Gyn Fiv - skúsenosti

ivkastevko
16. máj 2016

Ahojte, som tu nova vlastne co sa tyka tejto temy a i nasho problemu uuuplne nova. S manzelom sa snazime o babatka asi dva roky a neuspesne emoticon po vsetkych vysetreniach a pokusoch môjho gynekológa nam povedal ze uz nevie ako pomoct a ordporucil na na GYN FIV , dal mi na vyber ci chem laparoskopiu alebo vysetrenie Hyfosy - ultrazvuk vajecnikov ktory robia v Gyn Fiv na zaciatok som si zatial vybrl vysetrenie HYFOSY, chcela som sa vas spytat ci uz z vas na takom niecom v Gyn Fiv bol a ako to prebiehalo? Volala som tam dnes s tym ze sa chcem objednat na toto vystrenie, do zajtra sa mi ma vraj ozvat sestricka s termínom? i u vas to takto prebiehalo? bohuzial som v tom uplne nezbehla a neviem co mam cakat, mala som sa objendat aj zvlast na konzultaciu ci to uz k tomu patri ked som u nich prvy raz ze hned absolvujem s nimi aj vstupnu konzultaciu lebo moze byt ze by mi mohli doporucit aj nieco ine ako mi moj lekar?

Dakujem vam

Dnes o 09:16 • Odpovedz • Pošli IP •

miskakolacikova
18. máj 2016

@ivkastevko ahoj, ja na toto vysetrenie idem do gyn fiv presne o tyzden v stredu tak potom mozem zreferovat ako to prebiehalo 🙂

ivkastevko
autor
20. máj 2016

supeer to by mi spravilo radost, ja idem 27ho tak sa na to aspon pripravym 😉 😉

folgaria22
23. máj 2016

@ivkastevko my sme absolvovali pociatocne vysetrenia minuly rok a celkom ok, profi pristup, ale teraz je to znova aktualne, tak uvidime, ako to pojde. Dnes som dostala pozitivnu referenciu na Ferticent, tak asi sa pojdeme poradit aj tam.

alenocka13
23. máj 2016

ja som hyfosy absolvovala minuly rok. dali mi diazepam, antibiotika a cipok, ktore som uzila v rozmedzi 1-2 hodiny pred vysetrenim. vysetrenie prebehlo uplne v pohode. cely zakrok som videla krasne na monitore a lekar mi to i vysvetloval. pocas ani po vysetreni som nemala ziadne bolesti. v gyn-five sa plati za vsetko a aj tento zakrok prevetra penazenku.

miskakolacikova
23. máj 2016

@alenocka13 a po absolvovani vysetreni ste nesli na iui alebo ivf? alebo Vam odporucili este pockat?

mataa123
24. máj 2016

Ja som mala ist na hyfosy 18 maja,bohuzial mi menzes meskal,musela som sa preobjednat,teraz idem 1 juna 😒 uz som to mohla mat za sebou...

miskakolacikova
24. máj 2016

@mataa123 mne tiez meskal ale len par dni tak nastastie stiham- zajtra 😏

mataa123
24. máj 2016

miskakolacikova tak ty si mala stastie 🙂 mne chodi stale na cas a prave teraz ked som ich ,,potrebovala,, mi 6 dni meskali 😒

miskakolacikova
24. máj 2016

@mataa123 no aj ja som mala stresy, ze tentoraz meskaju s budem sa musiet preobjednavat a zas cakat... Ale tak zasa 1.jun nie je az tak daleko. Tyzden este pockas a budes vediet🙂

mataa123
24. máj 2016

miskakolacikova no ved jasne,tyzden uz neako zvladnem 🙂 a pred chvilkou mi volali,mame schvalenu ziadost,takze sa teraz tesim este viac na toho prveho 🙂 a vy co,ako ste na tom?uz mate vsetky vysetrenia zasebou?

miskakolacikova
24. máj 2016

@mataa123 my cakame na to zatrajsie vysetrenie a zajtra uvidíme či ivf alebo iui, podla toho, čo povie dr.
Vy ste si rovno dávali žiadosť na ivf? Koľko to asi trvalo, kým Vám to schválili?

mataa123
24. máj 2016

@miskakolacikova aha,tak vas tie vysetrenia este len cakaju.no nam hned doktor odporucil IVF,mali sme zly spermiogram.ziadost sme vypisovali 4.5. a dnes mi volali,takze 20 dni.

catherinah
24. máj 2016

@miskakolacikova je to uplne v pohode to vyšetrenie, vobec sa toho neboj. Hned Ti aj povedia výsledok.

miskakolacikova
24. máj 2016

@mataa123 no absolvovali sme ja: amh, hormonalny profil, kultivaciu a manzel spermiogram. Najskor dali pre mm vitaminy, a poradili este pockat a skontrolovat spg, potom opat- takto to trva od januara a az teraz idem da hyfosy a podla tohto vysetrenia nam dr.behunova povie ci ivf alebo iui.
Inak zvlastne, ze tebe idu robit priechodnost, ked mas ist na ivf- pri tom to netreba vraj, lebo vsak aj tak ti to vajicko odoberu a je jedno ci je vajickovod v poho alebo tam nie co je.

miskakolacikova
24. máj 2016

@catherinah dakujem, uz nemam taky strach, vacsina bab, tu na konovi to zvladal uplne v pohode tak sa nebojim . Skor, nech to uz mam za sebou a viem vysledok 🙂

catherinah
24. máj 2016

@mataa123 Ja som sa tiež bála, ale nič to nie je. Bol to len strach z neznámeho. Nebolí to, trvalo to chvíľočku - ako bežne vyšetrenie u gynekológa. Tiež som predtým mala čípok + Diazepam + antibiotikum, ale tieto tabletky mi dala priamo moja gynekologička. Bola som z nich oťapená, ale to tak musí byť, aby sa pekne dostali cez krčok. Potrebuješ akurát doprovod, nemôžeš šoférovať.

catherinah
24. máj 2016

@miskakolacikova na IVF to nie je treba, len na IUI.
Pri IVF môžu byť aj nepriechodné, tam je to "jedno".

mataa123
24. máj 2016

@miskakolacikova hormonalny profil,kultivaciu a spg sme mali aj my a este plus sme boli na geneticke testy,to nas dost dlho zdrzalo sme cakali dva a pol mesiaca na vysledky 😒 tiez tomu nerozumiem,ze preco tam mam ist.ja som bola 4.5. v nr na konzultacii,ale nebol tam moj doktor,zastupovala ho Vondráková ak si dobre pamatam a ta povedala,ze bude dobre ked pojdem aj na hyfosy.

catherinah
24. máj 2016

@mataa123 Môžem sa spýtať, čo sa zisťuje tou genetikou?
Ďakujem.

mataa123
24. máj 2016

@catherinah Veď jasné,človek sa bojí čo ho tak čaka,ale čo som čítala tak ako aj ty píšeš,že to nie je nič strašne.Diazepam,čípok a antibiotika som dostala aj ja v GF.Hej ten doprovod mi smomenuli,ze budem otapená aby som nedošla sama a toho šoférovania sa nebojím,nemam vodičák 🙂

mataa123
24. máj 2016

@catherinah Nám povedala dr. ze je to vlastne vysetrenie,ci mozme mat zdrave dieta,ci nebude mat nieco vrodene a ze ak by tam hrozila neaka vada,tak ze si iste veci co vedia odstranit.ale tieto testy vzdy,teda skoro vzdy dopadnu dobre,vraj je 1 pripad z 50 kedy nieco najdu,len to ze sa tam dlho caka na tie vysledky.a pripraveny sme isli statocne na to vysetrenie,pytala sa na choroby co mala este snáď stara mama mojej babky,kto kedy zomrel,pricina smrti,boli sme tam asi hodinku.

miskakolacikova
24. máj 2016

@mataa123 nam povedali ze hyfosy by malo byt posledne vysetrenie, zatial nas na genetiku neplanuje poslat zrejme, No a neviem, ak si to vysetrenie platite sami- my ano tak mozno preto ta tam poslali 😖 😠

mataa123
24. máj 2016

@miskakolacikova ved to mi nejde do hlavy,ze preco tam mam ist,moj doktor mi ziadne hyfosy nespominal,to len ta doktorka,co ho vtedy zastupovala.no geneticke testy vdaka bohu preplaca poistovna a hyfosy si platim sama 125 eur.

alenocka13
26. máj 2016

@miskakolacikova po vysetreni sme isli na ivf. to bola taka predstupna brana, aby ivf nic nebranilo

miskakolacikova
26. máj 2016

@alenocka13 my ideme na iui, uvidime ci sa podari.

miskakolacikova
27. máj 2016

Baby, prosim Vas , zaujima ma, ci mohol byt manzel pri Vas pri iui? Hmm

alenocka13
27. máj 2016

@miskakolacikova drzim palce,nech to vyjde hned na prvykrat☺

miskakolacikova
27. máj 2016

@alenocka13 len to si zelame🙏🏼😊

hateria
27. máj 2016

@miskakolacikova my sme boil 3x a manzel pri mne nebol.Nepytali sme sa na to ale asi im to bude skor na obtiaz. Cely zakrok trva 3-5min. Je to taka rychlovka, ze by si manzel nestihol ani sadnut asi 🙂 ale skus sa spytat 🙂

hateria
27. máj 2016

@miskakolacikova a drzim prstiky nech vam vyjde hned prve IUI :-*

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre