene ale nič a už som zúfala z toho ...

danovagabi
22. apr 2020

@katkaba1 Prosím Vás, u akej endokrinologičky ste boli?

katkaba1
22. apr 2020

@danovagabi Doktorka sa volá MUDr.Kalafutová. Ale my sme z BA, ordinuje v Petržalke.

danovagabi
23. apr 2020

@katkaba1 dakujem velmi pekne, máme rovnaký problém, momentálne skúšame iného doktora, prípadne by sme oslovili aj túto doktoru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre