IVF - leto 2021

adkaaaaa
4. mar 2021

ahojte kočky, je tu niekto, kto sa chystá na IVF v lete??

andrea_r016
5. mar 2021

@adkaaaaa ahoj, mozno ja pojdem v lete....ale teraz si musím povybavovať vyšetrenia pred ivf.

frida1990
5. mar 2021

@andrea_r016 aké všetky vyšetrenia to prosím zahŕňa? Treba inak ísť aj na PN/dovolenku?

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@andrea_r016 super, tak si môžeme spoločne poradiť. Prečo musíš ísť na ivf?? Ja mám oba nepriechodné vajicovody .

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@frida1990 mne zatiaľ nekázali, žiadne zvláštne vyšetrenia. Zatiaľ mám chodiť do mája každý mesiac na kontrolu po menzese a potom v máji podáme žiadosť a tam v júni sa urobí asi hlbšie vyšetrenie. Ktoré centrum navštevuješ? Ja helios Martin.

andrea_r016
5. mar 2021

@frida1990 reproimunologiu a genetiku nam treba

andrea_r016
5. mar 2021

@adkaaaaa my sme zdravi...vysledky su v poriadku ...vsetko mam priechodne a mne z hp nasli protilatky vysoke a na endokrinologii mi nic na to nedali a mam syndrom lepivych dosticiek. Inak ziadny iny problem nie je a nedari sa vyse 2 rokov.....mame za sebou 3 x IUI z toho 2 negativna dnes cakam na vysledok hcg ale testy su biele tak asi nic nebude v krvi...

andrea_r016
5. mar 2021

Ja zvazujem Iscare kvoli tomu ze robia aj soft ivf menej to zatazuje a maju dobre recenzie a na helios som nepocula nic dobre iba ze zeny su tam ako stroje na peniaze.....prepac ze ti to tak pisem

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@andrea_r016
My sme boli obaja zdraví, 2roky sme sa snažili, potom som otehotnela v 10tt zamĺčaný potrat. Veľké problémy po kyrete. Od tej doby už uplynul rok, nezdalo sa mi to ...zistili mi, že som prekonala toxoplazmózu, chlamýdie ktoré mi vôbec v ZA neliečili ,že mám ľahší stupeň mutácie génov /treba pixať fraxiparín/ a na koniec nepriechodné vajicovody. 2roky sme chodili do ZA nič nezistili...až v Heliose . Ja som zatiaľ veľmi spokojná.

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@andrea_r016 v pohode. Každá ide tam, kde jej to je sympatické. Treba dávať na svoje pocity.

23kika32
5. mar 2021

Ahojte ja sa tiež chystám v lete v helios Banská Bystrica

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@23kika32 ahoj, tak dúfam,.že nám to konečne vyjde. Prečo ideš na IVF??

23kika32
5. mar 2021

Už som na jednom IVF bola ale mali sme len jedno embrio tak by sme chceli skúsiť znovu ... mám nepriechodné vajcovody ...

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@23kika32 Tak to sme dve .😊 môžem sa opýtať koľko máš rokov, lebo ja budem mať teraz 26. Trochu sa bojím.

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@adkaaaaa myslela som, to že mám tiež nepriechodné.

soraya004
5. mar 2021

Ahoj aj ja plánujem, v lete si porobiť vyšetrenia a ideál august/september aby sme skúsili.
Skúsime ísť na konzultáciu do Gyncare Košice, ak nám nebude vyhovovať, tak potom Reprofit Brno. Chcem ísť určite na soft.

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@soraya004 tak dúfam, že nám to vyjde. Ako dlho sa snažíte?.

23kika32
5. mar 2021

@adkaaaaa ja mám 23 rokou ... 4 roky sa snažíme ... ja som mala ako 10 ročná ťažké operácie tak mám aj veľa zrastou a tieto nepriechodné ... doktorka mi povedala že môžem ísť na operáciu aby mi ich spriechodnili ale tá operácia je taká buď alebo ... ak by operácia nevyšla odstránili by mi vajcovody ... tak lepšie riešenie je IVF ... neboj sa ... a toto je tvoje prvé IVF ??

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@23kika32 tak ty si ozaj mladunká, ale určite má chápeš, blbé komenty veď si mladá, kde sa ponáhľaš, budete mať len to chce čas...atď. teším sa že nie som jediná ktorá chce byť mladou mamou a nie rovno starou mamou.

soraya004
5. mar 2021

@adkaaaaa cez 3 roky ale v podstate takmer celý čas vieme kde je problém, len nejak nebola správna konštalácia hviezd aby sme to skôr začali riešiť

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

Ako si to všetko znášala, myslím tie všetky hormony okolo toho.

23kika32
5. mar 2021

No som mladunka to áno... ale takto sme to cítili že by sme chceli ...pre mna tie hormóny neboli take hrozné najhoršie boli tie injekcie pre mna ... a potom po odbere vajíčok som mala slabší ohss ... po KET bolo zas najhoršie čakanie na výsledok a keďže ja som nedockavy a netrpezlivý človek tak som si robila stále testy ktoré boli negatívne ... a to mi veru nedopomohlo iba som sa viacej trápila ... už v budúcnosti si radšej test robiť nebudem a počkám na krvný test

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@23kika32 keby bolo na mne už mám bábo v 21jednotke. My sme boli prirodzene tehu, ale potratila som, zamĺčaný potrat. Od vtedy nič. Tak som bola v heliose a už dosť navyše tie nepriechodné vajicovody do toho, už sme dosť čakali. Prosím ťa prečo si mala len jedno embrio? Súvisí to s tými hormónmi ?.

adkaaaaa
autor
5. mar 2021

@adkaaaaa Aj ja sa bojím že ani nám to nevyjde. Doktorka tvrdí že 4ivf už je skoro u každej úspešne. A že mladé baby majú väčšiu šancu.

23kika32
6. mar 2021

@adkaaaaa je mi to ľúto čo sa ti stalo ...ale neboj určite to vyjde a budeme najlepšie Maminy ❤️
Preto bolo iba jedno lebo mi vedeli zobrať vajíčka iba s jedného vajcovodu a k druhému sa nedostali koli zrastom..
Tak som mala iba 7 vajíčok 5 oplodnili a iba jedno bolo v hodné na zmrazenie a potom použitie :/

adkaaaaa
autor
6. mar 2021

@23kika32 si zlatá ❤ aha, tak teraz bude určite viac. 😊😊😊 prosím ťa ešte koľko ťa to vyšlo cenovo? .

23kika32
6. mar 2021

@adkaaaaa nás do kopy všetko stalo 2400€ ale v tom sú aj lieky a injekcie započítané aj procedúri ktoré nám robili ... samotný odber vajíčok je hradený poisťovňou 1100€

adkaaaaa
autor
6. mar 2021

@23kika32 vy ste mali klasické ivf? Lebo že nám stačí klasické .

23kika32
6. mar 2021

@adkaaaaa to si má zaskočila ... aké je klasické a aké je to druhé ??? Lebo to počujem prvý raz teraz

adkaaaaa
autor
6. mar 2021
23kika32
6. mar 2021

@adkaaaaa aha prepáč už viem čo myslíš ... som blbá nenapadlo mi to ...u nás bola Metoda ISCI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre