Endometrióza, zrasty a mimotelové oplodnenie

jaja9891
18. okt 2013

Ahojte zienky,viem,ze takychto tem je tu mnoho,ale ktora z Vas ma diagnostikovanu endometriozu,zrasty a posielaju/poslali ju rovno na IVF a mate skusenosti s centrami v KE,poradte. Mne diagnostikovali endometricke cysty na vajecnikoch,som po operacii,mam mnozstvo zratsov,24 rokov,som po umelom prechode a chcem babo a netusim co dalej..... poradte!podelte sa o skusenosti....dakujem.

jaja9891
autor
5. dec 2013

@junova dakujeme za povzbudenie,asi si nemala aj tolko vela zrastov?a ake velke cysty si mala?ja neviem preco ma rovno do centra posielaju... ach

junova
5. dec 2013

@jaja9891 zrasty som mala ale bolo ich asi menej a mala som na lavom vajecniku cystu ale velkost si uz nepametam. Bolo to pred 5 rokmi. Sestra mala cysty na obidvoch vajecnikoch a aj vela zrastov a predsa otehotnela. Pol roka jej pichali injekcie kvoli umelemu prechodu a ked skoncili s liecbou, znova jej cysty narastli. Chuda, aspon ze otehotnela.

junova
5. dec 2013

@jaja9891 Aj mna hned po operacii do centra posielali, ale my sme sa rozhodli rok skusat prirodzene otehotniet a podarilo sa behom 2 mesiacov pri kazdom tehotenstve.

reni1512
5. dec 2013

@jaja9891ja ti odporucim pani Anku Kopacovu z Vrboveho (je tu vela o nej popisane najdes ju), nasadi ti na to liecbu bylinkami, ja som po operacii obrovskeho nadoru, ktory bol aj na lavom vajecniku, prisla som o neho, mala som endometriozu-liecili mi ju pol roka potom decapeptylom a este sa mi robili cysty aj na pravom vajecniku po hormonalnej liecbe.. nezvdali sme sa, skusali sme babo poctivo podla ovulacie, pila som čaje a bola som u tej bylinkarky.. mame 5 mesacne dievcatko 🙂 Nevzdavaj sa, nemusis hned absolvovat IVF tot moj nazor! drzim prsty 🙂

jaja9891
autor
5. dec 2013

@junova tak to je super,ze sa podarilo a ako dlho trvalo sestre otehotniet?tiez som mala 2 cysty a mam aj zrasty,bohuzial neodstranili ich pri operacii a rezat sa znovu nechcem dat... snad s apodari aj prirodzene... na umele sa mi nechce

jaja9891
autor
5. dec 2013

@reni1512 dakujem za tvoj nazor,na IVF sa necitim,ani psychicky,ani fyzicky po tom co som si uz prezila a ani financne momentalne,ale cakat uz nechcem,mam 24,moja gyn. mi vravi,ze mam cas riesit dieta,ale chcela by som prirodzene skusat,no manzel nemoze byt doma stale a netusim ako mi nabehne cyklus po tomto umelom prechode... stacilo vam na ovulaciu sledovat BT a ovu testy???prip. hlien,ale ten velmi neviem rozlisit....

junova
5. dec 2013

@jaja9891 sestre trvalo 4 mesiace kym otehotnela, cize tiez rychlo sa podarilo. Ja som mavala kazdy mesiac bolestive menstruacie, bola som prvy den na ibalgine, tiez som vracala prvy den. Az nahodne pri laparoskopii zistili, ze je to kvoli endo. Aj ma strasili, ze nebudem mat deti a keby som chcela mozem mat aj 10🙂 je to taky maly zazrak🙂

jaja9891
autor
5. dec 2013

@junova tak to je super,ze aj napriek tejto chorobe mate taketo stastie 🙂 naozaj je dieta zazrak a dar 🙂 dufam,ze sa ho aj ja dockam 🙂 tvoje slova ma povzbudili,aby som to nevzdavala a nenechala sa lekarmi vystrasit 🙂

junova
5. dec 2013

@jaja9891 ano, nevzdavaj to, snazte sa o dieta aspon rok a ja verim a drzim palce, ze sa zadari🙂 lekar obcas len pacienta vydesi. Ja ked som za nim prisla 4 mesiace po laparoskopii, on ze pani a uz chcete ist do centra, uz ste sa mohli minimalne 2 mesiace liecit. A ja mu hovorim, ze pan doktor ja som tehotna🙂 On len pozeral ako puk🙂 drzim ti palce🙂

babulina
5. dec 2013

@jaja9891 babule pytajte sa na folikulometriu, mame babo na prvy sup, inak tiez endo vysokeho stupna, jeden vajecnik ciastocne odstraneny, zoladex na zastavenie cyklu, second look som odmietla a z prveho cyklu po mame princeznu vdaka sledovaniu vajicok, presne sme vedeli kedy na to, je to asi neromanticke ale lepsie nez ivf 🙂

reni1512
5. dec 2013

@jaja9891 hlavne nestresovat 🙂 mas 24, ja som mala tiez ked som otehotnela 🙂 vies ako som sa bala? mala som take prognozy ze dovidenia... ale som si povedala, ze VSETKO dobre dopadne aj keby co bolo, verila som..mozno veria mnohe zeny 😢 a nevedia sa dočkať, dnes je tych zenskych problemov hrozne vela.. Ano , ja som si nakupila cez ebay ovulacne testy, len ovulacne, nesledovala som BT ani hlien, lebo sa to nedalo podla toho (aspon mne), zacala som si robit asi 8-9 dní po menstruacii testy az dovtedy kym obe ciarky neboli rovnako silne (uz ked som videla ze velmi silnie skusali sme) potom ten dalsi den ked boli rovnako silne a aj den po... Ja som tie testy kupila prvy krat a hned to vyslo, predtym sme sa snazili podla hlienu a nevydalo. Urcite zle, pretoze sme neodhladli presny den ovulky. Neverila som vlastnym ociam ked sa mi zjavil duch na tehotenskom po ovulacii par dni...🙂

jaja9891
autor
6. dec 2013

@junova dakujem za povzbudenie... 🙂 snad novy rok prinesie nieco pekne uz 🙂

jaja9891
autor
6. dec 2013

@babulina ked moji lekari nechcu nic pocut,oni len vidia katastrofu a riesenie cez IVF a druha dr. zase radi rok skusat,ale s takym stadiom endo nemam tolko casu na skusanie len a manzel musi aj do prace a nie sme spolu aj tyzden,dva... snad ju na tu folikulometriu prehovorim,lebo neviem... budem merat BT a mam aj ovu testy... len by mohli aj lekari mat viac pochopenia

jaja9891
autor
6. dec 2013

@reni1512 krasny pribeh... mam ovu testy,snad to bude fungovat,zatial s nimi nemam skusenosti..a maju vysoku presnost?niekde som citala,ze na niektore zeny to nepasovalo... no ja si vravim,ze snad to bude dobre,kedze som nemala vyraznejsie problemy s cyklom nikdy....aj napriek tej chorobe chcem bojovat,nechcem hned IVF,ale ti lekari ma len deptaju....

reni1512
6. dec 2013

@jaja9891 nepozeraj na ine zeny 🙂 ale na seba, ty si jedinecna, samozrejme ze to bude fungovat! na ine ani nemysli 🙂 a lekari nech si vravia co chcu, mozno vedia toho vela, ale nie vsetko a kazda sme ina... mozno je im jednoduchsie poslat ta na IVF, ved sa za to plati... tak co by nie! Skus vsetko! Ak to nepojde, nebude ina moznost, absolvujes IVF ale na to je este cas.. 😉

misinkab
6. dec 2013

@jaja9891 ahoj, aj mne diagnostikovali endometriozu v r. 2011, mala som vtedy 25rokov...bola som na operacii, dost komplikovanej, takisto v umelom prechode ( pol roka mi davali tie injekcie ) a do roka po skonceni liecby injekciami som otehotnela :D. bez pomoci, prirodzenou cestou 🙂..a teraz mame doma krasne 3mesacnu princeznicku, takze hlavu hore, ziadne stresy a neboj sa!! papkaj vela vitaminov, nemysli na to a ono to samo pride, uvidis :D. tiez som bola z toho nestastna, bo u nas v nemocnici mi povedali, ze deti nikdy mat nebudem, ale nastastie sikovne ruciciky bratislavskych lekarov mi toto umoznili :D.
podotykam, ze mi diagnostikovali tiez jednu z tych najhorsich..mala som to strasne pozrastane...uz pomaly aj s crevmi,,v maternici neskutocny nalec v priemere 3,5 cm....nerobili mi laparoskopiu, ale rovno ma operovali, mam jazvu ako po cisaraku, ale vdaka tomu sme uz 3 :D...a nemuseli sme ani na IVF..dokonca to lekar ani len nespomenul, ze sa to takto bude musiet riesit ;).
drzim palecky!!!!!

jaja9891
autor
6. dec 2013

@reni1512 dakujem ti velmi pekne za povzbudenie 🙂 pustime sa do boja,hned po tom umelom prechode 🙂

jaja9891
autor
6. dec 2013

@misinkab tak to je super,blahozelam k babu 🙂 no mna operovali v malej nemocnici,ale operoval ma lekar z KE,no neskontrolovali ma vajickovody a aj zratsy neodstranovali vsetky,len neiektore,z coho som sklamana,ze preco nespravili viac... skoda no :( a do dalsej operacie sa mi nechce,uz som 7 mesiacov v umelom prechode a este 2 mesiace predo mnou,je to strasne obdobie... a dufam,ze vsetko bude ok,ze sa to podari...len musim zistit kedy mam ovulku,aby bol manzel doma 🙂 a hlavne sa dat dokopy,lebo teraz som v hroznom strese....

hatapkagb
6. dec 2013

Baby tak ja ms ocakavam dnes,no ale veru by nemusela prist.Ako je to pri endo,je naozaj pravda ze ak otehotnie zena bolesti zmiznu?ale zmiznu hned alebo po prvom mesiaci.Mna ani prsia nebolia co mna kazdy mesiac pred ms uz niekolko rokov bolia a teraz nic.

gagik
6. dec 2013

ja mam tziez diagnostikovanú endometriózu jeden vajcovod uplne nepriechodný, zrastený s črevami. Tiez som mala 3 mesiace liečbu prechodom, avčšak po skončení som neotehotnela, už sme skúsili 2x IVF s nulovým výsledkom, trápim sa už 5 rokov. takze si myslim, že pri tejto chorobe nie je cas utesovat sa ze sa to podari prirodzene, možno niekomu nejakym zazrakom áno, ale väčšine nie. Podla mna je velke stastie ked sa pordari aspon IVF.

reni1512
6. dec 2013

@jaja9891 nevies kto ta operoval? a kde?

marina01
6. dec 2013

@reni1512 vies mi prosim t apovedat kto ta operoval< a podla tvojho pribehu so stastnym koncom to asi bolo laparatomicky<

marina01
6. dec 2013

@reni1512 otehotnela si s cystami<

@junova to si aj so sestrou otehotneli aj napriek cystam<

reni1512
6. dec 2013

@marina01 cysta bola vodnata, praskla pocas menzesu, pri dalsom sa znova objavila, znova praskla a potom som dva mes.nemala po sebe, otehotnela som...uvidime ci sa vratia

reni1512
6. dec 2013

@marina01 operoval ma primar Mikolaj v novej, aj ma odrodil (sekcia) ... nie, ja som operovana klasicky, od pupka dole mam jazvu na 25 stehov, nador bol obrovsky 1,5kg.. inac to neslo

junova
6. dec 2013

@marina01 ja som mala jednu cystu, sestra dve. Obidve sme boli na laparoskopii. A obidve sme otehotneli.

junova
6. dec 2013

@junova sestre po operacii narastli znova a predsa otehotnela🙂

jaja9891
autor
7. dec 2013

@reni1512 bola som operovana v krompachoch

jaja9891
autor
7. dec 2013

@gagik ano dieta je stastie a maly velky zazrak... ale clovek tu hlada podporu a povzbudenie... nikto nevravi,ze bude cakat a sa utesovat,ze to pojde prirodzene.... mozno nie a mozno pojde cez IVF a mozno nie... ale nejako sa clovek musi rano zobudit a pozbierat a najst sily bojovat dalej... co ine ostava.....

bambinkaa
27. dec 2013

@hatapkagb ahoj ja by som sa chcela opytat, ci Ti nepovedal doktor ako to je ked otehotniesa stale pretrvavaju kontrakcie? Ja ich mam tiez stale, niekedy si az brucho chytam, mam ho tazke, ako kamen, stahuje maternicu cele dni, musim si lahnut atd. Doktor ma podozrenie na endometriozu. Neviem ked aj otehotniem ci to vobec ma sancu pri tych kontrakciach. Velmi caste a silne kontrakcie nastupuju prave po ovulacii. Ty to mas tiez taketo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre