Embryotoxické cytokíny

Čisté dievčatá. Veľmi vás prosím o radu či nádej. V marci som mala odber vajíčok. Osem sa nám oplodnilo a sedem došlo do štádia blastocysty. Mám za sebou 2xKET a neúspešne. Ani sa nechytilo. Poslali ma do imunovitallu. Tam mi dr nasadila medrol. Samozrejme všetky možné vedľajšie účinky. Mám zvýšené cytokiny. Nk bunky mám ok aj zápalovému hodnoty v poriadku. Bola som na krvi po 6tich týždňoch a moje výsledky sa nezlepšili. Doktorka mi navrhla začať znizovat dávky medrolu až do úplného vysadenia. A navrhla mi že mám skúsiť vklad s tým že pôjdem na infúzie intralipidov. Myslite že by mohli pomôcť keď medrol vôbec nezabral ??? Ja neviem čo si myslieť keď medrol vôbec nepomohol. Mám vybrať dve infúzie pred vkladom a jednu po a ak zostanem tehotná ešte pokračovať do 16tt. Samozrejme od menzesu budem brat estrofem a potom progesteron a mam si začať pichat fraxiparin. Ja sa tak bojím že zo zas nevyjde a vôbec to s mojou imunitou nepohne. Ja už neviem čo robiť aby klesla. Som z toho nešťastná 😞

dejna_
5. okt 2021

@luciakovacova1986 mám zvýšené cytokiny nie extrémne ale sú ...moja gynekologicka keď videla výsledky tak povedala že ona by sa týmto vôbec nestresovala a neriesila liečbu 🤷.potom som sa radila ešte s jedným gynekológom odborníkom a tiež mi povedal že nestresovat len fraxaparin a tehotenstvo 🤷. Aktuálne som tehotná nestresujem .
Tiež mi povedali že liečbu intralipidmi ..popravde neviem akú výšku cytokinov mám teraz ale snažím sa jest zdravo mám progesterón a clexane na mutácie a verím že tento raz to vyjde 💪...predtým som mala.jedno bezproblémové tehotenstvo, a dva krát Missed ab ...preto všetky tie vyšetrenia mám pobehane ...držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek

luciakovacova1986
autor
6. okt 2021

@dejna_ nemám sa veľmi nad čím rozhodovat. Ideme skúšať ďalej. Len som chcela vedieť či aj niekto ini mal problém s tým že medrol nezabral a čo pomohlo alebo či tie infúzie dakomu zabrali. Som taká smutná že ten medrol nepomohol. Dokonca mám horšie výsledky po ňom ako pred ním. Prajem pekne tehotenstvo a veľmi držím palčeky aby si to dotiahla úspešne do konca ☺️

dejna_
6. okt 2021

@luciakovacova1986 ťažko povedať nacitala som veľa diskusii a veľa.zenam.to nepomohlo a mali aj horšie výsledky ..dokonca aj tie čo mali dobré výsledky do dnešného dňa tehotné nie su takže naozaj ťažko povedať čo naše telo s tým spraví ...ja som mala v čase odberu zapálené hrdlo a zistili mi z cytologie absces tak som si nasadila indol.3 c trojmesačnú kúru a v imunovitale mi povedali že možno mi to pomôže keďže to je na poslilne je imunity....verím že pomohlo musím ísť aj na kontrolnú ster z cytologie

luci_ba
6. okt 2021

@luciakovacova1986 Ahoj, neviem ci ti nejako pomôžem, ale ja som to mala takto. Po dvoch skorých potratoch som zistila ze mam zvysene emb.cytokiny tak ako ty. Nasadený medrol kt. po 6 tyzdnoch asi zabral (mala som hodnoty tesne pod maximom). Nakazane otehotniet do pol roka, lvoli negativnym učinkom medrolu. No nepodarilo sa. Tak som začala medrol postupne vysadzat. Cuduj sa svete, týžden po poslednej tabletke som mala pozitívny test. Naklusala som na odber krvi, po brutalnom naliehani vysledky po 6 dňoch, samozrejme hodnoty dosť zvýšené. Začala som teda brať medrol. Na kontrolnom odbere v 12tt boli tieto hodnoty stále zvýšené 🙄 napriek tomu som ho začala zhadzovať postupne myslim do 15tt.
Čo tym chcem povedať:napriek tomu, že hodnoty boli stále zvýšené, asi ten medrol pomohol, aktuálne bojujeme, sme v 29tt. Držím ti palce, vyskúšaj to ked aj s tym medrolom, alebo infuzkami, Držím ti palce🙏

majinka81
27. dec 2023

@luciakovacova1986 ahoj,podarilo sa vám?Na zlepšenie hodnot pôsobí protizápalové stravovanie,vyskúšaj.Imunovital ju má na stránke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre