Hematologické vyšetrenie pre neúspešné pokusy

majcu
3. jan 2017

Ahojte baby,
absolvovala som testy u hematologicky, lebo sa nam nedari otehotniet ani cez CAR. Na vymennom listku som mala: prosim o hematologicke vysetrenie pre neuspesne pokusy IVF. Pani hematologicka nevedela ake testy mi ma spravit, tak spravila "len" na trombozu.. vysledky este nemam, ale ak tam pojdem chcela by som poziadat o doplnkove, ale ake? Ake testy vam robili?

dominika_klara
3. jan 2017

fuuu , mne robili hemat. vysetrenie kvoli potratu , ale robili toho viac... MAs ale divnú p. hematologičku, ked sama nevie, ake odbery ma brat.Mala by to byt podla mna automatika. Taký hematolog by si mal hned trochu v hlave pospajat, co vplyva na neplodnost atd... U mna hned vedeli , co a ako. (nepamatam si, ci moj gyn vyziadal specialne vysetrenie na vymennom listku) Ale brali mi minimalne 5 ampuliek krvi, a vo vysledkoch bolo toho hodne...

majcu
autor
3. jan 2017

@dominika_klara mne brala 9 ampuliek krvy, no povedala ze urobi testy na trombozu nic ine nepovedala. Tiez ma jej reakcia zarazila

wily
3. jan 2017

@majcu Mne robili na trombofilný stav a syndróm lepivých doštičiek, oba sa mi potvrdili.

majba
3. jan 2017

mne tiez brala okolo 10 ampuliek. na listku som tiez nic extra nemala ale hned vedela co ma vysetrovat. na beznej hematologii take podrobne vysetrenia nerobia. ja som bola v KE a v kosickom kraji tieto vysetrenia co ja viem robi len DR. Hulikova. na vysledku som cakla 5 tyzdnov. Ale myslim, ze ked ti zobrala 9 ampuliek, tak vysetri vsetko. Len ten koment si asi mohla odpustit...

skalar
3. jan 2017

mne predpísali fraxiparine priamo v car a beriem ho doteraz aj po potvrdení hematologickou, ktorá povedala, že až do konca šestonedelia... predtým bol ket tiež neuspesny. Nemozeš skúsiť iného hematologa? Mna doktorka poslala za konkrétnou lebo že ona vie..

jvlo
3. jan 2017

Z hematologie by ti mala urobit quick, genetiku krvi a lepivost krvnych dosticiek

jvlo
3. jan 2017

Skus hemomediku. Tam ti budu vefiet urobit vsetko

majcu
autor
3. jan 2017

@wily a mas na to aj lieky? ako dlho ich beries?
@majba tiez na vysledky cakam 5 tyzdnov, tak mozno robi vsetko a ako ti vravis len mala taky nepripustny komentar. Tebe aj nieco zistili? a nasadili lieky? ako vidim zadarilo sa k comu gratulujem 🙂
@jvlo dakujem, pisem na papierik a spytam sa jej 🙂 ak nepochodim u nej skusim Hemomediku, to je sukromne? Cenovo?

majba
3. jan 2017

@majcu ja som bola v hemomedike ale v KE. nic som tam neplatila, mala som vymenny listok. inak ako samoplatca by som musela pocitat s viac ako 500e. zistili mi nejake mutacie. tiez sa nam nedarilo. teraz uz druhe tehotenstvo picham clexan a zda sa, ze to pomohlo 🙂 na kontroly k nej chodim kazdy mesiac. drzim palce, nech vam to pomoze

eliskaevicka
3. jan 2017

Baby 5 týždňov ? To fakt ? ? ? 😢 Ja mám ísť 18 teho . Na trombofolny stav . .. zo naozaj tak dlho ??? 😭

jvlo
3. jan 2017

@majcu do hemomediky ti staci vymenny listok

tatinka
3. jan 2017

@majcu ahoj, ja som bola v hemomedike v MArtine, urobia tam komplet vysetrenia, lebo hematologicka z mojho bydliska neurobila skoro nic, len minimum, roznde krvne mutacie plus syndorm lepiv.dosticiek mi zistili az v tom Martine, dozivotne beriem tablety anorpirina kyselinu listovu, plus mam brat beckove vitaminy a v pripade ze sa stane zazrak a otehotniem tak mi pravdepodobne pridaju pichat fraxik ....
zatial nepomohli ani ivfka ani iui , v minulosti sa nam raz embryo ujalo zial len na kratko....

majcu
autor
4. jan 2017

@eliskaevicka zial ano 5 tyzdnov trvaju vysledky

majcu
autor
4. jan 2017

@tatinka och tak to ma mrzi :( drzim palce aby sa vam zaradilo do uspesneho konca
nam sa ani raz neujalo embryo

tatinka
4. jan 2017

@majcu uz sa snzaime cca 8 rokov takze uz tomu ani sama neverim.....ale dakujem za prianie k uspesnemu zadareniu sa , si mila...

wily
7. jan 2017

@majcu beriem Aspirin 100 jednu denne a pichám si Fraxiparine, IVF na 4x neuspešne, dali sme si embryá na genetické vyšetrenie a pred KET som jedla už Aspirin a pichala som si Fraxík a myslím že vďaka tomu som v 15. tt 🙂,Takže nestrácajte nádej babulky

alenka10101
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiankaka
25. júl 2018

Dievčatá prosím vás. Dnes som si vypýtala od gynekológa výmenný lístok na hematológiu nakoľko sa nám už dlho nedarí a žiadny problém zatiaľ nenašli. Teraz ste ma ale zmiatli :D Na lístku mám len že prosí o hematologické vyšetrenie nič konkrétnejšie. Keď pôjdem za normálnym doktorom v nemocnici na hematologickej ambulancii bude vedieť čo mi má spraviť aké testy?

majba
25. júl 2018

@bibiankaka nie, tam sa tieto vyšetrenia nerobia. Ja som bola v Hemo medika v košiciach. Skúste tam zavolať a informovať sa, kde majú pobocku

michaela_lm
21. máj 2019

@wily ahoj aku liecbu ti nastavili ja mam tiez zvysene plt 517sa mi to zda dost

wily
22. máj 2019

@michaela_lm ja neviem ake som mala hodnoty ale nastavili ma na fraxiparin 0.4 som si pichala a aspirin 1xdenne

wewka1211
27. máj 2020

Ahojte môžem sa opýtať čo také hematologicke testy stoja? A testujú len mňa alebo oboch?

wily
27. máj 2020

@wewka1211 prplaca to poistovna. Ale musite mat odporucenie od lekara ze take testy potrebujete. Testovali len mna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre